Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Необхідність роздрукувати велику кількість матеріалів і незручність громіздкої конструкції призводять користувачів до роздумів, як зробити Wi-Fi принтер зі звичайного принтера. Існує кілька варіантів вирішення проблеми.

Що таке принт сервер Wi-Fi

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Принт-сервер Wi-Fi (Wi-Fi print server) або сервер друку – це незалежний пристрій для роботи з мережею з мінімальним розміром. Він відноситься до проміжних девайсів, що допомагають провести з'єднання локальної мережі та МФУ.

Сенс його роботи полягає у можливості спільного використання апаратури для групи користувачів за допомогою бездротової або провідної мережі.

Важливо! До переваг принт-сервера Wi-Fi для МФУ відносять відсутність постійного вторинного комп'ютера, а до недоліків – необхідність придбання додаткового обладнання.

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Як зробити принт сервер Wi-Fi

Як правильно зробити принтер Wi-Fi? Для створення подібного автономного пристрою потрібно придбати:

 • роутер, що підтримує принт-сервер і має USB-роз'єм (для приєднання зовнішніх гаджетів);
 • персональний комп'ютер, з якого проходитиме настойка пристрою;
 • принтер з додатковими девайсами, до яких входить інсталяційний диск, USB-кабель та ін.

Важливо! Приєднання принтера може проходити через мобільні ПК (ноутбуки і нетбуки), так і стаціонарний комп'ютер (за умови його з'єднання через кабель до маршрутизатора). Але якщо пристрій не підтримує функцію бездротового друку, робота через периферійний доступ не вдасться.

Перед налаштуванням пристрою необхідно активізувати підтримку принт-сервера на самому маршрутизаторі. Для цього потрібно:

 1. Зайти до веб-інтерфейсу управління роутером.
 2. Знайти в меню вкладку «Параметри принт-сервера» або «сервер друку». Розділ може бути в блоці «USB-пристроїв або програм», «мультимедіа» (підрозділ залежить від моделі маршрутизатора).
 3. Встановити галочку біля кнопки “увімкнути сервер друку”.

Важливо! Після точного виконання вищезгаданих дій з налагодження принт-сервера для принтера з USB Wi-Fi необхідно зберегти всі внесені зміни.

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Чи можливо зробити Wi-Fi принтер із звичайного принтера

Для легкого орієнтування в настройках принтерів необхідно розібратися у різноманітності інтерфейсу пристроїв. Існує кілька варіантів, у кожного їх своє призначення.

 • При проводовому порті USB — приєднання принтера до пристрою відбувається безпосередньо через високошвидкісну шину. За умовчанням у зв'язці знаходиться ноутбук або ПК та роутер. Господарів такий технік насамперед цікавить, як проводити друк не лише з комп'ютера, а й з інших мобільних пристроїв.
 • При Ethernet він буває тільки в дорогих пристроях, призначений для підключення до концентратора МФУ. Технологія повністю задовольняє потреби своїх власників.
 • При технології вай-фай – практично у всіх сучасних моделей є Wi-Fi модуль для принтера, але не завжди він працездатний. Фірмове програмне забезпечення іноді відмовляється функціонувати на смартфоні чи планшеті.

Щоб увімкнути МФУ в локальну мережу в ролі самостійного пристрою, потрібно оснастити його інтерфейсом для роботи в мережі (Wi-Fi адаптер для принтера). До простих та вдалих рішень відносять бездротову технологію. Виробники пропонують велику кількість принт-серверів на вибір: від дешевих до дорогих, за допомогою яких локальний принтер легко перетворюється на загальнодоступний.

Важливо! Віртуальна технологія (з вай-фай адаптером для принтера) дозволяє користуватися додатковими можливостями: роздруковувати документи з мобільного, надсилати завдання через електронну пошту, виконувати дію через інтернет. Достатньо вибрати підходящий за функціональністю принт-сервер та встановити його.

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Налаштування друку через інтернет

Відкритим доступом для друку може користуватися будь-який користувач мережі. Зручність такого підходу полягає у відсутності необхідності підключати кожне з наявних будинків пристроїв окремо.

Перед налаштуванням друку через інтернет потрібно перевірити роботу мережі на помилки, переконатися, що всі гаджети видно в мережевому оточенні, а МФУ повністю справно і на нього було встановлено коректні драйвери.

Відкритий доступ друку через технологію вай-фай здійснюється за покроковим алгоритмом:

 1. У розділі панель керування потрібно знайти блок принтери та факси.
 2. У списку, що з'явився на екрані, відшукати графу «властивості».
 3. У ньому вибрати доступ і переміститися в загальний доступ.
 4. У блоці “безпека” відзначити піктограму “друк для всіх користувачів”.

Важливо! Вказана процедура проводиться тільки після налагодження мережевого МФУ та перевірки працездатності зв'язування «роутер-принтер-ПК».

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Для друку інформації на будь-якому периферійному обладнанні Google придумав спеціальну програму — «віртуальний принтер». Для початку роботи потрібно:

 1. Підключити до кабінету обладнання, приєднане до ПК. На пристрої відкривають Хром і переходять у Гугл-аккаунт.
 2. У налаштуваннях браузера шукають “віртуальний принтер” і тиснуть на ярлик “налаштувати”.
 3. Після активізації блоку додати обладнання відкриється список всіх гаджетів. Щоб вони надалі могли підключатися автоматично до функціонала, достатньо встановити відповідний прапорець.
 4. У меню «Керування принтерами» переходять в обліковий запис Google, після чого відбудеться додавання робочого девайсу.

Важливо! Для виндовс-девайсів існує загальне правило: на ПК має бути встановлений авторизований Хром. Цей же обліковий запис використовується і для обладнання.

Перевірка працездатності проводиться за стандартним принципом: документація відкривається у додатку та відправляється на друк. Після надсилання файлу відбудеться автоматичне відкриття вкладки Хрома, де необхідно уточнити ім'я периферійного обладнання. В іншому процедура проходить аналогічно стандартній: вибирається вид паперу, формат, кольорове або чорно-біле виконання та ін.

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Як підключитися до віддаленого принтера через інтернет

Багато користувачів, що успішно впоралися із завданням по Wi-Fi модулю для принтера, ламають голову над проблемою, як правильно підключити принтер через інтернет.

Фахівці рекомендують провести налагодження за два етапи: від налаштування персонального комп'ютера, до якого підключено МФУ (через кабель) до допуску до мережі вторинного пристрою, з правом роздруківки документів.

Важливо! Якщо в будинку кілька персональних комп'ютерів, ноутбуків або мобільних пристроїв, до кожного доведеться другий етап повторювати окремо. Інакше не варто очікувати на працездатність зв'язки та безпроблемного друку.

Налаштування для експлуатації через мережу

Для отримання очікуваного результату до друкувального пристрою повинен бути відкритий доступ. Після входу в пуск потрібно переміститися в пристрої і принтери і знайти актуальну модель техніки.

Після натискання на ярлику МФУ вибирають блок «властивості принтера», переходять у «доступ» та встановлюють дозвіл на загальний доступ для всіх користувачів. Після завершення будь-яка людина з доступом може підключитися та роздрукувати необхідну документацію.

Важливо! Точне налаштування дозволить зробити принтер загальнодоступним для всіх довірених мобільних пристроїв та ПК, підключених за допомогою вай-фай.

Як зробити принт сервер Wi-Fi самостійно

Налагодження ноутбука для віддаленого друку

Пристрій вимагає додавання його до списку підключених гаджетів. Для цього виконується нескладний алгоритм: з «пуску» входять до «пристроїв та принтерів», переміщуються в підрозділ «установка принтера». У вікні, що виникло на дисплеї, вибирають «додати принтер».

ОС автоматично запустить пошук доступних девайсів і запропонує той активований на першому етапі. Після цього необхідно натиснути на «далі» і почекати, доки операційна система завантажить потрібні драйвера і налаштує віддалене МФУ. Після появи чергового віконця тиснуть на «далі» та «готово» або запускають «друк тестової сторінки».

Важливо! Після процедури у списку підключених до комп'ютера пристроїв з'явиться новий принтер. На нього можна надсилати будь-які документи через віддалений доступ, через мережу для друку.

Придбання додаткової апаратури дозволить створити із застарілого МФУ сучасний девайс, яким можна користуватися через вай-фай. Окремі користувачі віддають перевагу зміні старої апаратури на нову, з уже задіяним у ній функціоналом. Принт-сервер Wi-Fi для МФУ – універсальне рішення для недорогих пристроїв з обмеженими можливостями.

nBook
Додати коментар