Наскрізне шифрування WhatsApp що це

Під час налаштування «Ватсапа» користувачі часто запитують, чи варто включати наскрізне шифрування в WhatsApp, що це дає і чи не позначиться негативно на роботі програми. Це безпечна функція, вона не уповільнює надсилання або отримання повідомлень і потрібна для захисту інформації від зловмисників.

Завдяки шифруванню більшість ваших даних не потрапить у мережу навіть у тому випадку, якщо хакери зламають сервери WhatsApp. Однак у системі є лазівки, про які буде корисно дізнатися користувачам.

Що таке наскрізне шифрування в WhatsApp

Наскрізне шифрування – функція, покликана забезпечувати конфіденційність користувачів.

У спрощеному вигляді роботу опції можна описати так:

 1. Система надає спеціальний ключ вашому діалогу зі співрозмовником.
 2. Ви вводите текст повідомлення, додаєте медіафайли або записуєте голосове звернення, потім натискаєте кнопку «Надіслати».
 3. Внутрішні алгоритми месенджера зашифровують введену інформацію, використовуючи ключ і передають співрозмовнику у такому вигляді.
 4. Система розшифровує надіслані дані за допомогою ключа, після чого вони коректно відображаються на екрані співрозмовника.

Інформація передається в зашифрованому вигляді і перетворюється на звичну для нас форму тільки при збігу ключів у відправника та одержувача. Навіть якщо зловмисник зможе перехопити повідомлення, він не витягне з нього нічого корисного.

Наскрізне шифрування WhatsApp що це: що це означає, а також як увімкнути, перевірити та вимкнути опцію

Захист повідомлень шифруванням.

Наскрізне шифрування застосовується розробниками WhatsApp для забезпечення безпеки користувачів. Завдяки цій функції чати частково захищені від несанкціонованого доступу.

Однак повністю покладатись на опцію не варто. Вона приховує від зловмисників зміст повідомлення, але не сам факт та час його відправлення. За бажання хакер зможе побачити, з ким і коли ви обмінювалися даними. У деяких випадках цього достатньо для залучення небажаної уваги або підозри.

Інша загроза конфіденційності пов’язана з можливістю фізичного доступу до пристрою.

Шифрування захищає інформацію від несанкціонованого перегляду лише у момент передачі. Після того як повідомлення надійшло на пристрій, його може побачити будь-який бажаючий, якщо він матиме доступ до вашого ПК або смартфона.

Управління наскрізним шифруванням

За замовчуванням функцію шифрування активовано. Однак у деяких випадках користувачі стикаються з тим, що вона не працює або хочуть відключити її. Якщо ви надсилаєте важливу інформацію та турбуєтеся про конфіденційність, перевірте статус функції.

Як увімкнути

У всіх нових версіях WhatsApp шифрування даних включено за замовчуванням, прибрати його не можна. Ризик того, що ви могли випадково вимкнути опцію, немає.

Кодування не працює лише у застарілих збірках, що вийшли у 2016 р. або раніше. Щоб увімкнути його, достатньо оновити програму. Для цього зайдіть у стандартний для вашої операційної системи маркет програм, введіть слово WhatsApp та завантажте нову версію.

Рекомендую оновити програму навіть у тому випадку, якщо ваше складання вийшло пізніше 2016 р. Алгоритми в кожній наступній версії змінюються, що може призвести до збоїв у роботі програми, в т. ч. до помилок у шифруванні.

Розробники намагаються не змінювати фундаментальні фрагменти коду, але завжди попереджають, що коректне функціонування застарілих клієнтів не гарантується.

Як перевірити

Щоб переконатися, що опція активована, зробіть таке:

 1. Запустіть месенджер.
 2. Зайдіть у будь-який чат.
 3. Відкрийте налаштування діалогу та виберіть «Перегляд контакту».
 4. Перейдіть до розділу “Шифрування”.
 5. Попросіть співрозмовника відсканувати QR-код, що з’явився на вашому екрані, або порівняйте цифровий ключ під ним.

Якщо комбінації збігаються, значить чат захищений від перехоплення повідомлень. В окремих випадках ключі можуть відрізнятися. Це пов’язано з необхідністю їх заміни та повільним оновленням інформації в цьому розділі.

Ключ оновлюється, наприклад, при перевстановленні програми або зміні номера телефону. Однак розбіжність коду в налаштуваннях не означає, що кодування перестало працювати: незабаром у вас почне відображатися нова комбінація.

Наскрізне шифрування WhatsApp що це: що це означає, а також як увімкнути, перевірити та вимкнути опцію

Перевірка активності опції.

Як прибрати

Вимкнути кодування інформації під час передачі неможливо. Воно працює за умовчанням і вшито в алгоритми WhatsApp. Розробник не надає користувачам вибору, в налаштуваннях можна лише увімкнути або вимкнути сповіщення про зміну ключа.

Для цього вам потрібно:

 1. Зайти в програму та відкрити параметри.
 2. Перейти до вкладки «Безпека».
 3. Деактивувати перемикач.

Якщо ви переконані, що вам не потрібне наскрізне шифрування WhatsApp і що це вам заважає, ви можете спробувати встановити застарілу версію месенджера. Це єдиний спосіб відключити опцію: до 2016 року вона не застосовувалася у «Ватсапі». Проте я раджу цього не робити з кількох причин.

По-перше, завантажити настільки стару версію програми з офіційних джерел неможливо. Вам доведеться шукати її самостійно на сторонніх сайтах.

На останніх часто викладають вірусні програми під виглядом месенджера. Шкідливе програмне забезпечення після встановлення може передати ваші паролі, особисті дані та інформацію про банківські картки зловмисникам.

По-друге, деякі шахраї залишають на сайтах оголошення про те, що готові відключити протокол захисту даних на вашому пристрої за невелику винагороду. Звертатися до таких людей теж не слід: вони просто вкрадуть ваш обліковий запис або смартфон.

І, по-третє, застарілі версії WhatsApp працюють некоректно. Якщо ви не оновлюєте програму протягом декількох місяців, шанси зіштовхнутися зі збоями є, але вони є мінімальними.

Однак у цьому випадку йдеться про роки відставання. Програма може не запуститись на нових телефонах або функціонувати з помилками.

Огляд

nBook
Додати коментар