Скільки Ethernet-портів має бути у вашого маршрутизатора?

Скільки портів Ethernet має бути у вашого маршрутизатора?

Подорожувати інтернетом можна як бездротовою мережею, так і кабелем. У кожного варіанта є свої переваги, хоча можна сказати, що у певних випадках ми можемо використовувати лише один із двох способів. Тому в цій статті ми хочемо пояснити, скільки Ethernet-портів має бути у маршрутизатора. Залежно від моделі, ми можемо знайти різні альтернативи.

Чи повинен мій роутер мати багато портів Ethernet?

Ця цифра, очевидно, залежатиме від того, скільки комп'ютерів ми підключаємо до інтернету і чи будуть у нас ретранслятори, чи ні. Також важливо знати, чи збираємося проводити проводову установку по всьому будинку. Тобто це може вплинути на те, чи збираємося ми проводити кабелі від маршрутизатора до інших кімнат чи ні.

Зазвичай маршрутизатори мають чотири Ethernet-порти. У деяких їх більше, а в інших може бути лише один або два, залежно від моделі роутера. Як правило, чотирьох портів достатньо для дому, тому що сьогодні більшість пристроїв мають Wi-Fi, а ті, що підключаються за допомогою кабелю, це зазвичай комп'ютери і деякі телевізори.

Але, звичайно, якщо ми збираємося мати кілька комп'ютерів, підключити консоль або телевізор і хочемо максимальної стабільності, цих чотирьох портів Ethernet може бути недостатньо. Уявімо, що ми збираємося підключити по кабелю пару комп'ютерів, NAS-сервер, а також хочемо підключити по кабелю телевізор і приставку для підвищення швидкості. З подібним підключенням чотирьох портів Ethernet буде недостатньо.

Хоча є маршрутизатори з більш ніж чотирма Ethernet-портами, правда в тому, що їх не так багато, ціна таких роутерів зазвичай занадто висока. Однією з очевидних причин є те, що більшості користувачів не потрібно стільки портів, і вони економлять на виробничих витратах, зосередивши зусилля на наданні хорошого Wi-Fi.

Скільки портів Ethernet має бути у вашого маршрутизатора?

Мережевий комутатор, можливість мати більше портів

Щоб уникнути нестачі Ethernet-портів, ми можемо використовувати мережний комутатор. Це пристрій, який дозволяє підключати до Інтернету більше пристроїв через кабель. Насправді є моделі, в яких доступно навіть кілька десятків портів. Таким чином, ви можете підключити безліч комп'ютерів, телевізорів або інших дротових пристроїв.

Якщо вам потрібно, наприклад, п'ять портів Ethernet, а ваш маршрутизатор тільки чотири, що буває дуже часто, ви завжди можете придбати мережевий комутатор. Просто підключіть цей пристрій через LAN кабель до маршрутизатора, і у вас автоматично з'явиться більше доступних портів. В даний час мережеві комутатори зазвичай оснащені 5, 8, 10, 16, 24, 28, 48 та 52 портами. Це найпростіший спосіб помножити кількість доступних Ethernet-портів.

Поширеною причиною необхідності збільшення кількості портів та вибору мережного комутатора є ситуація, коли маршрутизатор знаходиться в одній кімнаті, але ми збираємось підключати інші пристрої з інших місць, де Wi-Fi не працює належним чином, не встановлені повторювачі, і нам потрібна стабільність та швидкість з'єднання. .

Таким чином, ми зможемо використовувати кабель LAN у всьому будинку. Така установка дозволить нам без проблем підключатися до інтернету кабелем з інших кімнат. Тим самим ми досягнемо більшої швидкості та стабільності, не допускаючи жахливих перебоїв, які часто трапляються у бездротових мережах.

nBook
Додати коментар