Вай фай є, а інтернету немає — пошук причини та вирішення проблеми

Досить часто користувачі комп'ютерів (ноутбуків) або мобільних портативних пристроїв стикаються з такою проблемою, як обмеження доступу до мережі, яке виникає навіть за своєчасної оплати. Багато хто запитує на форумах, чому підключаюся до Wi-Fi, але інтернет не працює. Причин такої неполадки може бути безліч, і тому необхідно розглянути найпоширеніші з них.

Вай фай є, а інтернету немає — пошук причини та вирішення проблеми

Чому при підключеному Wi-Fi немає доступу до глобальної мережі

Насамперед потрібно визначити, чи проблема в комп'ютері або в пристрої, який роздає інтернет.

У цьому випадку необхідно підключити до роутера планшет або мобільний телефон, які надають можливість користуватися Інтернетом. Якщо на них Wi-Fi працює, причину потрібно шукати на комп'ютері.

Як варіант можна спробувати роздати інтернет з будь-якого портативного пристрою, і спробувати включити інтернет на ноутбуці. Якщо піктограма показує «Без доступу», проблеми можуть виникнути на комп'ютері або виникли з вини провайдера.

Вирішення проблеми на боці ноутбука

У разі з'ясування, що доступ до інтернету обмежений через ноутбук, слід шукати причину таких неполадок на позначеній портативній техніці. Для вирішення проблеми можна скористатися кількома варіантами. Найбільш прості їх перераховані нижче.

Важливо! Варто додати, що ситуація, коли Wi-Fi підключений, а інтернету немає виникає на Windows XP, 7, 8.1, 10. Тобто обмеження на користування мережею може виникнути на будь-якій версії Віндовса.

Перепідключення

Якщо вай-фай є, а інтернету немає, насамперед рекомендується просто перепідключитися. Тобто, потрібно повністю відключити роутер і ноутбук, а потім знову обидва пристрої запустити. У випадку, якщо виправлення помилки доступу до інтернету здійснюється на айфоні, перепідключення в даному випадку передбачає скидання налаштувань.

Для цього необхідно:

 1. Клікнути на значок інтернету, та вибрати з представленого списку опцію «Налаштування мережі та Інтернету».
 2. Далі на екрані з'явиться вікно, в якому слід тапнути на пункт “Керування відомими мережами”. У ньому буде показано, які мережі використовувалися раніше для підключення до Інтернету.
 3. Потім потрібно натиснути на кожну (окремо) зі старих мереж. Після цього з'явиться кнопка «Забути». Таким чином, можна видалити раніше збережені мережі, які можуть заважати підключатися до поточної.

Якщо це не допомогло, слід перейти до наступного варіанту, який може допомогти виправити помилку, що утворилася.

Перезавантаження

Можна спробувати перезавантажити портативний пристрій, якщо на ньому раніше налаштовувалися параметри. Перезапуск ноутбука дозволить активувати внесені зміни.

Для цього потрібно натиснути на меню «Пуск» і вибрати пункт «Перезавантаження». Також варто сказати, що рестарт потрібно виконати і на смартфоні або іншому мобільному телефоні, якщо проблеми з доступом до інтернету виникли на ньому.

Вай фай є, а інтернету немає — пошук причини та вирішення проблеми

Деактивація антивірусу

Непоодинокі випадки, коли доступ до мережі блокує антивірус. У такому разі можна відключити його на якийсь час і спробувати підключитися до інтернету. Варто врахувати, що антивірусне забезпечення є на самому комп'ютері, але багато хто користується антивірусами, які встановлюються додатково.

Щоб вимкнути захисну програму, необхідно клацнути правою кнопкою миші на значок антивіруса, який знаходиться на панелі завдань Віндовс. Після цього з'явиться невелике вікно, і в ньому слід вибрати один із запропонованих варіантів відключення. Потім потрібно спробувати підключати до Інтернету ноутбук.

Автоматична діагностика

Якщо є вай-фай, але немає інтернету на комп'ютері, можна провести діагностику мережі, яка виконується в автоматичному режимі. Після перевірки, у діалоговому вікні буде відображено інформацію про проблему.

Щоб дізнатися, необхідно правою клавішею миші натиснути на значок інтернету, а потім натиснути на рядок «Діагностика неполадок».

Вай фай є, а інтернету немає — пошук причини та вирішення проблеми

Після закінчення перевірки потрібно вибрати потрібний пункт, і якщо проблему буде вирішено завдяки такому способу, то можна знову спробувати підключитися до мережі інтернет.

Ручна зміна налаштувань

Є ймовірність, що є збій у рядку DNS-сервер IPv4 або на її місці немає запису або налаштування сервера були виконані неправильно. Виправити помилку можна, виконавши такі дії:

 1. Клацніть правою кнопкою мишки на значок інтернету та вибрати рядок «центр управління мережами та загальним доступом».
 2. Потім потрібно вибрати пункт «Зміна параметрів адаптера», після чого на екрані з'явиться вікно з мережевими підключеннями.
 3. Далі необхідно натиснути правою комп'ютерною кнопкою на назву інтернет мережі. З'явиться невелике спливаюче вікно, в ньому слід тапнути на рядок «Стан».
 4. У віконці потрібно клікнути на пункт «Властивості», після чого знайти в ньому пункт «DNS-сервер IPv4», а потім знову на опцію «Властивості».
 5. У новому вікні можна встановити ай-пі адресу, яка потрібна або поставити галочку на його отримання в автоматичному режимі.

Після внесення зазначених параметрів обов'язково потрібно перезавантажити комп'ютер.

Вай фай є, а інтернету немає — пошук причини та вирішення проблеми

Вирішення проблеми на боці роутера

Також можуть бути ситуації, що проблема з підключенням до інтернету виникла через роутер, тобто вай-фай працює, а інтернету немає через несправність або неправильні налаштування пристрою. Це може статися з таких причин, наприклад:

 • неправильно вказані параметри;
 • пристрій після виконання налаштувань не перезавантажувався;
 • Провайдер підтримує інший тип підключення.

Що стосується останнього пункту, то вся справа в тому, що провайдери можуть використовувати різні технології підключення, такі як Static IP, PPTP або Dynamic IP. Якщо вони відрізнятимуться від даних у налаштуваннях роутера, то виходить, що пристрій створити мережу може, а інтернет немає.

Для довідки! Наприклад, Ростелеком використовує PPPoE, а ось Білайн L2TP/Russian L2TP.

Перезавантаження

У ситуації, коли є інтернет на комп'ютері, але немає Wi-Fi, перше, що можна спробувати, це перезавантажити пристрій. Тобто, після налаштування роутера необхідно, щоб усі встановлені параметри активувалися. Така процедура є доцільною, якщо все було правильно вказано.

Скидання налаштувань

Якщо перезавантаження не допомогло, рекомендується зробити скидання налаштувань до заводських. Такий захід необхідний, якщо в роутері були вказані неправильні параметри або він раніше працював на іншому провайдері.

Варто врахувати, що при скиданні налаштувань у роутері видаляються всі наявні параметри, які на ньому раніше встановлювалися. Тобто обладнання доведеться налаштовувати з нуля.

Вай фай є, а інтернету немає — пошук причини та вирішення проблеми

Установки DHCP

Спочатку потрібно сказати, що DHCP – це протокол динамічного конфігурування хостів, який є своєрідною ай-пі адресою користувача в інтернеті. У кожному роутері встановлена служба DHCP, яка дозволяє автоматично підключатися до мережі. Але можна внести свої налаштування.

Для цього потрібно:

 1. Відкрити меню роутера і праворуч знайти підпункт «Налаштування DHCP»
 2. Далі слід зазначити початкову та кінцеву ай-пі адресу. Це необхідно, щоб визначити кількість адрес, які можна використовувати за певний час.
 3. Також рекомендується вказати термін дії IP-адреси. Справа в тому, що конкретна адреса ай-пі присвоюється пристрою на відповідний час, наприклад на кілька хвилин або годин. Після цього він автоматично змінюється (саме тому називається динамічним).

Важливо! У налаштуваннях DHCP можна зробити, щоб IP-адреса була статистичною, тобто постійною. Для цього потрібно в меню натиснути на підпункт «Резервування адрес».

Якщо вже здійснювалася резервація, то користувачеві надається можливість змінити (відредагувати). Коли потрібно позначити нову адресу, необхідно натиснути кнопку «Додати». Потім вказати МАС-адресу пристрою, а також ай-пі, яка повинна залишатися постійно незмінною. Після цього слід клікнути на кнопку «Зберегти».

Варто врахувати, що DHCP-сервер необхідний, якщо користувач захоче дивитися мультимедійний контент на телевізорі, підключивши комп'ютер до нього.

Що робити, якщо нічого не допомогло

Додатково слід сказати, не поодинокі випадки, коли немає доступу до інтернету, оскільки його блокує встановлений на ноутбуці ВПН (VPN), який застосовується для відвідування сторінок у мережі, що знаходяться під забороною. Необхідно відключити програму, і спробувати інтернет з'єднання знову.

Можливі ще й такі проблеми, як:

 • неправильно вказана дата на ноутбуці або мобільному девайсі;
 • у приміщенні працює одночасно кілька пристроїв, що роздають інтернет;
 • знижено швидкість передачі даних мережі провайдером;
 • застаріла версія поточної сесії Інтернету;
 • наявність на портативному пристрої вірусів та троянів.

На завершення слід сказати, що якщо всі перелічені вище варіанти виправлення проблеми з доступом до глобальної мережі виявилися неефективними, то рекомендується звернутися до служби підтримки Майкрософт. Також можна зателефонувати оператору в компанію провайдера, можливо, вони підкажуть рішення.

nBook
Додати коментар