З якої версії Андроїд працює Ватсап

Сьогодні один із найчастіших запитів на сторінці FAQ найпопулярнішого у світі месенджера – з якої версії «Андроїд» працює «Ватсап». Інтерес підвищився у зв’язку з повідомленням, що програма з 1 листопада 2021 р. перестає підтримувати деякі операційні системи. Зміни торкнулися пристроїв на платформах iOS та KaiOS. Програма стала недоступною навіть на останніх моделях iPhone із неофіційною прошивкою.

Месенджер припинив підтримку старих версій Android та iOS

Рішення, ухвалене керівництвом компанії наприкінці 2021 р., не нове. За рік до нього вже оголошувалося про відмову підтримки iOS ранніх – до 9-ї – версій, а також Android нижче 4.0.3. Тож у листопаді 2021 р. WhatsApp лише продовжив модернізацію.

Крок є природним: програма постійно оновлюється. Розробникам доводиться враховувати нові системні вимоги та скорочувати деякі малоактуальні функції, щоб зменшити «вагу» програми. «Ватсап» було вперше запущено у 2009 р.

Спочатку додаток працював тільки на пристроях Apple, і лише через рік з’явилася підтримка ОС “Андроїд”.

На сьогодні WhatsApp очолює топ-5 найпопулярніших месенджерів. Його аудиторія перевищує 2 млрд людей у всьому світі. Користувачі можуть обмінюватися не лише текстовими повідомленнями, а й медіафайлами, здійснювати аудіо- та відеодзвінки, у т. ч. групові.

Нові системні вимоги до WhatsApp

Довідкова служба дає вичерпні пояснення, які пристрої підтримуватимуть оновлену програму.

Мінімальні для гаджетів, випущених різними виробниками, такі:

  • наявність версії «Андроїд» від 4.1, iOS – 10 та новіші, KaiOS – не нижче 2.5;
  • можливість приймати дзвінки або SMS-повідомлення.

Остання умова потрібна для реєстрації облікового запису. Код активації надсилається на номер власника смартфона в SMS або під час дзвінка.

Створити обліковий запис у WhatsApp можна лише на мобільному пристрої. У десктопній або браузерній версії навіть за допомогою емуляторів «Андроїд» зробити це не вийде. Користуватися програмою на ПК можна лише за наявності заздалегідь активованого профілю.

З якої версії Андроїд працює Ватсап: не підтримуватиме старі пристрої, мінімальні системні вимоги

Цікаве питання з якою версією Android працює Ватсап.

Що якщо оновитись не можна

Нова політика «Ватсапа» з відмовою від підтримки застарілих операційних платформ, торкнулася власників смартфонів та планшетів на базі «Андроїд» 4.0, 4.0.3 та раніше. Точна кількість користувачів таких пристроїв невідома.

За оцінкою Google, воно становить менше ніж 0,2% від усіх власників мобільних пристроїв на Android. Ці версії було випущено понад 10 років тому – у жовтні 2011 р. З 2019 р. застарілі ОС були відключені від сервісів Google Play.

Сумніше ситуація виглядає для власників «айфонів» – особливо шанувальників все ще популярних iPhone 6, 6S і SE. За оцінками статистичного агентства Statista, їхня частка становить не менше 7% від усіх користувачів Apple.

Власникам таких пристроїв розробники WhatsApp рекомендують зберегти архіви чатів у хмарному сховищі та встановити програму на нові гаджети.

Проте WABetaInfo закликає не засмучуватися: обмеження стосуватимуться лише тих користувачів, у кого поки що немає встановленої програми.

Ті ж власники старих смартфонів, хто користувався «Ватсапом» до листопада 2021 р., зможуть працювати з додатком. Програма досі функціонує навіть на iPhone 4, який не підтримує ні iOS 10, ні раніше (9-ю) версію системи.

Як користуватися WhatsApp на застарілих пристроях

“Ватсап” буде доступний навіть на телефонах з непідтримуваною операційною системою, якщо власник продовжить користуватися старою версією програми. Щоб уникнути переходу на нову, потрібно вимкнути функцію оновлення на пристрої.

Для деактивації діють за наступною інструкцією:

  1. Заходять до магазину програм (App Store або Play Market).
  2. Відкривають розділ “Автооновлення”.
  3. Вибирають параметр “Ніколи”.

В окремих випадках потрібно зробити даунгрейд програми (скидання оновлень). В цьому випадку завантажувати програму доведеться не з офіційного магазину, а зі сторонніх джерел (APK-файли з потрібною версією “Ватсапа”).

Огляд

nBook
Додати коментар