Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай – покрокова інструкція

Wi-Fi роутер є зручною та корисною річчю в сучасному світі. З його допомогою можна підключитися до інтернету без дроту, як модем. Але трапляється так, що після налаштувань роутер не роздає вай-фай. У цій статті докладно розказано, у чому причина такого збою та як його усунути.

Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай - покрокова інструкція

Основні причини порушення Wi-Fi роздачі та вирішення проблеми

Однією з найпоширеніших проблем під час використання маршрутизатора є те, що роутер не роздає вай-фай, але інтернет є. Несправності виникають з багатьох факторів, тому потрібно поетапно перевірити кожну можливу причину.

Тимчасовий збій

Напевно, у багатьох користувачів ПК Wi-Fi роутер працює практично без перерви. У такому випадку відбувається перевантаження маршрутизатора та з'являються збої інтернет-з'єднання.

Щоб мережа знову запрацювала, потрібно перезавантажити роутер. Для цього потрібно натиснути на ньому відповідну кнопку або вимкнути блок живлення з розетки, а потім знову увімкнути. Зазвичай після перезавантаження сигнал поновлюється. Якщо проблема не усунулася, треба шукати іншу причину.

Якщо пошкоджений кабель

За відсутності Wi-Fi необхідно перевірити LAN-кабель провайдера. Він має бути підключений у синій роз'єм WAN на роутері. Якщо комп'ютер з'єднаний з маршрутизатором через кабель, також треба переконатися, що провід вставлений у правильний порт — LAN (їх на роутері кілька, вони жовтого кольору, можна вставити шнур у будь-якій з них).

Якщо кабелі підключені правильно, але індикатори на роутері не горять, можливо, проблема криється в механічному пошкодженні проводів (вони розірвані або перегнуті).

Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай - покрокова інструкція

Роздача переривається через поломку роутера

Часто буває, що причиною збою є поломка роутера, тому потрібно перевірити його на справність. Для цього потрібно:

 • Підключити LAN-кабель провайдера безпосередньо до комп'ютера чи ноутбука. Якщо роутер не роздає вай-фай, але інтернет є, то проблема полягає в пошкодженому маршрутизаторі.
 • Багато роутерів мають спеціальну кнопку для включення та відключення сигналу. Якщо натиснути на неї (потрібно утримувати кілька секунд), індикатор (значок Wi-Fi) засвітиться зеленим кольором. Якщо індикатор не працює після увімкнення роутера, то причина збою полягає у самому маршрутизаторі.

Якщо неправильно настроєна система

Часто проблема виникає через некоректні налаштування роутера.

Зверніть увагу! Індикатор Wi-Fi може запобігти збоям у налаштуваннях. Якщо він змінив колір із зеленого на помаранчевий або червоний колір, а також перестав блимати, значить проблема криється в налаштуваннях.

Щоб перевірити, чи увімкнено бездротову мережу в налаштуваннях маршрутизатора, знадобиться:

 1. Підключити кабель безпосередньо до ноутбука або ПК (роутер має бути увімкнено).
 2. Запустіть будь-який браузер.
 3. В адресному рядку браузера потрібно ввести 192.168.1.1 або 192.168.0.1 (адресу можна знайти на корпусі самого роутера). Або зайти в “Мій комп'ютер” – “Мережа” і натиснути правою кнопкою миші на ярлик свого маршрутизатора. Далі вибрати “Перегляд web-сторінки пристрою”.
 4. Потрапивши на сторінку входу в web-інтерфейс, треба ввести логін та пароль (admin/admin або admin/1234 – залежить від моделі роутера) і натиснути “Увійти”.
 5. У налаштуваннях потрібно знайти розділ “Бездротовий режим” / “Бездротова мережа” / “Мережа Wi-Fi” або “WLAN” – “Налаштування бездротового режиму”.
 6. Тут потрібно перевірити, чи коштуватиме галочка біля рядків «Увімкнути бездротове мовлення» та «Увімкнути широкомовлення SSID».

Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай - покрокова інструкція

Перевірити підключення бездротового режиму можна інакше, не заходячи до веб-інтерфейсу. Це відноситься до того випадку, коли причиною збою є не налаштування роутера, а налаштування на ПК. Для цього потрібно:

 1. Зайти до «Центру управління мережами» («Пуск» — «Параметри» — «Мережа та інтернет», або натиснути на значок Wi-Fi внизу екрана і клацнути на «Параметри мережі та Інтернет»).
 2. Вибрати “Зміна параметрів адаптера” на лівій стороні вікна.
 3. Натиснути правою кнопкою миші на «Бездротове з'єднання» і вибрати «Властивості».
 4. Знайти “Протокол Інтернету версії 4 TCP/IPv4” і знову “Властивості”.
 5. Поставити галочки автоматичного отримання, якщо їх немає, в IP-адресах і DNS.
 6. Зберегти зміни та перезавантажити комп'ютер.

Важливо! Антивірус може перешкодити при зміні налаштувань роутера, тому його слід на якийсь час відключити.

Установки не відповідають типу підключення

Існує кілька типів підключення WAN:

 • PPPoE – найоптимальніший тип: висока швидкість підключення, надання можливості шифрування, аутентифікації, стиснення даних. Потрібно ввести логін та пароль (зазначені в договорі);
 • PPTP та L2TP – підключення через VPN, потрібно ввести логін, пароль, IP та адресу сервера;
 • Статичний IP – треба ввести IP вручну. Якщо інший ПК спробує отримати цю адресу, йому буде відмовлено;
 • Динамічний IP – адреса присвоюється автоматично сервером DHCP.

Поміняти тип підключення також необхідно через веб-інтерфейс. Користувач може дізнатися відповідний тип з'єднання, зателефонувавши «гарячої лінії» свого провайдера.

Виставлений неправильний частотний діапазон вай-фаю

Роутер роздає вай-фай за допомогою каналів, яких у Росії налічується близько 13. У США, наприклад, всього 11 каналів, а в Японії – 14. Тому, якщо користувач придбав iPhone у США, а маршрутизатор налаштований на 12-й або 13-й. й канал, смартфон не бачитиме мережу.

Також проблема з навантаженням Wi-Fi через сусідів вирішується перемиканням каналу зв'язку. Користувач може помітити, що найближчих точок доступу є досить багато.

Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай - покрокова інструкція

Переключити канал можна на web-інтерфейсі роутера. Для цього потрібно:

 1. В адресному рядку браузера ввести 192.168.1.1 або 192.168.0.1.
 2. Ввести логін та пароль.
 3. Знайти розділ “Бездротовий режим” / “Бездротова мережа” / “Мережа Wi-Fi” або “WLAN” – “Налаштування бездротового режиму”.
 4. У рядку “Канал” необхідно змінити значення на будь-яку іншу цифру (бажано 9 або 10) та натиснути “Зберегти”.

За замовчуванням канал настроєно на “Авто”. Після зміни каналу необхідно перевірити роботу інтернету. Якщо проблема залишилася, потрібно знову змінювати канал доти, доки з'єднання нормально не запрацює.

Додаткова інформація! Якщо користувач придбав недорогий роутер або має вже застарілий, який важко працює з новим ПК, то краще придбати сучасний маршрутизатор з 2 або більше антенами, що працює в частотах 2,4 і 5 ГГц і передає велику кількість даних (Мбіт/сек).

Неправильно встановлено розклад

Також у розділі «Бездротовий режим» можна знайти налаштування розкладу та перевірити, чи вони вимкнені. Ця функція дозволяє роутеру автоматично вимикатися, якщо їм якийсь час не користувалися (наприклад, нічний час).

За замовчуванням розклад не запущено, але при збоях Wi-Fi слід перевірити і цей пункт.

Роздача припиняється при прив'язці до МАС

Деякі провайдери використовують MAC-адресу роутера для підключення до мережі. Це може стати на заваді стабільній роботі маршрутизатора. Щоб зрозуміти, чи справді ця проблема виникла через дану прив'язку, потрібно:

 1. Відкрити веб-інтерфейс.
 2. Знайти розділ “Інтернет” або “Мережа”.
 3. Клікнути по рядку “Clone MAC Address” або “Клонувати MAC”.
 4. Натиснути “Зберегти”.

Після цього з'єднання з Інтернетом має відновитись. Недосвідчений користувач може зателефонувати провайдеру і вирішити цю проблему.

Неправильно настроєна система безпеки

Якщо роутер перестав роздавати Wi-Fi, то необхідно перевірити, чи увімкнено режим сумісності з FIPS – Федеральний стандарт обробки інформації. Активація цієї функції допоможе вирішити проблеми з нестабільним з'єднанням. Щоб запустити режим, знадобиться:

 1. Зайти в Центр управління мережами (Пуск – Параметри – Мережа та інтернет).
 2. Натиснути на “Бездротову мережу”.
 3. Вибрати «Властивості бездротової мережі».
 4. Відкрити розділ «Безпека».
 5. Натисніть на «Додаткові параметри».
 6. Поставити галочку у рядку “Увімкнути режим сумісності з FIPS”.
 7. Підтвердити дію кнопкою “ОК”.

Зверніть увагу! Роботі роутера може перешкодити встановлений на ПК антивірус, який вбудований мережевий екран для пошуку шкідливих елементів. Це може сповільнювати мережевий трафік. Рекомендується тимчасово відключити антивірус та перевірити роботу мережі. Якщо проблема виникла через захисну програму, то її слід замінити.

Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай - покрокова інструкція

Роутер не роздає вай-фай через збої в роботі провайдера

Якщо користувачеві не допомогли перераховані вище заходи, то йому необхідно звернутися до свого провайдера. Можливо, на сервері трапилася надзвичайна ситуація, пошкоджено магістральний кабель, тому сигнал може пропадати. Або оператор ввів якісь обмеження.

Потрібно зателефонувати на гарячу лінію або звернутися до найближчого офісу провайдера.

Що робити, якщо Wi-Fi є, але інтернет не працює

Часто буває, що Wi-Fi підключено, але доступу до інтернету немає, мережа періодично перестає працювати. У цьому випадку біля значка вай-фай зображений знак оклику всередині жовтого трикутника. Щоб виправити цю проблему, потрібно скористатися такими інструкціями:

 1. Спробувати перезавантажити комп'ютер і роутер – вимкнення живлення сприяє оновленню мережевих установок.
 2. Перевірити роботу Wi-Fi на інших пристроях (смартфон або планшет) – якщо тільки на ПК не працює інтернет, значить збій стався в налаштуваннях цього девайсу.
 3. Використання «Діагностики неполадок» — іноді ця функція допомагає знайти причину неполадок. Потрібно натиснути на піктограму Wi-Fi та вибрати запуск діагностики.
 4. Перевірити кабелі на механічне пошкодження – можливо, в якомусь місці провід, підключений до маршрутизатора, пережатий або його перегризла домашня тварина.

Задати налаштування мережі — вони встановлюються автоматично, але при подібних збоях користувачеві необхідно ввести їх вручну. Для цього потрібно натиснути на піктограму Wi-Fi – “Параметри мережі та Інтернет” – “Налаштування параметрів адаптера” – “Бездротова мережа”. Далі потрібно клікнути по IP версії 4 – “Властивості” і ввести IP-адресу – перші 3 числа, зображені на самому роутері. Останнє число можна вибрати від 10 до 254. Маска підмережі встановлюється автоматично. Основний шлюз – це повний IP маршрутизатор. У DNS також можна прописати IP-адресу або цифри 8.8.8.8 та 8.8.4.4. Після цього потрібно натиснути на кнопку «ОК». Можна скинути всі настройки, якщо вони вже були вказані, і натиснути на автоматичне отримання IP-адреси.

Що робити, якщо роутер не роздає вай-фай - покрокова інструкція

Інші варіанти вирішення проблеми:

 • Встановити роутер ближче до комп'ютера – якщо маршрутизатор стоїть далеко від точки доступу, рекомендується зменшити відстань між ними або з'єднати їх кабелем для покращення якості мережі.
 • Встановити правильну IP-адресу при підключенні до VPN — вона повинна відрізнятися від IP основної мережі. Для підключення VPN на адресу потрібно вказати на місці третього числа цифру 2 або 3 (наприклад, 192.168.0.3). Зробити це можна через “Бездротову мережу”, як у 5 пункті.
 • Спробувати на якийсь час відключити антивірус.
 • Перевірити, чи встановлений мережний драйвер – таке можливо після переустановки системи.
 • Згадати, чи оплачений інтернет.

Дані способи легко допоможуть вирішити проблему з відсутністю мережі. Потрібно лише уважно розібратися в причинах збою та дотримуватися інструкцій. Якщо користувач не впевнений у своїх силах, краще звернутися до фахівця для точної діагностики.

nBook
Додати коментар