Як зробити, щоб Ватсап зберігав на карту пам’яті

Хочу розповісти передплатникам, як зробити, щоб “Ватсап” зберігав на картку пам’яті. Переміщення медіафайлів цього месенджера дозволить звільнити місце у внутрішньому сховищі смартфона.

Де за замовчуванням зберігаються дані WhatsApp

На смартфонах з Android молодше 10-ї версії дані “Ватсапа” зберігаються в однойменній папці, розташованій у “корені” внутрішньої флеш-пам’яті мобільного пристрою. У цю директорію вкладено ще 2 каталоги, що містять шифроване листування та медіа. Фото, відео, музика, GIF-анімації та інші типи контенту розкладені за окремими папками, що зберігаються на шляху Internal/WhatsApp/Media.

У 11-й версії «зеленого робота» місце розташування даних із WhatsApp змінилося. Тепер цей каталог знаходиться в директорії Media, вкладеної в папку Android.

Установки збереження мультимедійних файлів на картку пам’яті на різних пристроях

Щоб після перенесення медіафайлів із «Ватсапу» продуктивність смартфона не погіршилася, рекомендується використовувати картку пам’яті із класом швидкості 10 або UHS-I. Об’єм нового носія повинен становити щонайменше 8 Гбайт.

Як зробити, щоб Ватсап зберігав на карту пам'яті: способи перенести дані месенджера на sd карту на android та iphone

Призначте картку пам’яті місцем для сховища медіафайлів із «Ватсап».

Android

Оскільки зробити, щоб «Ватсап» зберігав на карту пам’яті вбудованими засобами месенджера не вдасться, необхідно призначити Micro SD сховищем Андроїда за замовчуванням. Для цього потрібно:

 1. Перейти до параметрів Android.
 2. Знайти розділ, який відповідає за управління локальним сховищем.
 3. Перевірити, чи є пункт, який дозволяє призначити картку пам’яті як стандартний носій.
 4. Якщо такий параметр є, встановити відповідне значення.
 5. Погодитись із необхідністю перезавантажити телефон після зміни шляху за замовчуванням.

Коли смартфон знову увімкнеться, потрібно буде перемістити папку «Ватсапа» на нове місце. Якщо цього не зробити, то надіслані фотографії не відкриватимуться. Також виявиться недоступним решта медіаконтенту у всіх чатах.

Переміщення “Ватсапа” за допомогою сторонньої утиліти

Якщо в налаштуваннях смартфона недоступне призначення картки пам’яті як сховища за промовчанням, для переміщення WhatsApp на T-Flash рекомендується використовувати програму App2SD. Цю утиліту можна завантажити з Play Market.

Після запуску App2SD слід видати інструменту всі дозволи, що запитуються. Потім потрібно через бічне меню відкрити менеджер переміщення програм, вибрати значок WhatsApp довгим натисканням. Після цього торкнутися кнопки перенесення внизу екрана та підтвердити намір. Коли переміщення завершиться, слід перезавантажити смартфон і переконатися, що месенджер запускається і працює без помилок і вильотів.

Як зробити, щоб Ватсап зберігав на карту пам'яті: способи перенести дані месенджера на sd карту на android та iphone

Для переміщення даних WhatsApp можна скористатися сторонньою утилітою.

iPhone

Оскільки iPhone не мають слота під флеш-карту, як аналог знімного носія можна використовувати сховище iCloud, щоб туди зберегти контент з WhatsApp. Копіювання в хмару включається в налаштуваннях месенджера. Після закінчення перенесення медіаданих із «Ватсапа» папку з ними можна видалити з iPhone.

Як перемістити файли на картку пам’яті

Щоб медіафайли з “Ватсапа” відображалися коректно після того, як microSD-карта задана як сховище Андроїда за замовчуванням, папку месенджера потрібно перенести на нове місце. Для цього можна скористатися 2 способами:

 1. За допомогою вбудованого в оболонку або стороннього провідника.
 2. Шляхом приєднання мобільного пристрою та кардрідера до ПК.

У першому випадку потрібно натиснути та утримувати піктограму папки WhatsApp, після чого вибрати відповідний пункт з меню. Щоб переміщення медіа з «Ватсапа» не скасувалося, не слід користуватися кнопкою «Назад» для навігації за файловою системою смартфона.

Для початку картки пам’яті необхідно задіяти верхній рядок, що є у багатьох провідниках.

Під час перенесення каталогу, що містить фото та документи з WhatsApp, також не слід допускати перехід смартфона в режим сну, періодично торкаючись екрана в місцях, де немає кнопок. Після завершення переміщення потрібно перезавантажити мобільний пристрій. Після цього потрібно відкрити месенджер і переконатися, що весь медіаконтент доступний і правильно відображається.

Як зробити, щоб Ватсап зберігав на карту пам'яті: способи перенести дані месенджера на sd карту на android та iphone

Усі медіафайли можна перемістити на картку пам’яті папкою.

Переміщення медіафайлів через комп’ютер

У такий спосіб рекомендується скористатися, якщо накопичилося багато фотографій, відео та документів, надісланих та отриманих по «Ватсапу», а також після придбання нової картки пам’яті. Перенесення папки WhatsApp через комп’ютер відрізняється більшою надійністю та швидкістю, ніж за допомогою смартфона.

Переміщення файлів “Ватсапа” на карту пам’яті через комп’ютер проводиться в два етапи. Спочатку папка WhatsApp копіюється на будь-який диск, де є достатній вільний простір, а потім видаляється зі смартфона. Потім цей каталог переміщається на T-Flash-карту через пристрій читання.

Щоб скопіювати WhatsApp Media зі смартфона на Windows-комп’ютер, слід:

 1. Приєднати мобільний пристрій відповідним кабелем.
 2. Розблокувати телефон та активувати передачу файлів за протоколом MTP.
 3. Відкрити провідник Windows, знайти смартфон за брендом або номером моделі.
 4. Перейти у внутрішнє сховище і виділити папку WhatsApp, що знаходиться там.
 5. Натиснути Ctrl+C.
 6. Відкрити на комп’ютері диск, куди планується тимчасово скопіювати медіа із «Ватсапу», натиснути на Ctrl+V. Чекати на завершення процесу.

Коли зашифроване листування та медіаконтент буде скопійовано, папку WhatsApp можна видалити із вбудованої флеш-пам’яті Android-смартфону. Для передачі файлів “Ватсапа” з комп’ютера на SD-карту потрібно:

 1. Вимкнути смартфон.
 2. Вийняти слот для карток SIM та MicroSD або відкрити кришку акумулятора.
 3. Вставити картку у пристрій читання на ПК.
 4. Знайти раніше скопійований каталог.
 5. Перемістити його в корінь картки T-Flash.

Потім потрібно вставити флеш-карту в смартфон і увімкнути його. Після цього потрібно перепризначити шлях збереження в Андроїді за замовчуванням, щоб “Ватсап” зміг зчитувати фото, відео, музику, анімації, стікери та документи.

Огляд

nBook
Додати коментар