Як змінити пароль на WiFi на TP-Link – покрокова інструкція

При використанні домашньої мережі Wi-Fi потрібно приділяти особливу увагу безпеці. Щоб потужності роутера не використовувалися без згоди його власника, а також щоб не допустити несанкціонований доступ до панелі роутера, слід встановити пароль. Незайвим буде застосувати шифрування, убезпечити налаштування пристрою та його підключення. Слід розібратися, як змінити пароль на Wi-Fi на TP-Link – старих і нових моделях, а також з тим, який тип шифрування кращий і для яких роутерів.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Для зміни даних, необхідних для підключення до інтернет-мережі, потрібно зайти в панель адміністрування маршрутизатора, що можна зробити з комп'ютерного або мобільного пристрою.

Для цього слід підключитися до роутера через мережу вай-фай або безпосередньо.

 • У першому випадку необхідно використовувати відомості про ім'я мережі та пароль, які знаходяться на нижній панелі маршрутизатора.
 • У другому випадку потрібно відкрити будь-який браузер, вписати в адресний рядок tplinkwifi.net або 192.168.0.1, та заповнити рядки логіну та паролю словом «admin».

Ці дані встановлюються при виробництві за промовчанням. У деяких моделях виробник не встановив логін та пароль. Для них вхід до налаштувань можливий у вільному режимі без захисту.

Подальший алгоритм дій зі зміни ідентифікують користувача даних, необхідні отримання доступу до панелі, визначається видом моделі маршрутизатора.

Багато користувачів використовують старі моделі TP-Link із зеленим інтерфейсом. Більш сучасні модифікації пристроїв із зелено-синім кольоровим відображенням також варто віднести до старих моделей, що пояснюється їх функціональними можливостями та особливостями проведення настроювальних операцій. Детальна інструкція, як і що робити, дозволить безпроблемно змінити код мережі, не володіючи особливими знаннями.

Змінити пароль від точки доступу

Замінити пароль від бездротової мережі, яка роздається роутером, можна в режимі його налаштувань. Для проведення операції необхідно:

 1. Виберіть меню бездротової мережі з лівого боку екрана.
 2. Відкрити розділ налаштувань стосовно операцій, орієнтованих на захист бездротового режиму.
 3. Відзначити галочкою тип шифрування – WPA/WPA2 – Personal, що вважається найбільш надійним, практично неможливо зламати.
 4. Встановити буквено-цифрову комбінацію у розділі паролів.
 5. Зберегти всі внесені дані, натиснувши на відповідну кнопку.
 6. У лівій частині екрана вибрати розділ «Системні інструменти» і в меню натиснути на кнопку перезавантаження.

Для довідки! Після перезавантаження маршрутизатора до нього вже не зможуть підключитися пристрої за старим паролем. На всіх із них потрібно буде вбивати новий.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Змінити пароль від Web-інтерфейсу

Зміна даних для входу до адміністративної панелі проводиться в меню системних інструментів. Після натискання на назву, перед користувачем відкривається додаткове меню, одним з розділом в якому є «Пароль».

У вікні потрібно ввести старі дані для входу та нові значення, після чого натиснути на кнопку «Зберегти».

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Як встановити пароль на вай-фай роутер TP-Link на нових моделях

Нові моделі роутерів відрізняються версією прошивки, що робить зручним їх використання. При зміні коду на мережу на цих пристроях комп'ютерна техніка, телефони та планшети можуть не підключатися до інтернету. На екранах мобільних і комп'ютерних пристроїв буде виводитися причина помилки, сутність якої полягає в невідповідності збережених параметрів вимогам мережі.

Щоб усунути цю проблему, потрібно видалити бездротову мережу, що налаштована та підключена, і повторно повторити операції. Умовою, за якої підключення після повторених операцій буде коректним, є заміна пароля на новий. Щоб видалити мережу, потрібно натиснути на її ідентифікатор та вибрати опцію видалення мережі. На комп'ютері та ноутбуці вона називається «Забути».

Змінити пароль від точки доступу

Щоб розібратися, як змінити пароль на Wi-Fi роутері TP-Link, власнику пристрою слід дотримуватися алгоритму дій. Щоб провести операцію стосовно апаратури нової модифікації, слід:

 • відкрити меню базових налаштувань та перейти до розділу з параметрами бездротового режиму;
 • заповнити графу для пароля даними із ключами доступу до мережі;
 • зберегти зроблені зміни натисканням на відповідну кнопку;
 • перезавантажити або вимкнути та увімкнути пристрій.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Змінити пароль від Web-інтерфейсу

Пароль, який ставить на роутері виробник, може бути змінено користувачем. Процедура проводиться в процесі настроювання маршрутизатора. Стандартні дані для входу відомі всім, що може стати причиною несанкціонованого входу в меню настроювання пристрою.

Ви можете змінити параметри доступу до панелі керування після входу в адміністративну панель. Для цього необхідно:

 1. Відкрийте меню додаткових параметрів.
 2. Перейти до розділу параметрів системних інструментів.
 3. Натиснути посилання підрозділу адміністрування.
 4. Заповнити форму керування облікового запису — до поля внести дані для входу, які планується змінити, а також її нові ідентифікаційні відомості.
 5. Зберегти конфігурації, натиснувши на відповідну кнопку.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Внесені зміни набудуть чинності лише після перезавантаження.

Зверніть увагу! Операція може бути проведена стандартним способом, увімкненням та вимкненням пристрою кнопкою або відключенням та підключенням за допомогою шнура живлення.

Зміна коду для отримання доступу до мережі можлива через функціональні можливості телефону. Керувати роутером із нього можна за двома схемами. Перша аналогічна до комп'ютерних пристроїв — за допомогою браузера зі стандартної панелі адміністрування. Операція зміни коду проводиться за алгоритмом, що застосовується для комп'ютерної техніки.

Реалізація операції за другою схемою потребує спеціального програмного забезпечення TP-Link Tether. Вона спрощує процедуру. Для її проведення потрібно:

 1. Зайти на головну сторінку установок пристрою.
 2. У нижній частині екрана перейдіть до меню «Керування».
 3. Виберіть розділ з налаштуваннями бездротового режиму.
 4. Із запропонованих у вікні варіантів підключення вибрати те, щодо якого проводиться коригування.
 5. Введіть коди для входу в мережу.
 6. Натиснути кнопку «Готово», розташовану у верхній частині екрана.

Який тип шифрування вибрати для Wi-Fi точки доступу

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Додатковою опцією захисту бездротової мережі від втручання ззовні є шифрування. Розрізняють два його типи – AES та TKIP. Вибір здійснюється в розділі “Безпровідні мережі”.

Найчастіше користувачі використовують тип AES. Однак при використанні пристроїв не останніх моделей, краще активувати опцію автоматичного шифрування, в якій система самостійно вибере найбільш прийнятний для техніки вид. Для цього слід поставити позначку «кружечок» напроти відповідного типу опції.

Увага! Такий вибір типу шифрування попередить проблеми з підключенням через те, що техніка не підтримує функції, передбачені в налаштуваннях.

Що робити, якщо забув пароль від Wi-Fi роутера TP-Link

При обслуговуванні роутера застосовується щонайменше два паролі. Один з них необхідний для підключення Wi-Fi-мережі, а другий використовується для входу в налаштування пристрою. Найчастіше проблеми виникають із даними для отримання доступу до адміністрування, оскільки стандартні логін та пароль зазвичай змінюють, щоб захистити підключення.

Забутий пароль від точки доступу

При втраті даних для підключення до точки доступу можна скинути налаштування роутера і встановити новий код. Альтернативними способами вирішення питання є отримання інформації з розділу налаштувань маршрутизатора або комп'ютерного пристрою, що є актуальним у випадку, коли користувач раніше вже підключався до мережі.

Щоб дізнатися код через комп'ютер, потрібно:

1. Перейдіть до меню центру керування мережами.

2. Відкрити розділ, щоб настроїти адаптери.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

3. Клікнути правою кнопкою миші на з'єднання, пароль якого потрібно дізнатися.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

4. Натисніть кнопку налаштувань властивостей бездротової мережі.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

5. Перейти у вкладку Безпека.

6. Активувати опцію виведення у полі введених символів пароля.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Щоб переглянути код входу в налаштуваннях маршрутизатора, необхідно:

 1. Підключити мережевий кабель у WAN роз'єм пристрою.
 2. Зайти до панелі адміністрування.
 3. Відкрийте меню налаштувань бездротової мережі.
 4. Перейти до розділу захисту мереж.
 5. У полі “Пароль” переглянути його цифрове значення.

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Важливо! Перед тим, як вставляти коди в поле для логіну та пароля, слід подбати про їх надійність. Не слід застосовувати відомі всім цифро-літерні комбінації, розташовуючи їх у послідовності, що відповідає розкладці клавіатури. Краще не прив'язувати код до жодних дат і подій. Найнадійніший пароль генерується у випадковому порядку з цифр та літер.

Забутий пароль від адмінки

Вхід до панелі адміністрування маршрутизатора під паролем. Заходи безпеки попереджають несанкціоновані підключення до мережі. При спробі отримати доступ стороннім користувачем, він зіткнеться з вимогою ввести пароль для завершення операції.

На новому роутері встановлюються стандартні дані для входу, однакові для всіх. На більшості моделей пристроїв пароль та логін «admin». Підключення також може бути дозволено без будь-якого захисту.

При першому використанні пристрою рекомендується змінити або встановити всі відомості для доступу в процесі його налаштування. Якщо власником роутера були втрачені дані для адміністрування, то введення некоректних логіну та паролю призведе до перезавантаження сторінки та до виведення на екран системного повідомлення про те, що при введенні ідентифікаторів була допущена помилка.

Зверніть увагу! У ситуації, коли роутер був встановлений співробітниками провайдера, то як пароль і логін зазвичай призначається назва цієї компанії. Якщо воно не було використане, можна зателефонувати на гарячу лінію служби підтримки та уточнити, які дані для входу були застосовані.

У випадку, коли не вдається підібрати логін та пароль, єдиним способом вирішення проблеми є скидання налаштувань до заводських. Для цього потрібно натиснути кнопку перезавантаження, розташовану на задній панелі під антеною в ряд з іншими входами, і утримати її 10 секунд при підключеному живленні до адаптера. В залежності від моделі роутера кнопка може називатися «Reset», «Скинути» або «Default».

Як змінити пароль на WiFi на TP-Link - покрокова інструкція

Після проведеної процедури для входу в конфігурацію слід використовувати стандартні дані логіну та паролю. Якщо на маршрутизаторі вони не вказані, отримати доступ до панелі можна у вільному режимі. Користувачеві доведеться наново налаштовувати сервіс, оскільки натисканням на кнопку все збилося.

Розібравшись, як змінити пароль на вай-фай роутер ТП лінк, стає ясно, що реалізація процедури доступна навіть недосвідчених користувачів. Щоб змінити логін та пароль для входу в адміністративну панель, а також відкоригувати дані для підключення бездротової мережі комп'ютерних та мобільних пристроїв, достатньо діяти за алгоритмом. При його дотриманні можна бути впевненим, що з безпекою мережі проблем не виникне, і ніхто зі сторонніх до неї не підключиться.

nBook
Додати коментар