Як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера — нюанси налаштування роутера

Сучасні технології дозволяють отримати доступ до високошвидкісного інтернету, перебуваючи практично в будь-якій точці земної кулі. Але питання, що стосуються налаштування ПК та вай-фай адаптерів, досі актуальні. Наприклад, користувачі часто запитують у фахівців про те, як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера або як налаштувати адаптер Wi-Fi на ПК, якщо дисковода або на пристрій неможливо завантажити необхідні драйвера.

Як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера - нюанси налаштування роутера

Що таке вай-фай адаптер для ПК

Вай-фай адаптер — спеціальний пристрій (цифровий прилад), робота якого дозволяє підключитися до мережі Wi-Fi певної частоти. Він приймає та передає дані, що йдуть у пакетному режимі.

При цьому деякі адаптери налаштовані виключно на передачу даних, інші на прийом. Прилад використовується на пристроях, позбавлених можливості самостійної передачі відомостей у бездротовому режимі.

Для швидкої та якісної передачі сигналу кожен адаптер забезпечений круговою зовнішньою або внутрішньою антеною. Збільшення радіусу дії здійснюється за рахунок підключення додаткової антени, що діє всеспрямовано.

Важливо! Правильна робота приставки неможлива без спеціального програмного забезпечення. На ПК встановлюються драйвери, які допомагають оцифровувати радіохвилі, що йдуть через пристрій до комп'ютера. Утиліта підбирається для кожного пристрою індивідуально.

Способи підключення Wi-Fi адаптера до комп'ютера

Сучасні пристрої для приймання та передачі даних бездротовими мережами бувають:

 • зовнішніми;
 • вбудованими;
 • картковими.

Вибір приймача залежить від технічних вимог ПК та функціональних характеристик.

Використання зовнішнього модуля

Цей тип адаптера формою та розмірами нагадує USB флешку. Він відрізняється економічністю, надійністю та простотою в експлуатації. Зовнішній модуль мобільний, невеликий розмір дозволяє брати його з собою в поїздку, пристрій легко поміщається в кишеньку маленької сумки.

Для підключення до системного блоку стаціонарного ПК, планшета чи ноутбука використовують USB порт або інтернет-кабель. Адаптер:

 • вставляють у вільний порт ноутбука чи системного блоку;
 • підключають до бездротового з'єднання.

Зовнішні адаптери використовують у разі відсутності ПК вбудованого модуля, що може роздавати вай-фай. Вони не відрізняються високою швидкістю передачі інформації, але майже не мають інших недоліків, зручні в експлуатації. Ціна такого адаптера порівняно не висока, що додає йому плюсів і робить саме цей тип модуля надзвичайно популярним серед користувачів.

Як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера - нюанси налаштування роутера

Правильна робота модуля забезпечує спеціальна утиліта, встановлена на ПК. Додатково нічого завантажувати не доведеться, зазвичай програма вже є на комп'ютері або встановлюється автоматично під час першої спроби підключення адаптера до нього.

Якщо автоматичне завантаження не почалося, необхідно натиснути на значок бездротового з'єднання і виправити помилку. Можливо, драйвера доведеться встановлювати вручну, для цього уважно вивчають посібник з експлуатації модуля, знаходять його найменування та номер, і використовуючи ці дані, вибирають відповідну програму.

Підключення внутрішнього модуля

Внутрішній або вбудований адаптер приєднується до материнської плати, тому встановити його без досвіду у розборі техніки не вдасться. Якщо користувач ніколи не заглядав під нижню кришку ноутбука і не розкривав системний блок, знає про те, що таке материнська плата і навіщо вона потрібна лише з чуток, краще довірити справу установки модуля професіоналам.

Внутрішні адаптери:

 • відрізняє підвищена пропускна здатність і швидкість роботи, користувач зможе швидше отримати доступ до потрібних сайтів та програм, ігор та фільмів в онлайн режимі;
 • більш надійні, збої в роботі модуля відбуваються рідше, помилки, що виникли, виправляються швидше без необхідності запрошення фахівця з боку або самостійного налагодження налаштувань.

Ціна внутрішнього адаптера вище, ніж зовнішнього, але залежить від моделі. Після придбання пристрою його приєднують до материнської плати, чекають установки драйверів та підключення через утиліту. Зазвичай налаштування обладнання займає трохи більше кількох хвилин.

Важливо! Користувачеві, який не має уявлення про те, як влаштований та функціонує комп'ютер, краще відмовитися від ідеї про самостійне встановлення внутрішнього адаптера.

Налаштування доручають професіоналові, інакше можна серйозно пошкодити пристрій, вивести його на деякий час із робочого стану або навіть повністю знищити.

Як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера - нюанси налаштування роутера

Як використовувати картку Wi-Fi (PCMCIA)

Картковий адаптер можна підключити лише до тих ПК, які мають спеціальний картковий слот. Картка, що відкриває користувачеві доступ в інтернет , вже має вбудовану антену для передачі та прийому сигналу. Вона маленька, ергономічна, має лаконічний дизайн, швидко налаштовується.

При виборі мережного адаптера особливу увагу приділяють таким параметрам, як:

 • Сумісність.

Модуль легко підключити до комп'ютера та телевізора. При цьому необхідні драйвери, сумісні з тим пристроєм, до якого планується приєднання адаптера.

Сумісність обладнання перевіряється у вигляді вивчення інформації про специфікації пристрою, його параметрів. Як правило, в інструкції, що супроводжує модуль, вказується, з якими саме марками і моделями техніки він сумісний.

Низка моделей є універсальними. Їх можна підключити до будь-якої техніки, але досвідчені користувачі рекомендують вибирати адаптер, що підходить під конкретний ПК.

 • Стандарт.

Від вибору стандарту залежить швидкість передачі даних. Сучасні модулі працюють в одному з наступних стандартів – 802.11n, 802.11g, 802.11b та 802.11а. Якщо користувач потребує швидкісної передачі даних, краще зупинити свій вибір на пристрої, що підтримує стандарт 802.11n. Він дозволяє передавати інформацію зі швидкістю 300 Мбіт/с.

При цьому стандартний адаптер (802.11а) здатний передавати лише до 54 Мбіт даних за секунду. При виборі стандарту вивчають характеристики роутера, вони збігаються з параметрами модуля. Якщо адаптер має нижчий стандарт, ніж роутер, про хорошу швидкість інтернету доведеться забути, всі вкладки та додатки або не будуть вантажитися зовсім, або час їх відкриття/закриття збільшиться в кілька разів.

Реальна швидкість передачі може бути нижче максимальної, тієї, що вказано на коробці виробником. Це говорить не на користь високошвидкісних моделей, досвідчені користувачі вибирають адаптери, що забезпечують середню швидкість передачі даних. Для серфінгу в мережі та онлайн ігор цього достатньо.

 • Частота.

Вимірюється ГГц і залежить від стандарту, в якому працює пристрій. Більшість адаптерів працюють на частоті 2,4 або 5 ГГц. Модуль зі стандартом 802.11а працює на частоті 5 ГГц, частота роботи високошвидкісного пристрою може бути 2,5 ГГц або 5 ГГц.

Для інших стандартів діапазон частот становить 2,5 ГГц. Частота роутера повинна співпадати із частотою адаптера. Тут діє те саме правило, що у випадку з вибором стандарту. Якщо його проігнорувати, то про підключення до інтернету або безперебійного бездротового зв'язку можна забути. Швидше за все, пристрій, що передає сигнал, буде розпізнано стороною, що приймає, але отримати дані ПК не зможе.

Важливо! Розбіжність частот роздаючого і приймаючого пристрою негативно впливає на швидкість інтернету.

 • Потужність.

Змінюється у дБм. Роутери невеликої потужності не можуть забезпечити стабільне та якісне з'єднання. Якщо користувач потребує регулярного та безперебійного доступу в інтернет, йому необхідно вибирати пристрої потужністю 16-20 дБм.

 • Шифрування.

Від цього параметра залежить безпека користувача в мережі та можливість збереження переданих ним даних у таємниці. Надійний канал шифрування дозволяє не турбуватися про злом і використання переданих адаптером даних сторонніми людьми. Спеціальні протоколи шифрування – WAP та WAP2.

 • Дальність.

Це дуже важливий параметр, особливо для власників великих будинків. Дальність вимірюється у метрах, для приміщення та відкритого простору вона різна. В умовах квартири добре працюють моделі з дальністю до 5 метрів, але якщо користувачеві необхідно користуватися інтернетом на першому поверсі 2-3 поверхового будинку або у дворі, необхідно або встановлювати адаптер ближче до місця використання, або придбати моделі з великим радіусом дії.

Адаптер необхідно встановлювати і налаштовувати відповідно до інструкції, що додається. Інакше навіть дуже потужний сучасний пристрій працюватиме неправильно.

Дуже багато залежить від потужності, стандарту, дальності дії пристрою, при виборі модуля також необхідно приділити увагу сумісності з роутером. Потужний, але не сумісний з роутером пристрій не дозволить досягти потрібного результату.

Важливо! Для кращого покриття у великому будинку можна використовувати спеціальні репітери та підсилювачі сигналу.

Як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера - нюанси налаштування роутера

Що робити, якщо Wi-Fi адаптер USB не працює

Якщо після підключення до ПК адаптера користувача ще немає доступу до інтернету, варто перевірити:

 • наявність встановлених драйверів;
 • сумісність;
 • наявність можливості підключитися до інтернету, іноді проблема виникає з вини провайдера або користувача, який забув сплатити за послуги зв'язку.

Проблема нерідко виникає через несправність USB порту. Зазвичай вона спостерігається при неправильному неодноразовому вийманні флешки або іншого пристрою з порту. Нерідко з нею стикаються користувачі, які часто підключають та виймають пристрої з одного порту протягом короткого проміжку часу.

Щоб вирішити проблему, доведеться оновити конфігурацію пристрою через Диспетчер пристроїв, спробувати перезапустити ПК, вимкнути, а потім повторно увімкнути контролер USB. Якщо проблема не вирішена, намагаються вимкнути функцію тимчасового вимкнення. Можливо, комп'ютер доведеться перезавантажити кілька разів.

Вай-фай адаптер не бачить бездротові мережі або бачить, але не підключається

Якщо виникли проблеми з підключенням до бездротової мережі, перевіряють встановлені драйвера та служби Віндовс. Якщо проблема у програмному забезпеченні, USB-адаптер відключають від ПК та підключають заново. Далі необхідно:

 • дочекатися звукового або світлового сигналу, що засвідчує підключення модуля до комп'ютера;
 • дочекатися встановлення драйверів системою;
 • скачати драйвера з інтернету або встановити його з адаптера диска (якщо диска в комплекті немає, вивчають супроводжуючі документи, зазвичай в них міститься інформація про те, де і як саме скачати драйвера).

Існують спеціальні програми для пошуку драйверів на ПК та в інтернеті. Після завантаження та встановлення утиліти адаптер мережі вай-фай зазвичай починає працювати у вибраному режимі.

Іноді пристрої не відображаються з вини операційної системи. Користувачеві бачить повідомлення типу «Не підключено» або «Немає доступних підключень». У такому варіанті модуль залишається робочим, але мережа не шукає. Проблему потрібно шукати у службі бездротової мережі.

Як підключити вай-фай адаптер до комп'ютера - нюанси налаштування роутера

Усунення несправностей включає службу WLAN. Вона повинна працювати в автоматичному режимі, але на деяких комп'ютерах вимикається, що створює додаткові проблеми при спробі підключення до мережі. Для увімкнення служби:

 • у меню Пуск вибирають параметр «Керування» (потрібно клацнути ПКМ у розділі «Мій ПК»);
 • у вікні (списку) вибирають «Служби»;
 • знаходять «Службу автоматичного налаштування WLAN»;
 • включають її, а також ставлять значок поруч із розділом, що вказує на автоматичне увімкнення служби під час завантаження системи.

Важливо! Для виклику вікна налаштування служби можна натиснути Win+R та прописати команду services.msc. Подібний метод пошуку потрібної інформації на ПК працює у будь-якій ОС Віндовс.

Якщо після підключення служби проблема все ще залишається актуальною, пробують видалити вже встановлену утиліту і запустити пристрій з новим драйвером, завантаженим з офіційного сайту виробника вай-фай модуля. Труднощі можуть виникати з вини застарілого пристрою або самої ОС, що не відповідає більш сучасним вимогам, висунутим виробником модуля. В цьому випадку доведеться встановлювати ОС або шукати адаптер старої версії, сумісний з тим обладнанням, що є в наявності.

Питання про те, як встановити адаптер Wi-Fi для комп'ютера, незважаючи на наявність доступу в інтернет для багатьох користувачів, залишається невирішеним. Проблем із приєднанням модуля роздачі вай-фаю дійсно багато, не всі вони вирішуються в домашніх умовах, але про те, як підключити вай-фай адаптер до різних пристроїв, а також про те, як встановити Wi-Fi адаптер на робочий комп'ютер, все ж таки краще знати. Це допоможе за відсутності фахівців самостійно виправити неполадку.

nBook
Додати коментар