Скільки метрів досягає Wi-Fi, Bluetooth, NFC, ІЧ-порт та мобільний інтернет?

Скільки метрів досягає Wi-Fi, Bluetooth, NFC, ІЧ-порт та мобільний інтернет?

Бездротовий зв'язок постійно оточує нас. Такі пристрої, як наш смартфон, мають WiFi, Bluetooth, NFC, ІЧ-порт та мобільний інтернет. Всі вони мають різний діапазон, який залежить від частотного діапазону або потужності. Тому давайте подивимося, яку відстань досягає кожен із бездротових стандартів.

Wi-Fi

Дальність дії Wi-Fi залежить від наявності перешкод, де стіни та металеві предмети значно зменшують відстань, на яку може поширюватися сигнал. Однак передбачуваний радіус дії сигналів Wi-Fi для стандарту Wi-Fi 5 виглядає так:

  • 2,4 ГГц: 45 метрів у приміщенні та 90 метрів на вулиці
  • 5 ГГц: 15 метрів у приміщенні та 30 метрів на вулиці

Однак Wi-Fi 6 має більший діапазон завдяки модифікаціям модуляції. У діапазоні 2,4 ГГц сигнал може досягати 70 метрів у приміщенні та 250 метрів на вулиці, хоча фактичне покриття може сильно відрізнятися, особливо якщо між ними кілька стін або дверей.

Bluetooth

Цей стандарт бездротового зв'язку є одним із найуніверсальніших, які ми знаходимо сьогодні. Ми можемо використовувати його для підключення годинників, браслетів, навушників, елементів керування, датчиків та багато іншого.

У мобільних телефонах радіус дії Bluetooth становить 10 метрів, після чого сигнал починає працювати нестабільно та навіть обривається. Дальність дії може змінюватись в залежності від різних факторів, таких як перешкоди в навколишньому середовищі або тип використовуваної потужності передачі та покриття. Усього є чотири класи з різною потужністю та дальністю дії залежно від пристрою:

  • Клас 1: дальність до 100 метрів, середня потужність 100 мВт
  • Клас 2: дальність до 20 метрів, середня потужність 2,5 мВт
  • Клас 3: дальність до 1 метра, за середньої потужності 1 мВт
  • Клас 4: дальність до 0,5 метра, за середньої потужності 0,5 мВт

Скільки метрів досягає Wi-Fi, Bluetooth, NFC, ІЧ-порт та мобільний інтернет?

NFC

NFC має найкоротший радіус дії. Він використовується для захищених систем, таких як ключі або банківські картки, та його радіус дії складає всього 10 сантиметрів. У свою чергу швидкість зв'язку швидше і простіше без необхідності попереднього сполучення.

ІЧ-порт

Інфрачервоний порт використовується в пультах для керування віддаленими пристроями, такими як телевізори або кондиціонери. Його радіус дії дуже обмежений через малу потужність, коли пульт може досягати телевізора на відстані 10 або 15 метрів. Датчики руху, які використовують інфрачервоний порт, мають діапазон від 1 до 5 метрів.

Мобільний інтернет

Це одне з найважливіших питань, тому що за його допомогою ми можемо дізнатися, чи буде у нас покриття в певному місці, чи ні. Залежно від використовуваної мережевої технології та частоти, дальність може становити від 35 до 70 км. На великих відстанях можуть виникнути проблеми із синхронізацією, тому сигнал буде передаватися ненадійно.

На жаль, це теоретичний максимум, тому що в реальному житті відстань, яка досягає сигналу, становить від 3 до 20 кілометрів, причому остання цифра відноситься до сигналів меншої потужності, з передачею лише голосу або дуже повільних даних. Для досягнення відстані 20 км необхідні хороші погодні умови, відсутність перешкод та пряма видимість антени. У минулому покриття перших мобільних телефонів, що з'явилися на ринку, було найкраще завдяки використанню великих антен. Однак із збільшенням кількості антен у операторів відпала ця потреба.

nBook
Додати коментар