Як визначити несправність інтернет-кабелю

Як визначити несправність інтернет-кабелю

Коли ми намагаємося підключитися до Інтернету, можуть виникнути проблеми з доступом до мережі. Зазвичай ми підключаємося до інтернету через мережевий кабель або Wi-Fi, і зазвичай ми не маємо проблем. Але сьогодні нашим головним героєм є інтернет-кабель, який, без сумніву, є найкращим варіантом для використання всієї смуги пропускання, запропонованої нашим оператором послуг зв'язку.

Однак цей кабель може бути пошкоджений або не дати того, що ми очікуємо від нього. У цій статті ми дізнаємось, як визначити несправність мережного кабелю, та запропонуємо кілька практичних рішень.

Після того як ми підключили мережевий кабель та налаштували інтернет, необхідно переконатися, що все гаразд. Після цього ми можемо опинитися у трьох абсолютно різних ситуаціях:

  1. Все працює нормально.
  2. Не отримуємо ту швидкість, яку пропонує інтернет-провайдер.
  3. Ми не можемо підключитися до Інтернету або періодично втрачаємо з'єднання.

У ті моменти, коли інтернет-кабель виходить з ладу, нам доведеться провести серію перевірок і застосувати ряд рішень, щоб усе повернулося до норми.

Перевірити мережевий кабель тестером

Перевірка кабелю мережі після встановлення повинна бути обов'язковою. Це добрий спосіб оцінити справжні характеристики мережного кабелю. З іншого боку, слід враховувати, якщо ми проводили та обтискали інтернет-кабель самі, то необхідно також його перевірити, оскільки з цим кабелем можуть бути проблеми.

Найпростіший спосіб перевірити мережевий кабель – використовувати тестер кабелю LAN.

Як визначити несправність інтернет-кабелю

За невелику суму ми можемо отримати такий тест. Вищезгаданий тестер допоможе нам перевірити, чи справний інтернет-кабель (роз'єм RJ45) або телефонний кабель (роз'єм RJ11). Нам просто потрібно вставити конектори мережевого кабелю у відповідне місце та побачити, що загоряться всі світлодіоди з 1 по 8. Якщо якийсь із світлодіодів не горить, то кабель, який ми купили або обжали, пошкоджено.

Інші способи перевірки мережного кабелю

Зазвичай вдома, хоч вони й не дорогі, у нас не буде тестера кабелю LAN. Однак цілком імовірно, що у нас є ще один інтернет-кабель, який ми використовуємо в іншому обладнанні, і добре працює. Наприклад, ми можемо підключити справний кабель від іншого комп'ютера, і тим самим протестувати кабель, в якому ми сумніваємося.

Іноді інтернет-кабель виходить з ладу через будь-яку програмну проблему з нашою мережевою картою. У цьому випадку для її вирішення ми можемо спробувати:

  1. Відкрийте пошук на комп'ютері з Windows.
  2. Введіть диспетчер пристроїв і натисніть клавішу Enter.
  3. Після цього ви повинні знайти мережну карту в мережевих адаптерах.
  4. Потім натисніть правою кнопкою «Оновити драйвер».

Як визначити несправність інтернет-кабелю

Ми також можемо спробувати зайти на сайт виробника материнської плати комп'ютера або ноутбука і перевірити, чи є свіжіша версія драйвера. З іншого боку, хоча це рідко, можливо, що порт Ethernet несправний. У цьому випадку цю проблему можна протестувати за допомогою зовнішньої або внутрішньої карти мережі.

Зрештою, все може працювати нормально, але ми не можемо досягти бажаної швидкості. Це може бути пов'язано з тим, що ми використовуємо кабель категорії нижче, ніж той, який відповідає нам. В даний час найбільш часто використовуються мережі Gigabit Ethernet, для яких потрібний кабель категорії 6 або вище.

nBook
Додати коментар