Чи можуть віруси поширюватись через WiFi?

Чи можуть віруси поширюватись через WiFi?

Мережі WiFi можуть бути цінним інструментом для вашого бізнесу, значно спрощуючи встановлення нового обладнання та дозволяючи співробітникам вільно працювати у будь-якому місці будівлі.

Однак це також може стати дірою в безпеці, тому що погано захищені мережі WiFi можуть бути легкою метою атак хакерів і шкідливих програм. Віруси можуть використовувати WiFi для поширення з одного комп'ютера на інший, а в деяких випадках переміщатися між сусідніми мережами в пошуках нових цілей.

Бездротова мережа та шкідливі програми

Підключення комп'ютера або пристрою до мережі через WiFi нічим не відрізняється від підключення до мережі за допомогою кабелю Ethernet. Після підключення новий пристрій може взаємодіяти з іншими комп'ютерами в мережі.

Це означає, що будь-який заражений комп'ютер або пристрій може поширювати вірусні атаки на інші ПК в мережі, заражати їх і ризикувати. Якщо вірус захоплює комп'ютер з повними привілеями, він може швидко заразити будь-який інший комп'ютер підключений до мережі.

Чи можуть віруси поширюватись через WiFi?

Захист від вірусів

Щоб захистити мережу від заражених комп'ютерів та мобільних пристроїв, необхідно використовувати антивіруси з вбудованим фаєрволом та регулярно оновлювати антивірусне програмне забезпечення. Захищені комп'ютери можуть блокувати нав'язливі спроби вірусних атак у мережі та будуть перешкоджати подальшому поширенню шкідливого програмного забезпечення через систему.

Крім того, якщо ви регулярно надаєте мережеві паролі іншим користувачам, розгляньте можливість зміни паролів кожні кілька тижнів, щоб зменшити кількість користувачів, які можуть вільно отримувати доступ до вашої мережі WiFi.

Бездротовий хробак

У 2007 році дослідження, проведене в Університеті Індіани, підтвердило, що шкідливі програми, призначені для злому бездротових маршрутизаторів, можуть переміщатися з однієї мережі WiFi в іншу, не вимагаючи будь-яких дій.

Ці програми можуть використовувати переваги бездротового покриття в міських районах, де кілька мереж можуть бути досить близько, щоб забезпечити перехресний зв'язок. Коли маршрутизатор не піддається зараженню, шкідливе програмне забезпечення може почати атаки на будь-який інший маршрутизатор в діапазоні, швидко поширюючись з однієї системи в іншу.

Чи можуть віруси поширюватись через WiFi?

Бездротова безпека

Найкращий спосіб уникнути подібних атак – використовувати надійний захист. Якщо залишити бездротову мережу незахищеною, будь-який, що знаходиться в зоні дії, зможе отримати доступ до вашої мережі, а після підключення сторонні можуть почати атаки на ваш власний комп'ютер.

Рекомендовано використовувати протокол безпеки WPA2, оскільки він забезпечує мережу найвищим рівнем захисту. Тому, настроюючи захист бездротової мережі, використовуйте протокол безпеки WPA2 або навіть WPA3, якщо ваш маршрутизатор його підтримує.

nBook
Додати коментар