Репітер або підсилювач Wi-Fi: відмінності та що краще

Репітер або підсилювач Wi-Fi: відмінності та що краще

Майже неіснуючі відмінності між підсилювачем Wi-Fi та повторювачем Wi-Fi призводять до плутанини. Навіть великі магазини використовують їх як взаємозамінні. Сьогодні ми розглянемо докладніше, що пропонує кожен з них і який може краще підійти вам для поліпшення покриття бездротової мережі у вашому будинку.

Основне завдання обох – забезпечити покриття Wi-Fi наших будинків та робочих місць. Однак, хоча в деяких ситуаціях обидва можуть виконувати ті самі завдання, ми побачимо, як один з них є більш досконалим, ніж інший.

Що таке підсилювач Wi-Fi?

Репітер або підсилювач Wi-Fi: відмінності та що краще

Як випливає з назви, підсилювач Wi-Fi підключається до маршрутизатора і намагається поліпшити існуючий сигнал. Ваш маршрутизатор може транслювати бездротові сигнали певної області. Якщо ми використовуємо маршрутизатор, встановлений оператором за промовчанням, то, як правило, потужність його антен не дуже висока, що знижує дальність та проникнення сигналу.

Підсилювач сигналу Wi-Fi розширює зону покриття мережі Wi-Fi за рахунок посилення існуючих сигналів: він перетворює слабкий сигнал на щось корисніше, до чого можна підключити всі ваші пристрої.

За допомогою підсилювачів бездротової мережі можна надсилати сигнали на більший радіус. Підсилювачі мають потужну антену, тому приймають сигнал і підсилюють його. Цей тип посилення бездротового сигналу ідеально підходить для одноповерхових приміщень. Це не зменшить швидкість мережі або якість з'єднання, а просто зробить діапазон, який може покрити бездротовий сигнал, ширшим, і тому пристрої, що знаходяться далі, зможуть підключатися через Wi-Fi з хорошим рівнем сигналу.

Що таке репітер?

Репітер або підсилювач Wi-Fi: відмінності та що краще

Повторювач Wi-Fi або репітер приймає вихідний сигнал, що випромінюється бездротовим маршрутизатором, та відтворює його в іншій кімнаті будинку. І тут маршрутизатор відправляє сигнал на повторювач, а повторювач ретранслює сигнал у нову область. Бездротовий повторювач (також званий розширювачем бездротового діапазону) приймає існуючий сигнал від бездротового маршрутизатора або бездротової точки доступу та ретранслює його для створення другої мережі. Таким чином, у вас буде дві різні зони.

Ретранслятор — це ідеальний пристрій передачі сигналу в місцях, куди звичайний сигнал не доходить. Наприклад, якщо ви хочете покрити хорошим сигналом Wi-Fi ще один поверх вашого будинку або встановити з'єднання у підвалі, використання ретранслятора – відмінний варіант. Однак він менш ефективний на відкритих просторах, оскільки може знизити швидкість передачі даних.

Що ж вибрати?

Репітер або підсилювач Wi-Fi: відмінності та що краще

При пошуку нового пристрою для збільшення зони покриття Wi-Fi найкраще не судити за назвою, а ознайомитися з його технічними характеристиками та вирішити, чи підходить вона вам.

Як ми вже говорили, це багато в чому залежить від типу будинку, офісу або місця, де ви хочете покращити бездротове з'єднання, і від того, як воно сконструйоване. Для більш рівних місць краще підійде підсилювач Wi-Fi.

З іншого боку, якщо вам потрібно поширити сигнал по кількох поверхах або місцях, які не пов'язані між собою, краще вибрати ретранслятор. Звичайно, Wi-Fi втрачає потужність у міру віддалення від маршрутизатора, і якщо у повторювача слабкий сигнал, він поширюватиме сигнал низької якості.

nBook
Додати коментар