Як дізнатися чи є вай-фай на комп'ютері

Вай-фай набагато зручніше, ніж дротове підключення до інтернету. У ноутбуках він убудований завжди, цю ж технологію підтримують деякі стаціонарні ПК. З'ясувати, чи може комп'ютер працювати з бездротовими технологіями, можна через властивості системи.

Як дізнатися чи є вай-фай на комп'ютері

Як перевірити модуль Wi-Fi та драйвера на стаціонарному комп'ютері

Щоб вай-фай працював, потрібні дві умови: встановлений модуль або адаптер та драйвера до нього. Якщо користувач сам збирав ПК, він точно знає, чи є потрібне устаткування і. Якщо він купив готовий комп'ютер, доведеться перевіряти наявність модулів самостійно.

На стаціонарних комп'ютерах модуль вай-фай вбудований у материнську плату. Її виробник та назва моделі вказані у документах, які у магазині видають при купівлі готового ПК.

Щоб визначити можливість бездротового підключення, потрібно зайти на сайт виробника материнської плати та ввести номер моделі. Серед технічних характеристик буде опис вбудованого модуля Wi-Fi або вказівка на те, що його немає.

Якщо вбудований вай-фай є, Віндовс автоматично розпакує і встановить драйвера до нього. При першому увімкненні ПК буде готовий підключитися до бездротового інтернету. Якщо такої можливості не передбачено, доведеться купувати адаптер. Він підключається через USB, у комплекті йде диск із драйверами.

Як перевірити Wi-Fi модуль та драйвера на Windows 7

Для перевірки обладнання використовується Диспетчер пристроїв Windows. Він запускається через меню “Пуск” або “Мій комп'ютер”. Потрібно перевірити розділ «Мережні адаптери», у ньому мають бути пристрої з назвами:

  • Wireless;
  • Wi-Fi;
  • 802.11.

Якщо вказано, ПК підтримує бездротове підключення. Якщо їх немає, то підключити комп'ютер до Інтернету можна лише з дроту.

Факт! Для Windows XP порядок дій дещо простіше – там спливає менше діалогових вікон. Але ця ОЗ не завжди коректно працює на нових материнських платах, оскільки її підтримку припинено у 2014 р.

Інший спосіб, як дізнатися, чи є вай-фай на комп'ютері через панель управління. Вона також запускається з меню “Пуск”. Потрібні пункти «Мережа та Інтернет», «Перегляд стану мережі та завдань». З'явиться діалогове вікно, де схематично відображається поточне підключення. У меню зліва потрібно вибрати пункт «Зміна параметрів адаптера». Якщо з'являється пропозиція увімкнути бездротовий адаптер, його потрібно прийняти. Якщо ні, то вай-фай-модуль відсутній чи пошкоджений.

Як дізнатися чи є вай-фай на комп'ютері

Порядок дій для Windows 10

Щоб визначити наявність вай-фай на Windows 10, потрібно зробити ту ж послідовність дій, що й для “сімки”. Головна відмінність – сучасна версія ОС вимагає підтвердити, що користувач має права адміністратора.

Переглянути диспетчер пристроїв або панель керування, не роблячи жодних дій, можна без додаткових підтверджень.

Як визначити виробника та модель Wi-Fi модуля на ноутбуці

На ноутбуках модулі Wi-Fi встановлені за замовчуванням, і користувачів рідко турбує, який саме блок встановлений у його техніці. Але інформація про модель та виробника модуля важлива, якщо виникають проблеми із встановленням драйверів або справністю модуля. У характеристиках ноутбука таку інформацію знайти складно більшість виробників техніки її не вказує.

Як дізнатися, чи є вай-фай на ноутбуці: можна скористатися стандартними інструментами Windows – диспетчером пристроїв та панеллю керування. На ПК та ноутбуках вони працюють однаково. Переваги – точна інформація. Нестача – драйвер доведеться шукати і скачувати самостійно.

факт. На корпусах ноутбуків “Асус” ніколи не вказуються характеристики вай-фай модуля.

Інший спосіб – знайти на корпусі точну назву моделі ноутбука (зазвичай на нижній частині) та загуглити параметри. В ідеалі такий пошук виведе на сайт виробника, де можна завантажити всі необхідні драйвери. Цей спосіб не підійде, якщо для цієї моделі передбачені різні комплектації.

Як дізнатися чи є вай-фай на комп'ютері

За допомогою HWVendorDetection

HWVendorDetection – це програма, що розпізнає виробників Wi-Fi модулів, модемів, Bluetooth-адаптерів та іншого обладнання передачі даних.

Її можна скачати безкоштовно, працюватиме вона не лише на ноутбуках, а й на ПК. Вона вирішує питання, як перевірити, чи є Wi-Fi на комп'ютері, якщо не можна це зробити звичайним способом. Недолік працює не на всіх ноутбуках, не вказує модель пристрою і його технічні характеристики.

За ІД обладнання

Для такого способу визначення слід зайти на комп'ютерний сайт devid.info або подібний. На ньому у вікно пошуку потрібно вставити код пристрою та отримати всі його характеристики. Також є можливість одразу завантажити драйвери. Щоб отримати код, потрібно:

  • Зайти до диспетчера пристроїв.
  • Відкрийте вкладку «Інші пристрої».
  • Вибрати пункт “мережевий контролер” або назву пристрою зі словами Wireless, 802 або Wlan.
  • Клацнути правою кнопкою миші.
  • Вибрати пункт “властивості”.
  • Відкриється діалогове вікно, у ньому потрібно вибрати вкладку «Дані» і скопіювати код, який в ній з'явиться.

Сайт покаже докладні відомості про пристрій – його повну назву, частоту в ГГц, виробника та актуальність драйвера. Для більшої надійності краще завантажувати драйвер зі сторінки виробника ноутбука чи модуля.

Важливо! Користуватися послугами сторонніх сайтів не варто – там можуть бути неправильно вказані назви драйверів, представлені їхні неактуальні версії, є ризик зловити вірус.

Як дізнатися чи є вай-фай на комп'ютері

Інші способи

Існують інші способи з'ясувати, яке обладнання стоїть на ноутбуці. Найпростіший — вивчити наклейки та написи на корпусі. Але в них може бути не вся інформація. До того ж, наклейки з часом псуються, відриваються, інформація на них стає нечитаною.

Деякі користувачі навмисно відклеюють усі логотипи та інформаційні наклейки, не розуміючи їхньої цінності. Тому такий метод годиться лише для нових ноутбуків.

Радикальний спосіб – розібрати свою техніку та подивитися всю потрібну інформацію безпосередньо на обладнанні. Але для цього потрібно достеменно знати, як виглядає потрібна деталь. Додатковий ризик – можуть загубитися дрібні деталі та гвинти, через що зібрати ноутбук назад буде складно.

Інформація про виробника та точні властивості Wi-Fi модуля найчастіше не важлива. Але якщо в ній виникла потреба, найбезпечніший і найточніший спосіб дізнатися — через штатні засоби Windows і Direct X. Якщо він з якихось причин не підходить, можна використовувати інші варіанти.

nBook
Додати коментар