Як працює супутниковий інтернет – як провести до приватного будинку

Супутниковий інтернет найчастіше є єдиним способом підключення до всесвітньої мережі для мешканців важкодоступних районів Російської Федерації. Також супутникова тарілка використовується на дачах та у селі. На ринку є кілька загальновідомих операторів-провайдерів, які надають відповідні комплекти необхідного обладнання.

Як працює супутниковий інтернет

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

Попит на високошвидкісний інтернет через антену зростає з року в рік, незважаючи на з'єднання, що є в даному способі, не тільки позитивні, а й негативні якості.

Зв'язок через супутник може бути одностороннім або двостороннім. У першому випадку прийом інформації здійснюється через супутниковий канал, а передача через альтернативний. Що ж до двостороннього супутникового зв'язку, то як прийом, а й передача відбувається виключно через супутник.

Найбільшу популярність отримав все-таки двосторонній супутниковий Інтернет. Технологія надання отримала назву VSAT. Для роботи знадобиться придбати:

 • Приймаючу антену.
 • Два високочастотні блоки, один з яких відповідатиме за прийом даних, другий – за передачу.
 • Супутниковий термінал, безпосередньо до якого можна підключити комп'ютер та Wi-Fi роутер, з'єднавши їх у локальну мережу.

Для роботи використовуються три діапазони: C, Ku, Ka. Популярністю користується діапазон Ku. Він має найбільшу зону покриття, здатний працювати за допомогою порівняно невеликих антен, а передавачі можна придбати за досить демократичною ціною.

В останні роки став активно використовуватися супутниковий інтернет діапазону Ка. Антени застосовуються стандартні, діаметром 0,75 метри, а швидкість на виході досить прийнятна – 5 Мбіт/с.

На замітку! Діапазон С використовується виключно для одностороннього супутникового з'єднання і не має стільки шанувальників, як інші.

По суті принцип дії супутникового інтернету полягає в елементарному прийомі/передачі даних. Запит користувача надходить на супутник і звідти передається на приймальну станцію, тобто безпосередньо провайдеру. У свою чергу, постачальник інтернету після отримання даних передає їх користувачеві через супутник.

Для інформації! Передача відбувається зі швидкістю 2 Мбіт/сек, а прийом у районі 8Мбіт/сек.

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

У Росії є не тільки стаціонарні, а й мобільні станції. Пересувні використовують найчастіше співробітники спецслужб, МНС та ВПС.

Що потрібно для роботи супутникового інтернету

Відповідь на запитання, який інтернет вибрати для приватного будинку, залежить від кінцевої мети, яку ставить користувач. Доступ поділяється на асиметричний та симетричний. Для кожного варіанту потрібне своє обладнання та вартість відрізняється в рази.

Перший варіант доступу не вимагатиме серйозних фінансових вкладень. Для безперебійної роботи потрібно придбати:

 • Супутникову антену, підійде така ж, як для супутникового ТБ, тобто легка та недорога.
 • Підсилювач, який конвертуватиме отриману інформацію. Це обладнання має ще одну назву LNB, що позначає мало шумний підсилювач. Це повний аналог приладу, що використовується для телевізійного прийому.
 • Для установки безпосередньо на комп'ютер необхідно придбати також плату прийому. За допомогою відповідного програмного забезпечення, яке потрібно попередньо налаштувати, можна використовувати дану плату також для отримання ТВ-сигналу, але не одночасно з інтернетом.
 • Аналоговий модем або підключення ADSL чи Wi-Fi.

Зверніть увагу! Асиметричний доступ найчастіше використовується разом із наземним інтернетом, якщо останній працює повільно або необґрунтовано дорого коштує.

Безпосереднє впливом геть кінцевий результат надають як технічні характеристики супутникового доступу, а й наземного підключення. Тому при виборі способу необхідно враховувати, що асиметричний підходить для невеликих обсягів інформації, так як істотно впливає трафік, що йде повільною наземною мережею і, як правило, дорогий тариф за користування.

Симетричний доступ вимагатиме серйозних фінансових вкладень. Технічне обладнання для нього є досить складним і його практично неможливо налаштувати самостійно. Для роботи знадобиться:

 • Супутникова тарілка для інтернету, діаметр якої не повинен бути меншим 1,2 метра. У разі телевізійні антени використовувати не можна.
 • Підсилювач та передавач, які необхідно встановити безпосередньо на антену.
 • Термінальне обладнання, здатне виконувати як прийом, а й передачу супутникового сигналу і проводити маршрутизацію трафіку. За допомогою такого обладнання можна створити цілу локальну мережу, приєднавшись через порт Ethernet.

Увага! Самостійне встановлення цього складного технічного обладнання допускається. Рекомендується залучати кваліфікованих працівників.

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

При підборі обладнання необхідно враховувати індивідуальні особливості кожного екземпляра на ринку. Наприклад, вбудована комп'ютера PCI-плата вимагає не тільки місця для установки, але і прокладки антенного кабелю. Цей спосіб викликає багато суперечностей і може створити масу незручностей, але при цьому не захаращує робочий стіл.

У той же час USB-апаратура підключається до будь-якого комп'ютера. Приймач з легкістю можна видалити від гаджета, тобто більш раціонально використовувати антенний кабель. Супутниковий модем для інтернету за допомогою бездротового USB-приймача дозволяє працювати лише за допомогою розетки та зовнішнього джерела живлення. Фахівці не рекомендують використовувати дешеві, неякісні кабелі. Для підключення підходить RG-6.

Важливо! Категорично заборонено проводити підключення або відключення антенного кабелю при робочому стані використовуваної техніки. Це стосується не тільки комп'ютера, але й USB-приймача.

Як підключити супутниковий інтернет

Безпосередньо до підключення супутникового інтернету можна розпочинати лише після вибору провайдера та ознайомлення з запропонованими тарифами.
Дуже важливо перевірити, чи є місце встановлення тарілки в зоні покриття. Це зробити не складно. Необхідно просто відкрити сайт постачальника послуг та ознайомитися з представленими на ньому картами. Від того, які лінії нанесені на карті, залежить розмір тарілки, яку потрібно придбати.

На замітку! Практично у всіх операторів у відкритих джерелах, тобто на сайтах, вказані рекомендовані вимоги для обладнання.

Якщо місцевість установки обладнання не потрапляє в зону діяльності даного супутника, доведеться шукати іншого провайдера. Щоб не потрапити в «впросак», найкраще поставити всі питання, що стосуються супутникового інтернету, безпосередньо компанії, з якою планується надалі співпрацювати.

Пам'ятайте! Від правильно зробленого вибору провайдера залежить безперебійна робота супутникового інтернету.

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

Чи можна підключити супутниковий інтернет самостійно

Якщо було прийнято рішення виконувати встановлення та підключення супутникового інтернету самостійно, рекомендується використовувати VPN-технології.
Зручність полягає в тому, що застосовується лише стандартна операційна система, немає необхідності встановлювати додаткові програми.

Найпростіше самостійну установку виконувати за допомогою створення так званого PPTP VPN, при якому не виникає жодних обмежень на вже наявні програми. Для самостійного підключення потрібно знати:

 • Логін.
 • Пароль.
 • Адреса сервера.

Отримати ці дані можна у оператора під час реєстрації.

Більшість провайдерів всі роботи ведуться за стандартною схемою. Єдина відмінність – це автоматичне або ручне настроювання DNS сервісу. Всі правила та рекомендації щодо встановлення та налаштування VPN обов'язково докладно описані на сайті провайдера. Наприклад, для Windows 7 або Vista потрібно ще увімкнути маршрутизацію та віддалений доступ.

Але, на жаль, існує ряд мінусів цього простого способу підключення:

 • Не всі наземні провайдери підтримують це з'єднання з супутниковим оператором. У цьому випадку на екрані з'явиться характерна помилка 619, що означає, що порт недоступний. Тоді оператор може запропонувати використовувати інші варіації цього підключення, які будуть працювати, але це потребує додаткового налаштування щодо безпеки. У деяких випадках може знадобитися встановлення додаткового програмного забезпечення та офіційний запит на отримання паролів та ключів.
 • Найголовніший недолік – це чутливість цього підключення до якості наземного сигналу. Швидкість безпосередньо залежить від даних показників та налаштування операційної системи, що навряд чи задовольнить потреби користувача.
 • Наземний трафік при підключенні VPN витрачається блискавично. Співвідношення між вихідним та вхідним трафіком може досягати при перегляді 1:10, а при завантаженні 1:30.

Відповідно, цей вид підключення доцільно використовувати тільки при якісному, а головне, стабільному наземному інтернеті. А також у випадку, коли фінансові витрати не відіграють головної ролі для кінцевого споживача.

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

Для інформації! У деяких випадках підключення VPN – єдиний вихід, завдяки якому здатні працювати програми, що конфліктують з прискорювачами.

Переваги та недоліки використання супутникового інтернету у приватному будинку

На даний момент супутниковий інтернет має більшу кількість мінусів, ніж плюсів. Головні недоліки:

 • Сигнал надходить із значною затримкою.
 • Якість зв'язку залежить від погодних умов.
 • Висока вартість необхідного комплекту.
 • Рівень абонентської плати значно вищий, ніж у наземних провайдерів.
 • Безліміт відсутня чи пропонується за космічні суми.
 • Високошвидкісний даний спосіб підключення є лише у договорі. Насправді, швидкість передачі даних досить низька.

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

Переваг, при досить значному списку недоліків, всього два:

 • Може працювати там, де немає можливості використовувати інші види зв'язку.
 • Його робота не залежить від наземних комунікацій, навіть якщо вони розташовані в безпосередній близькості.

Як працює супутниковий інтернет - як провести до приватного будинку

Якщо все-таки було обрано для використання супутниковий інтернет, то дуже важливо діяти послідовно. Насамперед, слід вибрати відповідного оператора та супутник, через який буде передаватися сигнал. Наступний крок – це придбання необхідного обладнання та його встановлення. Але це питання має вирішуватися лише після ознайомлення з рекомендаціями та порадами провайдера.

nBook
Додати коментар