Хто створив Ватсап: історія розробки та дата виходу програми

Хоча додаток щодня завантажують тисячі людей, мало хто знає, хто створив «Ватсап», в якому році з’явилася соцмережа. Сьогодні WhatsApp є месенджером, що дозволяє людям спілкуватися за допомогою текстових, голосових або відеоповідомлень, відправляти фото або гіф-анімацію.

Історія WhatsApp

Ідею для застосування вигадав Ян Кум. Коли телефонні дзвінки відволікали його від занять спортом, чоловік захотів створити програму, де користувачі зможуть вказати, що зайняті і не можуть відповідати. До розробки софту він приступив, будучи працевлаштованим у Yahoo. Там Кум знайшов друга, який пізніше став його партнером, – Брайана Ектона.

Приятелі невдовзі звільнилися, стали мандрівниками, шукали нову мету. Коли Ян купив iPhone, він вразився магазином програм. Після цього програміст поділився своєю ідеєю з Алексом Фішманом, другом із Росії.

Той познайомив його із розробником Ігорем Соломенковим, теж росіянином. Після цього розпочалася робота над проектом. На території Каліфорнії друзі зареєстрували компанію WhatsApp Inc.

Перша версія програми працювала помилково. Кум збирався заявити, що не зміг продати задумане. Розробнику пощастило, що Apple підключили повідомлення до мобільних додатків.

Вони приходили навіть тоді, коли людина не використала свого «айфона». Програміст оновив продукт, після чого всі налаштування стали функціонувати правильно. Так Ян став тим, хто створив “Ватсап”.

Хто створив Ватсап: історія розробки та дата виходу програми, а також біографія засновника, хто придумав продукт і є господарем компанії

Автори месенджера.

Дата появи програми

Компанія-розробник зареєстрована 24.02.2009. Цього дня вважають датою виникнення соціальної мережі. У Росії доступ до месенджеру з’явився в той же період, що і у жителів США, європейських та азіатських країн.

Сенс назви

Найменування виникло від питання «What’s up?», що перекладається російською мовою «Що нового?». Нерідко цю пропозицію використовують на початку діалогу. Закінчення розробники замінили на “app”, що означає “додаток”.

Кому належить: біографія засновника

Ян Кум народився в селі неподалік Києва в сім’ї будівельника та домогосподарки. Незабаром після розпаду СРСР юнак з матір’ю перебралися до Сполучених Штатів Америки, рятуючись від можливої агресії до євреїв, політичної кризи. Після прибуття вони влаштувалися в квартирі, отриманій як соціальна підтримка. Батько до США не приїхав, помер 1997 р.

Жінка працювала нянею, Ян виконував обов’язки прибирача у продовольчому магазині. Грошей було небагато. Щоб заощадити, мати майбутнього програміста під час переїзду з України взяла із собою канцелярське приладдя. Пізніше в привезених з батьківщини зошитах Кум робитиме нотатки про свої розробки.

Захопившись комп’ютерами, юнак спочатку вивчав програмування без сторонньої допомоги, проте незабаром став членом хакерів. У Yahoo він зміг влаштуватися завдяки креативному мисленню, кмітливості, завзятості. Щоби працювати, чоловік відрахувався з університету. У 2007 році, коли у компанії-роботодавця почалися складнощі, він звільнився.

Програміст стверджує, що WhatsApp не розроблявся як комерційний проект.

Він хотів створити месенджер високої якості, який зробить життя людей кращим на всій планеті. Вихід програми став можливим лише завдяки цілеспрямованості його творця. Зараз Ян Кум входить до списку найбагатших людей світу.

Секрет успіху месенджера

Головні причини популярності соціальної мережі:

  1. Безкоштовні безкоштовні повідомлення. Надіслати можна текст, фото, аудіо, відео.
  2. Простота у використанні. Не доводиться витрачати час вивчення опцій. Розібратися в інтерфейсі самостійно можуть діти, люди похилого віку.
  3. Доступність для власників смартфонів із різними операційними системами. Софт підходить для Android, iOS.
  4. Наявність системних повідомлень, коли хтось із контактів користувача реєструється в додатку.

Кому WhatsApp належить зараз

Господарем програмного продукту зараз є Facebook. Покупка відбулася 19.02.2014. Виробник отримав $16 млрд.

Огляд

nBook
Додати коментар