Чи варто міняти інтернет-кабель і який краще вибрати?

Чи варто міняти інтернет-кабель і який краще вибрати?

Щоб мати гарне інтернет-з'єднання, у гру входять кілька факторів. З одного боку, це буде тариф, який ми обрали. Але також і фізичні компоненти нашого обладнання важливі: мережна карта, кабель, адаптери Wi-Fi і т. д.

Наявність застарілого, пошкодженого або несправного кабелю мережі з деяких причин може сильно вплинути на швидкість вашого інтернету. Тому є деякі моменти, які ми повинні враховувати, щоб купити новий інтернет кабель.

Швидкий інтернет

Основна причина, чому домашній користувач вирішує замінити кабель для інтернету, полягає в тому, що він оснащений кабелем Fast Ethernet. Це означає, що він обмежений 100 Мбіт/с. Це проблема, якщо, наприклад, у нас підключено домашній інтернет зі швидкістю до 300 Мбіт/с, тому що ця швидкість ніколи не досягне нас.

Можна сказати, що сьогодні наявність кабелів Gigabit Ethernet просто потрібна. Однак деякі користувачі неусвідомлено використовують старі кабелі, які у них були, наприклад, з маршрутизатором ADSL, і тому не досягають швидкості понад 100 Мбіт/с.

Пошкоджені роз'єми

Іншою причиною є пряме ушкодження інтернет-кабелю. Хоча це не дуже поширене явище, у певних випадках ми можемо зіткнутися із проблемами. Наприклад, якщо у нас є комп'ютер, підключений за допомогою кабелю, ми можемо випадково зачепити його і пошкодити роз'єм.

Те саме може статися у випадку з роутером. Ми можемо пошкодити кабель навіть не помітивши це, наприклад, лише кілька контактів. Однак з цієї причини ми не зможемо користуватися Gigabit Ethernet, оскільки будемо обмежені Fast Ethernet (100 Мбіт/с).

Чи варто міняти інтернет-кабель і який краще вибрати?

Поточна технологія

Технології розвиваються, і те, що нам потрібно сьогодні, може бути не таким, як за кілька років. Нам може знадобитися досконаліший кабель для використання сервера або обміну файлами в локальній мережі. Навіть у майбутньому, коли ми зможемо мати у своїх будинках швидкість інтернету понад 1 Гбіт/с.

Отже, тут грає роль тип кабелю. Зазвичай використовується кабель Cat 5E або Cat 6, який підтримує швидкість до 1 Гбіт/с та достатній для поточних підключень. Але якщо ми хочемо покращити технологію, а не залишатися із цим обмеженням, ми можемо вибрати кабель Cat 6A або Cat 7, який підтримує швидкість до 10 Гбіт/с.

Домашня установка

Якщо ми збираємося підготувати внутрішню установку, наприклад провести кабель в іншу кімнату і мати можливість підключатися з інших місць, тип кабелю буде дуже важливий. Більш досконалі, такі як згадані нами категорії Cat 6A або Cat 7, дозволять досягти більшої відстані без шкоди швидкості.

Тому, якщо ми плануємо виконати внутрішню установку, яка виходить за рамки підключення комп'ютера до маршрутизатора в тій же кімнаті, може знадобитися замінити мережевий кабель і придбати новий тип.

Коротше кажучи, іноді може знадобитися купити інший інтернет-кабель, щоб підтримувати підключення до інтернету в хорошому стані та досягати кращої швидкості. Це важливо для досягнення максимальної швидкості, але також для підтримки стабільності та запобігання проблемам. Також майте на увазі, що є засоби підключити комп'ютери до мережі без використання інтернет-кабелю.

nBook
Додати коментар