На Ватсап надійшло повідомлення з незнайомого номера: шахраї, що робити

Якщо на «ВатсАп» надійшло повідомлення з незнайомого номера, ви можете переглянути повідомлення та ознайомитися з його вмістом. Це безпечно. Однак я раджу не робити жодних інших активних дій і навіть не переходити в чат. Частина ваших співрозмовників може бути шахраями. Зловмисники намагаються вкрасти гроші або особисті дані інших користувачів шляхом обману та надсилання посилань.

На Ватсап надійшло повідомлення з незнайомого номера: шахраї, що робити, якщо надійшло посилання, обман з бізнес-акаунтів

Якщо WhatsApp надійшло повідомлення з незнайомого номера, це можуть бути шахраї.

Чому в WhatsApp пишуть із невідомих номерів

Нерідко з невідомих номерів пишуть люди, які не мають злого наміру. Наприклад, це може статися, якщо ваш знайомий втратив стару SIM-картку. Якщо ви активно шукаєте друзів в інтернеті, вам можуть написати незнайомці з пропозицією поспілкуватися. У простому текстовому «привіт» немає нічого страшного, якщо воно не супроводжується сумнівним посиланням чи проханням позичити гроші. У деяких випадках з вами можуть намагатися зв’язатися з вашими потенційними клієнтами.

Одночасно частина людей пише в WhatsApp для отримання доступу до чужого облікового запису або файлів на пристрої. Найчастіше цим займається не людина, а бот, тому після відправки посилання, файлу або заздалегідь запрограмованого ланцюжка повідомлень спілкування переривається.

Шахраї можуть вдаватися до стандартних схем: представлятися іншими людьми, просити відправити гроші на карту тощо. Інший варіант – фішинг, що супроводжується спам-розсилками.

Екзотичний та відносно новий вид шахрайства – надсилання GIF-зображень з частинами шкідливого коду. Існує спірна думка про те, що передати вірус разом з картинкою або анімацією можна, але самостійно активувати себе він не здатний, тому йому потрібно інше програмне забезпечення. Однак для забезпечення повної безпеки краще не відкривати повідомлення з GIF, якщо вони надходять з незнайомих номерів.

Новий вид шахрайства з бізнес-аккаунтами

Зловмисники почали використовувати бізнес-акаунти для крадіжки чужих даних. Суть методу полягає в тому ж фішингу, змінюється лише спосіб на жертву. Шахрай маскується під офіційний існуючий магазин і пише про те, що людина здійснила покупку. Зловмисник вказує суму та повідомляє, що платіж буде переведено протягом кількох годин.

На Ватсап надійшло повідомлення з незнайомого номера: шахраї, що робити, якщо надійшло посилання, обман з бізнес-акаунтів

Бізнес-аккаунти часто використовують для крадіжки даних.

Внизу тексту залишають посилання, яким пропонується перейти, якщо людина не здійснював покупку. При переході на сайт пристрій користувача заражений вірусом.

Шкідливе ПЗ передає особисті дані людини, у т. ч. інформацію про банківські картки.

Як заблокувати можливість писати з незнайомих номерів у «Ватсапі»

Повністю заборонити отримання повідомлень з незнайомих номерів ви не можете. Проте можна додати небажаних співрозмовників до чорного списку.

Для цього здійсніть такі дії:

  1. Відкрийте програму, натиснувши її ярлик.
  2. Натисніть на іконку у вигляді шестерні або 3 вертикально розташовані точки.
  3. Виберіть «Параметри».
  4. У меню, що відкрилося, клікніть по «Акаунту».
  5. Натисніть на рядок Конфіденційність.
  6. Перейдіть до списку опцій вниз. Виберіть «Заблоковані».
  7. Натисніть іконку додавання контактів до списку. Вона розташована у правому верхньому кутку.
  8. Виберіть проблемного користувача. Повторіть операцію для кожного номера.

На Ватсап надійшло повідомлення з незнайомого номера: шахраї, що робити, якщо надійшло посилання, обман з бізнес-акаунтів

Щоб усунути можливість отримання повідомлень, контакт блокують.

Як не потрапити шахраю

Якщо вам на «Ватсап» надійшло повідомлення з незнайомого номера, краще не відкривати чат і одразу додати користувача до чорного списку. У крайньому випадку зберігайте пильність та уважно стежте за перебігом розмови. Нікому не надсилайте коди, особисту інформацію чи гроші. Не клацніть на посилання, навіть якщо вони приходять від знайомих людей: зловмисники зламують акаунти і відправляють спам усім контактам.

У разі виникнення будь-яких сумнівів перейдіть до голосового спілкування. Зателефонуйте співрозмовнику. Уточніть, що він хотів. Висока ймовірність того, що вам не дадуть відповіді. Якщо зловмисник є співробітником будь-якої організації, знайдіть контактні дані цієї фірми в інтернеті. Зв’яжіться з компанією безпосередньо. При отриманні повідомлень про те, що у вашого знайомого виникла проблема і йому терміново потрібні гроші, запитайте, про кого йдеться, і зателефонуйте цій людині самі.

Огляд

nBook
Додати коментар