Що таке роутер (маршрутизатор) та який вибрати?

Що таке роутер (маршрутизатор) та який вибрати?

Інтернет — це здорово, чи не так? Вся необхідна інформація завжди знаходиться на відстані кількох клацань мишею. Хоча у нас вдома широко доступне покриття Wi-Fi, чи ви коли-небудь замислювалися про те, як пакети даних надходять у ваш браузер, коли ви запитуєте інформацію? Є багато речей, які роблять це можливим і одна з них — роутер. У цій статті ми розповімо, що таке роутер (маршрутизатор) і як він працює.

Що таке роутер?

Маршрутизатор є пристроєм, який передає дані з інтернету на кілька пристроїв у вашому будинку. Дані передаються від маршрутизатора до пристроїв за допомогою радіохвиль в діапазоні від 2,4 ГГц, 5 до 6 ГГц.

Люди часто плутають маршрутизатор з модемом, хоча це два абсолютно різні пристрої. Чи бачите, комп'ютер може розуміти тільки цифрові сигнали, але сигнал від вашого інтернет-провайдера є аналоговим. Модем перетворює аналоговий сигнал на цифровий і відправляє його на ваш комп'ютер, і навпаки.

Використовуючи модем, ви можете підключитися тільки до одного пристрою, тоді як якщо ви підключите модем до маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet, ваш маршрутизатор може почати передавати радіохвилі, які можуть бути прийняті пристроями з підтримкою Wi-Fi.

Який роутер вибрати?

Одне з найважливіших рішень після вибору інтернет-провайдера це пошук хорошого роутера. Більшість інтернет-провайдерів надають маршрутизатори, і хоча вони працюють, у них є свій набір недоліків. Наприклад, більшість маршрутизаторів у наші дні все ще не дводіапазонні, і це величезний мінус.

Мережі 2,4 ГГц мають більш широкий діапазон, але швидкість передачі пакетів буде значно нижчою, ніж у мережі 5 ГГц. Перші мережі долають великі відстані, тоді як другі долають короткі відстані, але швидше, отже, з більшою швидкістю.

Якщо у вас є з'єднання зі швидкістю 50 МБ/с або менше, у вас вдома не більше трьох пристроїв і ви тільки переглядаєте веб-сторінки в інтернеті та онлайн-контент 1080p, однодіапазонний маршрутизатор виконає свою роботу. Однак, якщо у вас більше пристроїв і ваша робота вимагає надшвидкісного інтернету, вам слід купити дводіапазонний маршрутизатор, не замислюючись.

В даний час ми завжди пропонуємо придбати людям дводіапазонний маршрутизатор, тому що він виправдовує рахунки, які ви сплачуєте своєму інтернет-провайдеру, забезпечуючи більш високу швидкість.

nBook
Додати коментар