Як забути мережу Wi-Fi на Windows 7 – опис способів

Інформація про те, як видалити мережу вай-фай з ноутбука або ПК, завжди корисна, оскільки чим більше даних про підключення зберігається на пристрої, тим простіше дістатися шахраям. У статті способи забування бездротової мережі описані на прикладі Windows 7, але на інших версіях цієї ОС дії будуть майже ідентичні.

Як забути мережу Wi-Fi на Windows 7 — опис способів

Для чого може знадобитися видалення мережі

По-перше, збирати чужі мережі на своєму пристрої небезпечно. Якщо кожен раз, опиняючись у зоні їх дії, ноутбук або планшет буде встановлювати зв'язок, то хтось може вклинитися у підключення та отримати доступ до пристрою.

Причина друга – необхідність змінити налаштування підключення або пароль на девайсі. Щоб зробити це правильно, потрібно спочатку забути підключення, а потім знову приєднатися. Інакше може виникнути помилка і підключення до конкретної точки доступу стане неможливим. Так само, якщо змінилися параметри мережі, з'єднатися з нею буде неможливо. Прийде забути її, а потім відновити, ввівши новий пароль.

Важливо! Забуте підключення не видаляється з пам'яті пристрою. Ноутбук буде бачити його, як раніше, але зникнуть збережений пароль та право на доступ.

Як дізнатися, які бездротові мережі збережені на комп'ютері

Як тільки користувач підключається до нового Wi-Fi, дані зберігаються в системі. Це стосується і суспільних точок. Наприклад, у кафе чи готелі. В результаті в пам'яті пристрою зберігаються десятки адрес, які не потрібні і ніколи не знадобляться, але серед доступних підключень вони не відображатимуться.

Щоб подивитися, з якими мережами з'єднувався пристрій, який працює на Windows 7, доведеться йти в налаштування системи. Порядок дій такий:

 1. Натиснути “Пуск”, знайти пункт “Комп'ютер”.
 2. Клікнути по ньому мишею (правою кнопкою), вибрати розділ “Властивості”.
 3. Далі вибрати “Додаткові параметри системи”.
 4. У вікні, що відкрилося, внизу натиснути на «Змінні середовища».
 5. Далі потрібно у верхній частині вікна знайти варіант “Створити”. Натиснувши на нього, у порожньому полі з ім'ям змінної написати DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES.
 6. Нижче встановити значення змінної – 1.
 7. Тепер треба повернутися до «Властивостей» і знайти там розділ «Диспетчер пристроїв». У ньому вибрати “Вигляд”, а потім “Показати приховані пристрої”.

Відобразяться всі знімні носії, принтери та інші пристрої, які будь-коли підключалися до комп'ютера. Вони будуть виділені блідим як неактивні. Старі мережі знаходяться у підрозділі «Мережеві адаптери».

Корисно знати! Перш ніж видаляти дані, варто про всяк випадок зробити бекап, так як деякі налаштування системи можуть змінитися.

Як забути мережу Wi-Fi на Windows 7 — опис способів

Як забути мережу на Windows 7

Варіантів як на комп'ютері з Віндовсом 7 видалити вай-фай мережу два: через командний рядок і скориставшись графічним інтерфейсом.

Видалення через командний рядок

Зайти до командного рядка можна кількома способами. Найпростіший – натиснути поєднання Win + R, у вікні написати «cmd.exe» і натиснути «Ок». Якщо це не спрацювало (таке буває), зайти в “Пуск”, “Всі програми”, потім “Стандартні” та серед додатків вибрати потрібне.

Тепер, щоб забути мережу Wi-Fi на Windows 7, потрібно написати netsh wlan show profiles (без лапок) і натиснути введення (клавіша Enter). У вікні з'явиться нове меню з розділом «Профілі користувачів», у ньому буде видно список всіх підключень комп'ютера. Вибравши те, яке треба видалити, запам'ятати або записати його назву, а потім у тому самому командному рядку написати: “netsh wlan delete profile name=”. Після знаку “=” вставити назву потрібної мережі та натиснути Enter.

Як забути мережу Wi-Fi на Windows 7 — опис способів

Важливо! Командний рядок – єдине вирішення проблеми для користувачів, які мають Windows 7 Starter Edition.

Видалення через графічний інтерфейс

Спочатку потрібно викликати «Центр управління мережами та спільним доступом». Це можна зробити через панель керування, посилання на яку є в «Пуску». Другий варіант – клацнути правою кнопкою миші (ПКМ) за значком інтернету в нижньому правому куті робочого столу та вибрати потрібний розділ.

Далі на панелі збоку клацнути “Управління бездротовими мережами “. Відкриється список вай-фай точок доступних і недоступних. Вибравши ту, яку потрібно прибрати, клацнути правою кнопкою миші, натиснути “Видалити” і підтвердити рішення, натиснувши “Так”.

Як забути мережу на Windows XP

Версія XP старіша, інтерфейс там трохи інший. Отже, дії відрізняються від описаних у розділі про те, як забути мережу вай-фай на Віндовсі 7. Зробити потрібно наступне:

 1. Зайти в “Пуск” та натиснути “Підключення”.
 2. Вибрати варіант “Відобразити все”.
 3. На іконці з написом «Безпровідне мережеве з'єднання» клацнути ПКМ.
 4. Натисніть «Бездротові мережі», а потім кнопку з такою ж назвою.
 5. З'явиться вікно потрібних підключень, обравши потрібне, натиснути «Видалити».

Так можна прибрати будь-яке підключення, яке стало марним. При необхідності доступ можна відновити, просто з'єднавшись із точкою доступу з нуля. Дії будуть схожі:

 1. У розділі бездротових мереж необхідно вибрати підключення, натиснути ПКМ.
 2. У меню, що відкрилося, клікнути на перегляд доступних.
 3. Вибрати “Оновити список”.
 4. Знайшовши потрібне, натисніть «Підключитися».

Далі потрібно набрати пароль у спеціальному вікні та знову натиснути «Підключитися». Таким чином, старі, неактуальні дані зітруться, а з'єднання відновиться з новими параметрами. Можна використовувати спосіб на ПК та ноуті.

Як забути мережу Wi-Fi на Windows 7 — опис способів

Що робити, якщо не вдається знову підключитися

Після видалення мережі при повторному з'єднанні часто виникають складності. Деякі некритичні. Наприклад, якщо пристрій довго коннектиться, можливо, він просто намагається отримати IP-адресу, але якісь дані (той самий пароль) введені неправильно.

Якщо комп'ютер показує помилку зі словами, що обмежений доступ або немає підключення, потрібно перевірити точку доступу або маршрутизатор. Там має бути запущена функція DHCP (мережевий протокол, завдяки якому пристрій отримує IP-адресу).

Ще однією причиною, через яку ноутбук не підключається, може бути розбіжність даних у профілі мережі (він зберігається в операційній системі) та імені підключення. Щоб усунути неполадку, слід зайти до інтерфейсу роутера та змінити підключення SSID (конкретної точки доступу).

Варто знати! Заважати коннекту може активізований режим ВПС на роутері (WPS).

Як на Windows 7 приховати зайві мережі

Крім інформації, як забути мережу Wi-Fi на Windows 7, знадобиться знання про те, як прибрати з поля зору численні мережі сусідів. Багатьох вони дратують, тим паче деякі дають їм неблагозвучні, або навіть непристойні імена.

Спочатку слід зайти в командний рядок і написати там netsh wlan add filter permission = allow ssid = (назва мережі, яку потрібно залишити) networktype = infrastructure. Після цього ввести “netsh wlan add filter permission=denyall networktype=infrastructure”.

Як забути мережу Wi-Fi на Windows 7 — опис способів

Після кожної команди потрібно натискати клавішу Enter. Після завершення всі мережі, крім мережі користувача, будуть приховані. Щоб скасувати цю дію, достатньо повернутися в командний рядок і набрати “netsh wlan delete filter permission=denyall networktype=infrastructure”.

Щоб ноутбук, планшет чи інший девайс не зберігав у пам'яті купу мереж, а забував їх регулярно, доведеться чистити його вручну. Це незручно, зате збільшує безпеку і додає комфорту тим, хто не терпить нічого зайвого на пристрої.

nBook
Додати коментар