Як видалити акаунт у Ватсапі

Політична ситуація у світі, що змінилася, змусила багатьох російських користувачів задуматися, як видалити аккаунт у «Ватсапі». Гостро постають і пов’язані з деактивацією профілю питання: що відбувається з персональними даними, чи можна буде відновити обліковий запис, чи зберігаються історії листування.

Причини видалення облікового запису з WhatsApp

Масовий результат користувачів із популярного месенджера розпочався ще у травні 2021 р., коли власники компанії в односторонньому порядку змінили політику конфіденційності.

Оскільки WhatsApp LLC є частиною корпорації Meta, то, відповідно до оновленої угоди, тепер компанія має право надавати Facebook розширені відомості про облікові записи.

Таким чином, навіть якщо людина не зареєстрована в соціальній мережі, її власники можуть отримувати дані про її місцезнаходження, оператора зв’язку, контакти, навіть про модель телефону.

Не всі власники облікових записів у «Ватсапі» виявилися готовими до таких нововведень ще тоді. А наприкінці березня 2022 р. російський суд визнав Meta Inc. екстремістською організацією та заблокував на території РФ дію соціальних мереж Facebook та Instagram, що належать корпорації.

І хоча на WhatsApp заборона не поширюється, багато користувачів вирішують перенести спілкування на інші платформи. Тому питання, як видалити обліковий запис у «Ватсапі» та убезпечити свої персональні дані, стало гострим, як ніколи.

Процес видалення облікового запису повністю і назавжди

Можливість деактивації облікового запису передбачена розробниками програми. Обов’язкова умова – має бути доступ до смартфона з номером, вказаним під час реєстрації.

Зі смартфону

Ватсап має єдиний інтерфейс для пристроїв на базі iOS та Android.

Для власників будь-якої моделі «Самсунг», «Сяомі», «Хуавей», «Айфон» алгоритм дій буде однаковий:

  1. Запускають програму.
  2. Натиснувши на значок у вигляді 3 точок у верхньому правому кутку екрана, заходять в меню «Налаштування».
  3. Вибирають розділ “Акаунт”.
  4. У вкладці, що відкрилася, знаходять рядок «Видалити».
  5. Перейшовши на сторінку деактивації, уважно читають попередження про те, до чого наведе дію.
  6. Для підтвердження своїх намірів вводять номер телефону, прив’язаного до профілю, у міжнародному форматі (через код країни).
  7. Система запропонує відповісти на питання про причину видалення облікового запису. Після цього залишиться натиснути на червону кнопку, щоб підтвердити рішення та завершити процес.

Як видалити акаунт у Ватсапі: інструкція, як правильно деактивувати профіль та видалити програму на телефонах андроїд та айфон та які можуть бути наслідки

Видалення облікового запису покрокове.

З комп’ютера

Багато хто для зручності роботи користується не мобільною, а браузерною або десктопною версією месенджера. Але деактивувати профіль із ПК не вдасться.

Комп’ютер використовується лише як додатковий пристрій для синхронізації. Контроль сесії здійснюється програмою, встановленою на смартфон.

Можливі наслідки видалення профілю в месенджері

Після деактивації облікового запису у користувача більше не буде доступу до месенджера. Зникне історія листування, він буде виключений із усіх діалогів. Але при цьому групи, створені ним, залишаться — інші учасники зможуть продовжувати спілкуватися в них.

Персональні дані та системні журнали дій зникнуть із серверів WhatsApp лише через 90 днів. Хоча доступу колишнього власника не буде, система зберігає їх, щоб мати можливість використовувати, якщо виникнуть юридичні суперечки з питань дотримання правил користування або авторського права.

Адміністрація гарантує, що ідентифікуючі відомості будуть видалені та інформацію не вдасться зв’язати з обліковим записом.

Важливо розуміти, що деактивація облікового запису – процес необоротний. Після підтвердження дій скасувати операцію не можна, навіть якщо написати адміністрацію.

Видалиться не тільки історія чатів і вся інформація, що міститься у листуванні. Автоматично буде стерта та резервна копія у хмарному сховищі Google Disk або iCloude.

Навіть якщо зареєструвати новий обліковий запис з тим же номером, відновити дані не можна. Тому, перш ніж ухвалити рішення, потрібно бути впевненим у тому, що воно є правильним.

Огляд

nBook
Додати коментар