Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл – можливі несправності

Багато користувачів, підключаючи ноутбук, вироблений компанією Dell Technologies, до мережі, стикаються з однією проблемою — з'єднання відсутнє. Ця неприємність чатує навіть на тих, хто точно знає, як підключити ноутбук Dell до Wi-Fi.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл - можливі несправності

Перевіряємо ноутбук Dell на наявність драйвера Wi-Fi

Перш за все, користувач повинен переконатися, що в пам'яті адаптера (пристрою, що служить для прийому сигналу від роутера) міститься остання версія драйвера Wi-Fi.

Досвідчені майстри радять власникам ПК, оснащених Windows 7 і 8, робити установку вручну, оскільки перераховані «операційки» не завжди виявляють драйвер. Автоматичну установку здатна забезпечити лише 10-та версія.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл

За увімкнення бездротового інтернету «відповідають» кілька (дві чи три) кнопок клавіатури або кнопка запуску на корпусі електронного пристрою. Якщо у розпорядженні користувача уживаний ноут, дізнатися про спосіб включення можна у відповідному розділі офіційного сайту компанії-виробника.

Завершивши встановлення драйверів адаптера, користувачеві необхідно вбити у формуляр пошуку найменування моделі ноутбука та натиснути на «Пошук». Пошуковик сайту видасть всю інформацію щодо зазначеної моделі.

Якщо навіть після інсталяції унікальних драйверів та успішного ввімкнення адаптера з'єднання з мережею не налагоджено, можливо, Wi-Fi вимкнено. Для усунення несправності достатньо використовувати клавішу включення Wi-Fi модуля. Можливо, ситуація зміниться після відвідин «Диспетчера пристроїв» та активації відповідної опції.

Підключення до бездротової мережі через інтерфейс операційної системи Windows

Більшість сучасних виробників комп'ютерної техніки, включаючи Dell, оснащують свої електронні новинки Windows 10 (наприклад, Inspiron 15 series 3000 або модель 15 5000). Драйвери для попередніх версій Віндовс не розробляються, тому вай-фай, навіть якщо його вдалося встановити, може не підключатися або працювати зі збоями.

Зверніть увагу! Про відсутність з'єднання можна дізнатися по червоному «ікс», накладеному поверх значка бездротової мережі.

У 7-й версії Windows для усунення несправностей можна використовувати «Центр керування мережею…». Після відкриття цієї вкладки необхідно знайти «Зміна параметрів адаптера» або рядок зі схожою назвою. У вікні розташовано зображення адаптера з написом «Бездротова мережа» або «Бездротове з'єднання».

Після кліка на відображення пристрою правою кнопкою миші відкриється меню, з якого слід вибрати і активувати команду «Увімкнути». Якщо відображення адаптера немає, драйвер не інстальовано на цьому пристрої.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл - можливі несправності

Програмне забезпечення Віндовс 7 на сьогоднішній день підтримують моделі, здатні «бачити» ОС усіх типів:

  • Inspiron 1501, 1525, 5110, Inspiron Mini 1010, 1011, 10v, 11z, Інспірон 3521;
  • Dell 500, практично всі Studio, Studio XPS, Adamo 13, Latitude, Dell Precision Mobile, Vostro.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Dell з ОС Windows 8

Переконавшись у наявності та працездатності адаптера (папка «Мережеві з'єднання»), користувачу, можливо, вдасться підключитися до мережі, змінивши параметри бездротового зв'язку (потрібно відкрити однойменну вкладку в «Зміні параметрів…»).

Свідченням не включення Internet є сірий маркер і напис «Вимк.» під рядком меню «Бездротова мережа». Для увімкнення Wi-Fi необхідно відсунути повзунок праворуч.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл з ПЗ Windows 10

Відсутність з'єднання навіть після підключення адаптера бездротової мережі до електронного пристрою свідчить про те, що Wi-Fi вимкнено. Значить користувачеві потрібно знайти відповідну кнопку на корпусі Делл або переконатися, що бездротовий інтернет налаштований належним чином.

Необхідно або відкрити панель сповіщень, або знайти кнопку «Увімк.» у розділі «Мережа та інтернет».

Що робити, якщо проблема залишилася не вирішеною

Перш за все, варто з'ясувати, адаптер якої моделі підключений до цього комп'ютера і чи завантажені всі драйвери встановилися. Для перевірки потрібно зайти в «Диспетчер пристроїв». Відкривши папку “Мій комп'ютер” і клацнувши правою кнопкою миші по порожній області, користувач знайде потрібну вкладку в “Властивості системи”.

Зверніть увагу! У вкладці «Мережні адаптери» перелічені підключені пристрої, серед яких має бути найменування бездротового адаптера. Він може називатися по-різному: “Wi-Fi”, “Dual Band”, “WLAN”, “AC”, “Wireless”…

Назва адаптера знайдена — отже, інсталяція драйверів пройшла успішно. Тепер користувачеві необхідно переконатися у працездатності приладу. У разі відсутності найменування адаптера у списку можна спробувати змусити його увімкнутися, змінивши властивості приладу або повторне встановлення.

Найпоширеніші проблеми та їх вирішення

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл - можливі несправності

Розбираючись у питанні, як підключити комп'ютер Dell до Wi-Fi, слід знати, що до найбільш часто зустрічаються причин можна віднести такі неполадки:

  • не встановився драйвер;
  • програма встановлена, але працює неправильно;
  • вимкнено мережевий модуль (автоматично конфігурований Ethernet-контролер);
  • ноутбук працює в режимі економії енергії.

До категорії причин, що практично не зустрічаються, з'єднання експерти відносять поломку самого адаптера.

Встановлення драйверів

Завантаження унікальних програм стане можливим, якщо користувачу відома модель ноутбука. Повна назва та маркування пристрою прописані на упаковці, документах та на корпусі пристрою. Знайти драйвери можна через будь-який браузер. Достатньо вбити назву моделі у пошуковий рядок або у відповідному розділі офіційного сайту компанії-виробника комп'ютера.

У випадку з Windows 7, 8 і 8.1, на думку експертів, варто зайнятися пошуками драйвера для плати, що підтримує віфі (підключена до материнської плати електронного пристрою через порт Mini PCI Express).

Увімкнення мережевого модуля

Ethernet-контролер включається з «Диспетчера пристроїв» у вкладці «Мережні адаптери». Щоб підключити його, необхідно вибрати потрібний модуль Wi-Fi із запропонованого списку.

Зверніть увагу! У Віндовсі 10 запуск бездротового мережевого адаптера здійснюється одночасним натисканням «FN» і «F2» (або іншої кнопки з логотипом «вай-фай»).

Деактивація режиму енергозбереження

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Делл - можливі несправності

Налаштування режиму збереження електроживлення – необхідний захід для електронних пристроїв, що працюють від акумулятора (телефонів та ноутбуків).

Щоб встановити або анулювати параметри енергозбереження, необхідно відкрити вкладку «Електроживлення» (актуально для програмного забезпечення від Windows XP до 10 версії згаданої «операційки»). Тут можна звести до мінімуму або збалансувати подачу живлення, настроїти параметри дисплея (яскравість) та іншого обладнання.

Зверніть увагу! Для деактивації режиму економії Windows 10 слід вибрати схему розподілу електроенергії «Збалансована», активувавши відповідний чекбокс.

У процесі першої установки 10 версії Windows на новий комп'ютер усі драйвера, у тому числі і програмне забезпечення для адаптера, завантажуються системою за замовчуванням. Досвідчені користувачі радять встановлювати бездротовий адаптер вручну, тому що в більшості випадків програмне забезпечення доводиться встановлювати заново.

Якщо всі драйвери встановлені, вай-фай увімкнено, а з'єднання немає, можна спробувати вирішити проблему, заглянувши у вкладку «Обладнання» (перебуває в папці «Властивості», що відкривається правою кнопкою миші з меню «Мій комп'ютер»). Про нормальне функціонування пристрою свідчить відповідний запис у рядку стану.

nBook
Додати коментар