Wi-Fi Direct – що це таке, як використовувати

Постійна модернізація пристроїв робить їх більш практичними, компактними та універсальними. Прикладом сучасної технології є вай-фай директ, що дозволяє створити окремий стандарт передачі без використання маршрутизатора. За бажання в загальну мережу можна приєднати всі домашні гаджети – за умови, що в них є однойменний модуль.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Wi-Fi Direct – що це таке

Wi-Fi Direct – є одним з різновидів протоколу для перекачування даних, з метою об'єднання декількох незалежних пристроїв в одну мережу, без застосування додаткового обладнання (роутерів або хот-спотів).

До особливостей методики фахівці відносять:

 • можливість включати у спільну зв'язку не тільки смартфон, планшет та персональний комп'ютер, а й периферійні пристрої: принтер або сканер;
 • постійну розробку та підтримку стандарту провідними виробниками мережного бездротового обладнання;
 • нормативну швидкість передачі — вона аналогічна звичному з'єднанню через точку доступу.

Передбачається, що з часом Wi-Fi Директ повністю витіснить Bluetooth, незважаючи на те, що апаратна частина бездротових девайсів ідентична. Вказане обладнання компактніше, в ньому є один модуль замість звичних двох.

Кінцевий варіант ПЗ через спільну роботу компаній став більш дружнім, для прив'язки до загальної зв'язки досить натискання єдиної кнопки. Функціонал пристроїв, що підключаються, визначається сервісами «Wi-Fi Direct Device Discovery» і «Service Discovery», а це означає, що фотографії надсилаються адресату, призначеному для роботи з ними. Такий самий підхід застосовується частка музичних треків та фільмів.

Вбудовані алгоритми дозволяють надавати гаджетам у спільній мережі певне місце:

 • найпотужніша обчислювальна техніка отримує ярлик «Master»;
 • слабка та периферична – “Slave”.

Важливо! У протоколі передбачено автоматичне контролювання пропускної спроможності. Інформація захищається шифруванням на базі WPA2, а якщо передбачено доступ до інтернету, то пакети будуть передаватися незалежно один від одного.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Як працює технологія Wi-Fi Direct

Модуль Wi-Fi Direct – це спеціалізована частина, яка виступає як приймач, з можливістю прийому сигналу від маршрутизатора. Але його можна переключити в режим роутера і тоді він сам ловить мережу і виявляє гаджети, що мають ідентичні можливості.

Він функціонує у стандартному діапазоні – 2,4-5 ГГц. До переваг належить можливість визначення пристроїв, які можуть безпроблемно передавати фото, відеоматеріали та інші, що багато «важать», файли. Від блютуса технологію відрізняє:

 • має функцію двосторонньої одночасної передачі відомостей, а Bluetooth передача інформаційних пакетів проходить тільки в одному напрямку;
 • у неї більш висока швидкість прийому та відправлення даних, більший діапазон покриття.

Система працює у двох напрямках:

 • на пошук пристроїв з аналогічними можливостями – Device Discovery;
 • передачу файлів – Service Discovery.

Важливо! Усі телеприймачі з наявністю модуля можуть виконувати роль основного розподільника. Вони транслюватимуть сигнал, до якого можна буде приєднатися як до маршрутизатора, а також виводити на дисплей картинку зі стільникового телефону або ноутбука.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Фахівці виділяють такі переваги:

 • Загальну підтримку — більшість планшетів, стільникових телефонів, ТБ і периферійних пристроїв функціонал присутній. Якщо його немає, достатньо придбати недорогий універсальний адаптер для телеприймача, і він почне функціонувати як вбудований модуль.
 • Високу швидкість обміну інформацією – порівняно з ідентичними системами, вказана випереджає «побратимів» у кілька разів. Саме тому виробники воліють оснащувати сучасні пристрої цим протоколом.
 • Просту установку приєднання – у покупці роутера немає необхідності, як і в наступному мережному налаштуванні. Загальна мережа створюється за замовчуванням, користувачеві достатньо буде підключити до неї апаратуру і користуватися її можливостями.

Новинка відрізняється універсальністю та здатна працювати на всіх відомих варіантах операційних систем: починаючи від Віндовс та Мак, закінчуючи Андроїдом та iOS.

До списку недоліків внесено:

 • Низький рівень безпеки — незважаючи на те, що він перевершує блютус якості, корпоративне використання може поставити під загрозу конфіденційність інформації. Проблема пов'язана з тим, що в ролі проксі виступає будь-який мобільний пристрій і сторонні особи можуть отримати доступ до відомостей, не призначених для перегляду.
 • Прискорена розрядка батареї – через високу швидкість передачі пакетів даних, пристрої витрачають велику кількість енергії. Проблема призводить до зниження автономної роботи стільникового або будь-якого девайсу, із включеною функцією.

Важливо! Основним мінусом вважається засмічення ефіру та суттєве зменшення швидкості всіх мереж, що знаходяться у полі дії протоколу. Після його активізації створюється кілька каналів, а чи не приєднання до єдиної точки доступу, як із організації стандартної мережі вай-фай.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Як користуватися функцією Wi-Fi Direct на смартфонах Android

Розібравшись, що це таке Wi-Fi Direct на стільниковому, слід дізнатися, як ним користуватися. Для його застосування не потрібно скористатися додатковим програмним забезпеченням. В Андроїді за замовчуванням є необхідні налаштування. Для активізації функціоналу необхідно виконати кілька нескладних дій з покрокового алгоритму:

 1. На мобільному пристрої включають вай-фай – входять до підрозділу «мережа та інтернет» та активізують відповідний значок.
 2. У розділі Wi-Fi перегортають список, що випав, і знаходять блок «налаштувань», з яких переходять в «розширені налаштування».
 3. Там натискають на клавішу «Вай-Фай Дірект» і чекають, поки система надасть список усіх доступних пристроїв.
 4. Після приєднання до актуального девайсу відбудеться встановлення з'єднання. Користувач отримає можливість транслювати картинку з дисплея, відтворювати музичні треки через ТВ або передавати іншу інформацію.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Сторонні розробники також зробили свій посильний внесок у розвиток новинки та створили незалежні програми для мобільних телефонів. Незважаючи на те, що в більшості пристроїв таке ПЗ є за замовчуванням, окремі користувачі вважають за краще користуватися сторонніми ресурсами, з більш дружнім інтерфейсом.

Серед відомих програм виділяють:

 • Cast to TV — програма робить зручнішою передачу інформації за вказаним протоколом. У нього простий інтерфейс, у якому можуть розібратися навіть недосвідчені користувачі. До основних можливостей програмного забезпечення відносять: трансляцію відеороликів на дисплей домашнього кінотеатру, автоматичний пошук усіх доступних гаджетів та вбудовану ідентифікацію файлів. До переваг програми відносять керування ТБ через сенсорний інтерфейс. Власник може регулювати звук, ставити на паузу або перемотувати ролик з мобільного.
 • Cast Web Browser – що це за додаток для Вай-Фай Дірект знають мало хто. Воно призначено для трансляції на дисплей ТВ музичних творів, кінофільмів або фотографій з Інтернету. Користувачі можуть надсилати файли, збережені в пам'яті пристрою. До особливостей програмного забезпечення належать інтуїтивний інтерфейс, з яким можна розібратися за кілька хвилин. Під час трансляції екран мобільного гасне – цей нюанс був передбачений розробниками програми та створений для збереження заряду акумулятора.

Важливо! Через програму Cast Web Browser користувач може входити в інтернет і шукати відповідну для себе інформацію: фільми, кліпи та ін. Після програма дозволяє проводити трансляцію відеофайлів на домашній кінотеатр.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Як увімкнути Вай-Фай Директ на телевізорі

Як користуватися Wi-Fi Direct: перед першою спробою суміщення необхідно звернутися до документації, що додається до пристроїв і переконатися, що вони підтримують вказаний функціонал. Спільну мережу неможливо створити із застарілою апаратурою без спеціалізованого модуля.

Важливо! Для деяких пристроїв для створення бездротового каналу передачі даних потрібен додатковий адаптер USB. Крім цього пристрою вимагають систематичного оновлення програмного забезпечення та прошивок.

Використання функції на телевізорах LG

Процес реєстрації за протоколом поділяється на такі етапи:

 1. Потрібно на пульті натиснути клавішу додому і переміститися в режим установки.
 2. З нього перейти до підрозділу «мережа», знайти ярлик «Wi-Fi Direct» та встановити біля нього прапорець «вкл».
 3. У налаштуваннях функціоналу слід заповнити ім'я пристрою.

Важливо! Запуск роботи відбувається за допомогою клавіші «опції», розташованої на пульті дистанційного керування ТВ. У меню вибирають блок “вручну”, переміщуються в “інші методи” і на дисплеї виведеться ключ шифрування та SSID.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Використання функції на телевізорах Samsung

Апарат повинен мати зазначений функціонал для формування загальної точки доступу. Його наявність перевіряють через документацію до пристрою або на офіційній сторінці виробника обладнання. Включення функції на Самсунзі відбувається за стандартною схемою:

 1. Потрібно увійти в меню налаштувань апарата – за дію відповідає клавіша “home” або “function”. Вона знаходиться на пульті керування.
 2. Після виявлення блоку “мережа” або “налаштувань мережі” в нього входять і повіряють працездатність вай-фай. На деяких моделях вкладка відсутня.
 3. Проводять активізацію функціоналу (у цій марці воно може називатися як «пряме підключення вай-фай). У цьому підрозділі пристрою призначають ім'я — за умови його відсутності.

При правильному виконанні інструкції на екрані ТВ почне відображатись вміст стільникового.

Важливо! Протокол самостійно визначає найбільш функціональний та потужний пристрій, який почне відігравати роль «точки доступу». Пріоритет віддається апаратурі з найвищою пропускною здатністю та потужним вай-фай-приймачем.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Як підключити до телевізорів інших виробників

У сучасних телеприймачів різноманітне програмне меню, особливості залежать від конкретного виробника та марки. Перед початком процедури необхідно вивчити посібник до девайсу, в ньому описаний покроковий метод застосування пристроїв в загальну сітку. Але завдяки легкому управлінню, з більшістю проблем можна розібратися без необхідності спілкування зі службою технічної підтримки компанії.

Загальна інструкція для виведення інформації з мобільного на екран ТБ включає стандартні кроки:

 1. З пульта керування входять до блоку «Налаштування» або «Параметри» – назва залежить від моделі.
 2. Вони шукають параметри мережного підключення і натискають на ярлик із зазначеним функціоналом.
 3. На мобільному пристрої вибирають назву телевізора.
 4. Встановлюють бездротове підключення.
 5. Підтверджують запит системи на правильність дій.

Wi-Fi Direct - що це таке, як використовувати

Важливо! Налагодження зв'язку за бездротовою методикою не сильно відрізняється від аналогічної дії щодо суміщення мобільного та гарнітури. Для його здійснення на ТВ-приймачі повинен бути встановлений функціонал «Вай-Фай Дірект», якщо він відсутній, необхідно скористатися стороннім USB-адаптером.

Щоб не задаватися питанням, Wi-Fi Direct це що таке і як його налаштувати, а надалі використовувати, достатньо відкрити інструкцію на ПК або в посібнику, що додається до техніки. Більшість виробників віддає перевагу докладному опису функціоналу та покроковому алгоритму його активізації. Відключити неактуальну програму можна за зворотною схемою – багатьом користувачам не подобається випадкове попадання секретних файлів на загальний огляд.

nBook
Додати коментар