Як перевірити статус активації у Windows 11

Як перевірити статус активації у Windows 11

Windows 11 — це безкоштовне оновлення для користувачів, які використовують останню версію Windows 10 на комп'ютері, який відповідає мінімальним вимогам до обладнання, встановленим Microsoft.

Після оновлення до Windows 11 з Windows 10 або після виконання чистої установки Windows 11 перше, що ви можете зробити, це перевірити, чи активована ОС Windows 11.

Хоча Windows 11 буде активовано автоматично після оновлення або повторної установки, вам може бути цікаво перевірити статус активації, щоб переконатися, що з активацією немає проблем.

Процедура перевірки статусу активації дещо відрізняється. У Windows 10 ми могли б перейти на сторінку “Параметри” > “Центр оновлення та безпеки Windows” > “Активація”, щоб перевірити статус активації. Однак у Windows 11 шлях не той.

Перевірте статус активації Windows 11 за допомогою параметрів

Крок 1. Натисніть кнопку меню «Пуск» та відкрийте програму «Параметри». Зліва натисніть «Система», а потім виберіть «Активація» праворуч.

Як перевірити статус активації у Windows 11

Крок 2. Тепер, якщо Windows 11 активовано, ви побачите стан активації активно. Щоб отримати додаткові відомості про статус активації, клацніть «Стан активації».

Як перевірити статус активації у Windows 11

Використовуйте командний рядок, щоб перевірити, чи активовано Windows 11

На додаток до параметрів можна використовувати вбудований інструмент для перевірки статусу активації. Все, що потрібно зробити, це запустити команду.

Крок 1. Відкрийте командний рядок за допомогою Windows. Для цього відкрийте пошук Windows на панелі завдань і введіть cmd у поле пошуку.

Крок 2. У вікні командного рядка введіть slmgr/xpr та натисніть клавішу Enter. Відобразиться вікно з текстом, який розповість вам про статус активації.

Як перевірити статус активації у Windows 11

У попередніх версіях операційної системи Windows, крім цих методів, ми також могли використовувати вікно «Властивості системи» для перевірки статусу активації. На жаль, у Windows 11 цей метод не працює.

Поради щодо усунення несправностей під час активації Windows 11

Якщо Windows 11 не активовано після оновлення з активованої копії Windows 10, у вас є кілька варіантів.

Рішення 1. Переконайтеся, що комп'ютер підключено до Інтернету. Якщо Windows 11 не активується навіть після підключення комп'ютера до Інтернету, зачекайте деякий час.

Рішення 2. Якщо ви маєте ліцензійний ключ, введіть його вручну. Для цього перейдіть до «Параметри» > «Система» > «Активація» та натисніть кнопку «Змінити» у параметрі «Зміна ключа продукту».

Рішення 3. Якщо ви раніше зв'язали свою ліцензію Windows 10 з обліковим записом Microsoft, увійдіть у Windows 11 з цим обліковим записом Microsoft, щоб відновити ліцензію.

Рішення 4. Якщо вам так і не вдається активувати систему, поверніться до Windows 10. Зверніть увагу, що у вас є всього десять днів, щоб перейти на Windows 10 після оновлення до Windows 11. Після перших десяти днів вам доведеться виконати чисту установку.

nBook
Додати коментар