Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

При підключенні до захищеної вай-фай мережі система обов'язково вимагатиме ввести пароль безпеки. Щоб мати можливість виходити в інтернет з-під запароленого підключення, необхідно знати, що таке ключ мережі Wi-Fi і де його взяти.

Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

Що таке ключ безпеки мережі Wi-Fi

Важлива складова системи захисту бездротового підключення і даних, що передаються – ключ безпеки мережі Wi-Fi, що це таке розібратися нескладно.

По суті, це пароль для входу в мережу через конкретну точку доступу. Він може бути прописаний у маршрутизаторі за замовчуванням або заданий користувачем вручну.

Які бувають способи захисту та види шифрування

Для захисту даних, що передаються через мережу, вся інформація шифрується на виході, і назад переводиться в зрозумілий для людини вигляд, коли доходить до цільового пристрою. У налаштуваннях будь-якого маршрутизатора можна вибрати протокол шифрування, який підходить для користувача.

Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

Види методів захисту бездротових мереж:

 • WEP (Wired Equivalent Privacy) — найперший метод автентичності, який з'явився ще в 90-х роках минулого століття. В даний час він практично не використовується, і деякі сучасні пристрої вже можуть його не підтримувати. Вразливість протоколу в тому, що через певні інтервали часу захист ненадовго переривається і протягом цих «пауз» підібрати пароль до мережі на сучасному обладнанні не складе труднощів. До того ж, WEP передає частини ключа доступу одночасно з пакетами даних та за допомогою спеціального програмного забезпечення їх легко перехопити.
 • WPA (Wi-Fi Protected Access) — надійніший протокол безпеки, який сумісний з усіма сучасними операційними системами та типами пристроїв.
 • WPA2 — вдосконалена версія WPA, яка підтримує сучасніші типи шифрування та дозволяє користувачеві задавати пароль для своєї мережі будь-якої довжини та складності. На даний момент, це найдосконаліший спосіб захисту вай-фай підключення.
 • WPS (можливість підключення до Wi-Fi одним натисканням кнопки на корпусі маршрутизатора) – найсучасніша технологія, яка не вимагає від користувача запам'ятовувати пароль мережі. Проте її вразливість у тому, що ключ безпеки при цьому складається лише з 8 знаків, і якщо зловмисникам стане відомо хоча б 4 з них, то повністю підібрати секретну комбінацію вони зможуть менш ніж за добу.

Зверніть увагу! Для захисту корпоративних або інших мереж, через які надсилається важлива інформація, використовувати протокол WPS не рекомендується.

Як дізнатися ключ безпеки

Оскільки надійні вай-фай паролі складаються з випадкових комбінацій символів, часто може статися так, що сам власник мережі забуде її ключ безпеки. Якщо є можливість доступу до маршрутизатора або підключеного до цієї точки доступу смартфону або ноутбуку, то дізнатися заповітну комбінацію не важко.

За допомогою роутера

Переглянути пароль, збережений на роутері, можна тільки якщо під рукою є пристрій, підключений до цієї Wi-Fi мережі. Для цього необхідно:

 • набрати в адресному рядку браузера ip-адресу пристрою;
 • ввести логін та пароль від маршрутизатора у відповідні поля та зайти в меню налаштувань;
 • відкрити розділи “Мережа”, потім – “Безпека” (назви пунктів можуть відрізнятися залежно від моделі роутера);
 • натиснути кнопку або активувати галочку “Показати пароль” (Display key).

Зверніть увагу! IP-адресу маршрутизатора та дані для входу можна дізнатися в інструкції до пристрою або з наклейки на корпусі.

Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

За допомогою комп'ютера

Дізнатися пароль через комп'ютер або ноутбук з ОС Віндовс, в якому активовано автоматичне підключення до цієї точки доступу можна за кілька кроків:

 1. Клацніть правою кнопкою миші на значок підключення та вибрати рядок «Відкрити параметри мережі та інтернет».
 2. Перейдіть до розділу «Налаштування параметрів адаптера».
 3. Правим кліком за значком свого підключення активувати контекстне меню та перейти до розділу «Властивості».
 4. У вкладці «Безпека» активувати галочку «Відображати знаки, що вводяться».

Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

На телефоні

Знайти забутий код через мобільний пристрій можна лише за допомогою телефону або планшета під керуванням Андроїд, з повними правами доступу, для цього:

 • переходять шляхом data/misc/wifi;
 • знаходять папку wpa_supplicant.conf;
 • відкривають її за допомогою текстового документа чи браузера;
 • у рядку PSK буде шуканий пароль.

На корпусі маршрутизатора

Якщо власник мережі не змінював код доступу, дізнатися його можна в інструкції до маршрутизатора або переглянувши наклейку на задній стороні корпусу пристрою.

Додаткові методи

Дізнатися заповітну комбінацію за допомогою комп'ютера реально, навіть якщо пристрій на даний момент не підключений до “забутої” вай-фай мережі, для цього можна скористатися спеціальним програмним забезпеченням, наприклад WirelessKeyView.

Як змінити ключ безпеки

Щоб змінити пароль на будь-якому маршрутизаторі, необхідно зайти через браузер в меню його налаштувань (за замовчуванням ip-адреса зазвичай 192.168.1.1 або 192.168.0.1) і ввести логін/пароль для доступу: admin/admin (якщо користувач не змінював дані). Далі хід процесу трохи відрізнятиметься в залежності від моделі роутера.

Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

Важливо! Оскільки пара admin/admin відома практично всім, і дозволяє зайти на будь-який маршрутизатор, рекомендується поміняти дані для входу та обов'язково записати їх у надійному місці у паперовому вигляді.

Asus

Шлях зміни пароля для роутерів Asus: “Стан системи” / “Метод автентифікації” / “Ключ WPA-PSK”.

Щоб змінити ключ доступу на пристроях TP-Link, в установках необхідно відкрити System Tools/Password.

Після входу в налаштування роутера D-Link рекомендується змінити мову інтерфейсу на російську, щоб не заплутатися в пунктах меню.

Далі слід пройти шлях: «Розширені налаштування»/«Система»/«Пароль адміністратора».

ZYXEL

У налаштуваннях модемів ZyXEL для зміни пароля необхідно перейти на вкладку «Мережа Wi-Fi» та вказати нову комбінацію у рядку «Ключ мережі».

Важливо! Перед тим, як підтвердити заміну пароля кнопкою «Застосувати» (Save), необхідно перевірити його та записати (бажано на папері).

Порядок дій при скиданні до заводських установок

Скинути пароль до заводських налаштувань можна двома способами:

 • Апаратним – натисканням і 10-секундним утримуванням кнопки Reset на пристрої (найчастіше це можна зробити розігнутою міцною або тонкою спицею). Перед початком процедури рекомендується відключити від модему всі кабелі, крім живлення.
 • Програмне скидання можливе лише у випадку, якщо є можливість зайти в інтерфейс роутера. Знайти кнопку для відновлення вихідних даних можна у розділі «Заводські налаштування» (Factory Defaults).

Зверніть увагу! Після скидання доведеться наново налаштовувати та підключати інтернет.

Як створити складний пароль

Користувач, який знає, що таке ключ мережі Wi-Fi повинен розуміти, що безпека підключення та інформації, що передається, повністю залежить від складності її пароля. Надійний код повинен обов'язково складатися з великих та малих літер, цифр та спецсимволів, розташованих у випадковому порядку.

При цьому шифр не повинен містити логічних слів або речень або простих послідовностей (наприклад, 111111 або qwerty). Таку комбінацію можна вигадати самостійно, або отримати за допомогою спеціальних онлайн-генераторів.

Ключ безпеки мережі Wi-Fi – що це, де його взяти та як змінити

Зверніть увагу! Не варто використовувати як пароль особисті дані, такі як дати, прізвища або номери телефонів.

Знаючи, що таке ключ безпеки мережі вай-фай, як його визначити на пристрої і змінити на більш захищений (і застосувавши цю інформацію на практиці), можна не сумніватися в тому, що ніхто сторонній не отримає доступу до особистої мережі і передається через неї даних.

nBook
Додати коментар