Ватсап не бачить контакти з телефонної книги

Іноді користувачі стикаються з тим, що “Ватсап” не бачить контактів з телефонної книги, хоча деякі співрозмовники месенджер точно встановлені. Імена людей можуть не відображатися навіть у списку «Запросити друзів». В окремих випадках контакти спочатку відображаються, але потім зникають.

Нечастий варіант збою – наявність номерів у списку співрозмовників, нікнейми відсутні. Всі ці ситуації виникають через проблеми, пов’язані з переліком контактів, програмними неполадками або зараження смартфона вірусами, тому усуваються однаковими способами.

З яких причин WhatsApp не бачить контактів на Android або iPhone

Найчастіше у WhatsApp не відображаються контакти з наступних причин:

  • була допущена помилка під час введення телефону співрозмовника;
  • «Ватсап» не має права на доступ до списку контактів;
  • неправильне налаштування фільтра;
  • зараження смартфона вірусами;
  • використання застарілої версії програми.

У деяких випадках відсутність контактів пов’язана із внутрішніми програмними збоями. Щоб ви не витрачали час на перевірку всіх пунктів, можу порадити одразу спробувати перезавантажити телефон. Іноді це допомагає повернути список чатів. Особливо часто так відбувається після оновлень.

Якщо діалоги зникли після зміни пристрою, синхронізуйте смартфони повторно. Перевірте вміст папки Database, якщо резервне копіювання відбувається через хмарне сховище.

Іноді через збій сервісу у месенджера не виходить завантажити файли зі стороннього носія, через що він пропускає цей крок. За необхідності вручну вставте архіви в папку Database.

У разі зміни пристрою перевірте не лише листування у «Ватсапі», вміст каталогів, а й телефонну книгу. Якщо вона була збережена на смартфоні, і ви не синхронізували старий девайс із новим, WhatsApp просто не зможе знайти контакти.

Неправильне збереження контактів

Найпростіша та найпоширеніша проблема, через яку не додається співрозмовник у «Ватсап», – це помилки. Якщо ви неправильно введете номер людини, програма не зможе коректно визначити його обліковий запис. Перевірте проблемні телефони, виправте помилки, якщо їх вдасться виявити.

WhatsApp працює тільки з міжнародним форматом. Телефон повинен починатися з символу + та коду країни. Для Росії це 7, для України – 380, а для Білорусі – 275.

Віруси

З проблемою зараження вірусами найчастіше стикаються власники смартфонів з операційною системою Android. Для iOS теж існує шкідливе програмне забезпечення, але через безпекову політику впровадити його на чужий пристрій складно.

При зараженні телефону вірусом з’являється низка симптомів. Він торкається не тільки WhatsApp, але й інших програм. Наприклад, людина може виявити у списку вихідних дзвінків номери, на які вона не дзвонила. Навіть при ручному введенні адрес сайтів браузер буде перенаправляти вас на фішингові сторінки.

Існує ризик списання грошей із банківських карток. Програми на зараженому смартфоні гальмують, працюють некоректно, іноді виникають проблеми з відображенням.

Щоб позбавитися шкідливого ПЗ, потрібно завантажити антивірусну програму та перевірити нею телефон. До кращих захисників на Андроїді входять Norton, McAfee, Avira і Kaspersky.

Якщо є численні ознаки зараження, а перевірка нічого не виявила, доведеться підключати смартфон до ПК і проводити сканування через нього.

Ватсап не бачить контакти з телефонної книги: причини чому не відображаються номери на андроїді або айфоні

Перевірка на віруси

Немає доступу до телефонної книги

Якщо “Ватсап” не бачить контактів з телефонної книги, потрібно перевірити, чи має він дозвіл на синхронізацію.

Для цього зробіть таке:

  1. Відкрийте загальні установки телефону.
  2. Знайдіть розділ “Програми”.
  3. Клацніть по назві месенджера.
  4. Перейдіть до категорії «Дозволи».
  5. Виберіть «Контакти» та дозвольте доступ.

Шлях до налаштування може відрізнятися залежно від марки пристрою та версії ОС. Після надання прав на сканування телефонної книги бажано перезавантажити смартфон.

Ватсап не бачить контакти з телефонної книги: причини чому не відображаються номери на андроїді або айфоні

Перевірка синхронізації.

Налаштування фільтра

Деякі програми можуть приховувати частину контактів. Наприклад, Hangouts або Конспіратор. При використанні приховані із загального списку телефони не будуть розпізнаватись, зчитуватися іншими програмами.

Алгоритм дій усунення проблеми залежить від типу стороннього ПЗ. Наприклад, виклик клієнта «Конспіратора» можна лише через виклик номера 111.

У Hangouts приховані телефони знаходяться у категорії «Налаштування». Щоб побачити їхній перелік, потрібно вибрати обліковий запис і натиснути на «Приховані контакти».

Застаріла версія програми

У більшості випадків застарілі версії “Ватсапа” працюють коректно, але іноді при їх використанні з’являються критичні баги та помилки.

Розробники не гарантують правильного функціонування таких клієнтів і рекомендують включити автоматичне оновлення в налаштуваннях смартфона або вручну завантажити нове складання з офіційного маркету додатків.

Ватсап не бачить контакти з телефонної книги: причини чому не відображаються номери на андроїді або айфоні

Оновлення програми.

Що робити, якщо нічого не допомагає

Якщо “Ватсап” не бачить контактів з телефонної книги навіть після вжитих заходів, перегляньте, чи правильно працює синхронізація. Для цього зайдіть у загальні параметри до розділу «Акаунти». Виберіть Google або iCloud залежно від операційної системи. Активуйте повзунок поруч із рядком «Контакти».

Огляд

nBook
Додати коментар