Як змінити пароль на роутері: 7 кроків

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Чи не вдається підключитися до домашньої мережі wifi? Цілком можливо, що вся справа у вас саме в невірно вказаному паролі. Але що робити, якщо жоден пароль із можливих не підходить? Якщо нічого не можете згадати? Все просто – вам необхідно змінити пароль на вай фай роутері.

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Зміст
 1. Для того, щоб змінити пароль на wifi роутері, діємо відповідно до інструкції:
 2. Крок 1. Входимо в налаштування роутера
 3. Крок 2. Вводимо відомості про логіну та паролі
 4. Крок 3. Налаштування бездротової мережі та безпека
 5. Крок 4. Змінюємо пароль від Wi-fi
 6. Крок 5. Тип безпеки
 7. Крок 6. Змінюємо ім’я бездротової мережі
 8. Крок 7. Зміна пароля роутера
 9. Особливості виробників
 10. Як змінити пароль на Wi-fi роутері D-link
 11. Як змінити пароль на Wi-fi роутері Tp-link
 12. Як змінити пароль на Wi-fi роутерах MikroTik та Ubiquiti
 13. Як змінити пароль на Wi-fi роутері Huawei
 14. Як змінити пароль на роутері Asus
 15. Як змінити пароль на Wi-fi у роутері Keenetic
 16. Зміна пароля Wi-fi на роутері Sagemcom
 17. Tenda
 18. Зміна пароля Wi-fi на роутері Zyxel
 19. Як змінити пароль на Wi-fi роутері Altel 4G
 20. Чому потрібно змінювати пароль?
 21. Складання складного ключа
 22. Можливі складнощі
 23. Якщо пристрої не підключаються до мережі
 24. Якщо дані для входу в налаштування не підходять
 25. Відеоінструкція

Для того, щоб змінити пароль на wifi роутері, діємо відповідно до інструкції:

Крок 1. Входимо в налаштування роутера

Відкриваємо вікно браузера, набираємо в пошуковому рядку адресу вашого роутера (або інакше так звану IP-адресу). Нижче ви бачите зразкові варіанти IP-адрес. Врахуйте, що для кожного виробника IP-адреса буде різною – потрапити на сторінку з налаштуваннями з першого разу може і не вийти.

 • 192.168.1.1
 • 192.168.0.1
 • 192.168.100.1

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Зверніть увагу, що IP-адреса може бути написана на звороті бездротового маршрутизатора (уважно прочитайте написи на фірмових етикетках).

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Крок 2. Вводимо відомості про логіну та паролі

Повертаємося до нашого роутера, на звороті дивимося логін та пароль. Як правило, виробники не заморочуються над їхньою складністю. Стандартний випадок: пароль та логін однакові: логін – admin, пароль – admin (або їх може зовсім не бути).

Якщо вам не вдається ввести дані з роутера або не вдається авторизуватись, не варто впадати у відчай. Пробуємо перевернути знову роутер, знаходимо кнопку “Reset”, тиснемо на неї. Після цього має відбутися загальне скидання настройок. Тепер можна вводити будь-які дані в роутері (мінус у тому, що доведеться налаштовувати вагу роутер наново).

Крок 3. Налаштування бездротової мережі та безпека

Отже, ми на сторінці з налаштуваннями роутера. З лівого боку у вкладці з параметрами налаштування знаходимо вікно з назвою “Бездротова мережа” або “Бездротовий режим”. Залежно від особливостей виробника бездротового маршрутизатора може знадобитися увійти до розділу “Захист бездротового режиму”.

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Крок 4. Змінюємо пароль від Wi-fi

Перед нами відкрито вікно з налаштуваннями захисту роутера wifi. Натискаємо на вікно “Пароль” / “Password”/ “Ключ безпеки”, змінюємо пароль на новий, або залишаємо поле порожнім. Головне, після завершення операцій не забудьте натиснути кнопку Зберегти. Як краще вигадати надійний пароль? Гортайте нижче.

Крок 5. Тип безпеки

Вітаємо, ми успішно змінили пароль. Але це поки що не все. Система передбачає такий важливий компонент як тип безпеки. На сьогоднішній день існує кілька видів:

 • WEP (англ. wired equivalent privacy) – один з перших і найбільш часто піддається атакам метод перевірки ідентифікації. Шахраї легко зламують доступ до мереж, які захищені за допомогою WEP. Не рекомендується встановлювати цей режим у налаштуваннях свого роутера, хоч він там і є, особливо організаціям.
 • WPA (англ. wi-fi protected access) – надійніший тип безпеки. Застосовується на багатьох пристроях та операційних системах.
 • WPA2 – як видно з назви, є вдосконаленою та допрацьованою версією wpa. На даний момент це найкращий спосіб захисту Wi-Fi мережі.
 • WPA/WPA2 – Personal (PSK) – цей тип шифрування забезпечує нормальний рівень безпеки та цілком підходить для простих wifi маршрутизаторів. Потрібно встановити тільки пароль, який буде використовуватися для підключення до домашньої мережі.
 • WPA/WPA2 – Enterprise – найбільш надійний спосіб, який найчастіше використовується для захисту бездротових мереж в організаціях. Відрізняється від попереднього тим, що для авторизації пристроїв потрібен пароль, який автоматично формується системою RADIUS-сервер.

Найбільш рекомендованим серед більшості користувачів є тип захисту WPA/WPA2 – Personal (PSK) .

Крок 6. Змінюємо ім’я бездротової мережі

Після зміни пароля можна змінити ім’я мережі wifi або залишити попереднє. Це вже на Вашу думку. Якщо хочете змінити ім’я мережі, то в полі “Ім’я бездротової мережі” вкажіть нову назву, яка відображатиметься на ряді з іншими мережами, які розташовані поруч з Вами.

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Крок 7. Зміна пароля роутера

Заходимо в меню, відкриваємо вкладку “Системні інструменти” та вибираємо розділ “Пароль”. Тут вказуємо логін та пароль, які ми з Вами вводили на етапі Крок 2. Вводимо відомості про логіну та пароль. Після зміни, не забуваймо натиснути кнопку “Зберегти”.

Особливості виробників

Вищевказана інструкція сформована практично, з якою стикається більшість користувачів. Проте вважаю за необхідне відзначити особливості найбільш популярних моделей wifi роутерів.

На модемах цієї марки встановлено пароль 192.168.0.1, логін для відкриття доступу до панелі налаштувань – порожній рядок або admin. Web-інтерфейс – http://192.168.0.1. Параметри мережі змінюються по черзі, ланцюжком – Wireless Setup – Manual Wireless Connection Setup – Ключ шифрування PSK. Детальніше дивіться у відеоінструкції нижче.

Відкриваємо браузер та переходимо на сторінку з IP-адресою 192.168.0.1 (а також це може бути 192.168.1.1), для входу до кабінету використовуємо логін/пароль – admin. У меню зліва вибираємо в «Бездротовий режим» → «Захист бездротового режиму». Вибравши поле «Пароль бездротової мережі» ви можете переглянути чинний пароль або встановити новий. За замовчуванням у роутері вибрано режим WPA/WPA2, на ньому зупинимося. “Версію” та “Шифрування” залиште без змін. Прокрутіть сторінку вниз і натисніть «Зберегти».

Як змінити пароль на Wi-fi роутерах MikroTik та Ubiquiti

Щоб встановити на бездротовому маршрутизаторі MikroTik пароль потрібно:

 1. відкрити розділ “Wireless”;
 2. Вибираємо “Security Profiles”;
 3. Переходимо у вкладку “General”;
 4. У полі “Name” вказуємо ім’я профілю (будь-яке);
 5. В “Authentication Types” вибираєте “WPA2 PSK”;
 6. Пароль для Wi-Fi роутера вказується у рядку “WPA2 Pre-Shared Key”;
 7. Натискаємо кнопку “ОК”.

У роутерах Ubiquti встановлений заводський пароль/логін «ubnt», як IP-адреса використовується комбінація 192.168.1.1. Після введення даних відкривається розділ Main. Зміни в налаштування бездротової системи проводяться в розділі Wireless, розташованій поруч із головною.

Як змінити пароль на Wi-fi роутері Huawei

Як і в попередніх моделях заходимо до браузера. Вводимо одну із запропонованих адрес у пошуковий рядок. Після того, як відкрилася сторінка адміністратора, виконуємо наступний алгоритм:

“Settings” – “System” – “Modify Password” – “Current password”

Потім введіть старий пароль (заводський або той, який задали самі, за бажанням). У нижні два рядки вписуємо новий пароль, після чого натискаємо “Apply”.

Як змінити пароль на роутері Asus

У браузері переходимо на сторінку налаштувань за IP-адресою 192.168.1.1, авторизуємося (вказуючи логін – admin, пароль – admin), вибираємо в кабінеті додаткові налаштування та далі заходимо до розділу «Бездротова мережа» – «Загальне» . У полі “Попередній ключ WPA” змінюємо шифр і зберігаємо зміни натисканням “Застосувати” .

Як змінити пароль на Wi-fi у роутері Keenetic

В особистому кабінеті інтернет-сторінки роутера переходимо до розділу “Управління”“Користувачі та доступ” . Далі вигадуємо, запам’ятовуємо (записуємо) і двічі вказуємо новий пароль. Ви можете переглянути пароль, натиснувши кнопку у вигляді ока в полі введення. Після чого зберігаємо налаштування. Надалі при вході в налаштування потрібно буде вводити новий пароль. Ім’я користувача – admin.

Зміна пароля Wi-fi на роутері Sagemcom

За рівнем складності інтерфейсу сторінки налаштування даного виробника можна поставити одне з перших місць серед усіх марок. Для того, щоб змінити пароль Wi-fi на роутері Sagemcom, Вам необхідно:

 1. У головному меню відкрити розділ Мережа – WLAN | Безпека;
 2. У правій частині вікна з’являться параметри безпеки мережі WiFi роутера;
 3. Змінити пароль можна в рядку під назвою ” Спільний ключ” .
 4. Прописуємо там новий шифр;
 5. Натискаємо кнопку “Застосувати”.

Tenda

Заміна пароля на бездротовому маршрутизаторі даної фірми нічим не відрізняється від алгоритму попередніх виробників. У налаштуваннях вибираємо “Wireless Setting” (або “Безпека бездротової мережі” ), у рядку WiFi Password замінюємо ключ доступу, після цього натискаємо “ОК”.

Зміна пароля Wi-fi на роутері Zyxel

Для заміни пароля на роутері Zyxel необхідно ввести такі дані (і перейти за наступними вкладками):

 1. Адреса – 192.168.1.1
 2. Логін та пароль – admin
 3. Рядок зміни пароля – Мережевий ключ ASCII

Як змінити пароль на Wi-fi роутері Altel 4G

Заходимо в розділ Налаштування – Налаштування безпеки вибираємо пункт “Пароль”, вписуємо будь-який зручний пароль і натискаємо ” Застосувати “.

Чому потрібно змінювати пароль?

Заміна логіна та пароля не є обов’язковою та виконується на розсуд користувача. Проте фахівці рекомендують оновлювати дані з періодичністю трохи більше 3 місяців. Це дозволить захистити бездротовий маршрутизатор від сторонніх втручань, якщо роутер розташований в організації, якій доводиться працювати з важливими даними.

Складання складного ключа

Тільки на перший погляд паролі, що не пробиваються, не містять логічної структури і виглядають, як абракадабра. Складні паролі є лише для тих, хто не знає рецепт їх створення. Вам зовсім не обов’язково запам’ятовувати регістри літер, цифри, спеціальні символи та порядок їхнього слідування. Можна зробити набагато простіше! Досить вибрати основу, що запам’ятовується, і слідувати простим порадам створення міцних паролів.

 • Візьміть за основу строфи з улюбленого шкільного вірша, а краще придумайте пари римованих рядків самі (можна і не суворо дотримуватися рими);
 • Улюблені цитати та висловлювання героїв з фільмів

Я дізнався, що в мене

Є велика родина:

Річка, поле та лісок,

У полі – кожен колосок…

Замінюємо букву «ч» на «8», не забуваємо про верхній регістр і розділові знаки.

Готово – Ze,8evTjc^H,g,bk,Dg-rr…

 • Пам’ятні дати та річниці, пов’язані з подіями про які знаєте тільки ви (наприклад, отримали першу зарплату, перше побачення, дитяча мрія, перший політ, ваше вдале число тощо).
 • Використання віртуального символу на клавіатурі.

Як поміняти пароль на wifi роутері: Ростелеком, TP Link, Asus, Дом.ру, Білайн, Мтс, Keenetic, Yota

Можливі складнощі

Безумовно, при налаштуванні Wi-fi роутера можуть виникнути труднощі, які не дозволять завершити процедуру миттєво. Не хвилюйтесь! Що робити у подібних ситуаціях?

Якщо пристрої не підключаються до мережі

 1. Перевірте налаштування підключення . Можливо, ви забули увімкнути його або помилково відключили. Буває. На щастя, вам це легко виправити.
 2. Перевірте ім’я та пароль роутера, до якого ваш телефон не може підключитися. Причина, через яку виникла проблема з підключенням, може бути пов’язана з тим, що ви намагаєтеся підключитися до неправильної мережі. Іноді це може статися якщо у ваших сусідів той самий Інтернет і, отже, аналогічні мережеві імена в деяких випадках. Якщо ви з’ясували, що намагаєтесь підключитись до правильної мережі, наступним кроком буде перевірка пароля. Ви знайдете цю інформацію на тій самій етикетці, що й ім’я мережі. Повторно введіть пароль для мережі, до якої ви намагаєтеся підключитися, і перегляньте, чи вирішить це вашу проблему.
 3. Перезавантаження модему та пристрою. Просто відключіть маршрутизатор від розетки та зачекайте щонайменше 30 секунд, перш ніж підключати його назад. Після цього вам доведеться почекати хвилину чи дві, щоб маршрутизатор знову увімкнувся. Як тільки він налаштований, спробуйте підключитися до мережі.
 4. Забудьте мережу Wi-Fi та підключіться заново. Знайдіть функцію Wi-Fi та виберіть мережу. На екрані з’явиться вікно з інформацією, яка містить кнопку «Забути». Ви можете бачити, як це виглядає на зображенні вище. Натисніть, а потім просто підключіться до тієї ж мережі за допомогою свого пароля.
 5. Зверніться в службу підтримки. Якщо жодне з описаних вище рішень не працює, цілком можливо, що має місце проблема з обладнанням. Зателефонуйте на гарячу лінію оператора.

Якщо дані для входу в налаштування не підходять

Ви вводите логін та пароль admin, а в налаштування доступу так і немає, видається помилка “неправильний пароль” або “неправильне ім’я користувача”, то в такому випадку –

Причини:

 • Ви або майстер, який налаштовував вам роутер, змінив пароль з admin на якийсь інший. Може, і ім’я користувача теж змінив. Ось вони й не пасують. Це може говорити про низьку кваліфікацію майстра, але тепер важливіше відновити доступ.
 • Якийсь збій у роботі маршрутизатора.
 • Вказуйте неправильний пароль/логін, який використовується за замовчуванням.

Рішення:

 • Спробуйте зайти в налаштування іншого браузера (або встановіть інший браузер);
 • Постарайтеся згадати пароль, може ви все-таки помилилися у паролі;
 • Скиньте налаштування роутера.

Відеоінструкція

nBook
Додати коментар