Як відключити Ватсап на час: закрити або заблокувати програму на телефоні

Месенджери витрачають системні ресурси смартфона, тому користувачам слід знати, як відключити «Ватсап» на якийсь час. У стані «сну» WA блокує відправлення та прийом повідомлень, повністю розриваючи зв’язок із сервером. Витрата заряду батареї та передача трафіку зупиняються. Повна гібернація не єдиний спосіб відключення WhatsApp. Якщо потрібно деактивувати чати з повідомленнями, що набридають, використовую доступні опції на смартфоні.

Призупинення системних процесів WA досить цікава мережева «фітча». З одного боку, вона переводить обліковий запис у офлайн і контакти не отримують звітів про доставку. З іншого боку, створює приватне середовище для роботи з месенджером. Якщо рутированное пристрій зламано і програми запускаються віддалено, користувач може припинити витоку і перенести історію листування на знімний носій для подальшого відновлення.

Найчастіше WA деактивують, щоб не отримувати розсилки під час роботи чи відпочинку. Але бувають і нестандартні ситуації, коли користувач приховує доступ до облікового запису сторонніх. Спосіб відключення «Ватсапа» у кожному випадку має бути виправданий цілями. Не виключено, що після маніпуляцій із налаштуваннями на телефоні WA деактивується зовсім.

Як тимчасово вимкнути WhatsApp на телефоні

Дотримуючись рекомендацій щодо використання гаджетів на Android та iPhone, користувач без проблем зупинить роботу месенджера та запустить його на вимогу. Почну з найбезпечнішого способу – глибокого сну.

Відключення інтернету

Месенджер запускається під час підключення до мережі. Без 4G повідомлення не надходять, повідомлення не читаються. Відсуваю «шторку» екрана, перемикаю значки мобільного оператора та Wi-Fi у положення «Вимкнено». Це повністю відключить зв’язок.

Як відключити Ватсап на час: закрити або заблокувати програму на телефоні андроїд або айфоні при увімкненому інтернеті

Увімкнення режису глибокого сну.

Щоб дозволити доступ іншим програмам до мобільного LTE/5G або Wi-Fi, роблю таке:

 1. Заходжу до «Налаштувань».
 2. Вибираю “Додатки”.
 3. Відкриваю WhatsApp.
 4. Викликаю меню/розділ з інформацією.
 5. Переходжу в «Мережеві підключення»/«Стільникові дані».
 6. Вимикаю інтернет.

Дзвінки, СМС та сповіщення деактивуються до зворотного «відкату» налаштувань. Доступ до чату в режимі перегляду залишається.

Вихід з облікового запису

Якщо ви плануєте відмовитися від спілкування у «Ватсапі» на невизначений час, створіть резервну копію для відновлення чатів у тому вигляді, в якому вони збережені зараз. Без дубліката історію листування не повернути.

Користувачі, які поспішили і знесли месенджер замість того, щоб просто вийти з облікового запису, втратять доступ до всіх збережених копій.

Інструкція:

 1. Авторизуюсь за номером.
 2. Відкриваю в налаштуваннях “Резервне копіювання”.
 3. Тапаю по зеленій кнопці. Інші параметри залишаю недоторканими.
 4. Знаходжу локальну історію листування у системній папці WhatsApp.
 5. Зберігаю папку Databases на знімному носії. Тут зберігаються медіа та тексти чатів (файл з розширенням db.crypt).
 6. Виходжу з облікового запису шляхом видалення програми. Інших варіантів не передбачено.

Авторизація в обліковому записі за старим номером, як і раніше, доступна. Поверніться до мережі для перевірки даних. Якщо увімкнули резервне копіювання на диск, пам’ятайте, що хмарний дублікат зберігається не більше 5 місяців.

Як відключити Ватсап на час: закрити або заблокувати програму на телефоні андроїд або айфоні при увімкненому інтернеті

Видалення облікового запису «Ватсап».

Вимкнути повідомлення

Показ нотифікацій на екрані відволікає від поточних завдань, а деяких випадках небезпечний. Якщо не хочете читати повідомлення, деактивуйте спливаючі підказки, щоб не закривати їх постійно. Важливі системні оповіщення не будуть заблоковані. Якщо не знаєте, де тапнути по тумблеру на андроїді або айфоні, просто відключіть повідомлення в WhatsApp.

Інструкція:

 1. Запускаю месенджер.
 2. Відкриваю “Налаштування”.
 3. Заходжу до «Сповістки».
 4. Відключаю усі повзунки.
 5. У “Звуку” вибираю варіант “Ні”.
 6. Повторюю налаштування для груп та дзвінків.

Використовую цю схему, щоб вимкнути будь-які новини WA назавжди. Ярлик програми залишається порожнім. Червона точка з подіями не спалахує. Щоб побачити лічильники та оновлення, знову відкрийте «Ватсап».

Вимкнення на ПК

Десктопний WA пов’язаний із телефоном, на якому встановлено мобільний клієнт.

Якщо вийшли з дому, забувши розлогитися, вимкніть «Ватсап», не видаляючи активну вкладку на комп’ютері. Спосіб підійде для програм Windows/Mac, а також веб-версії.

Інструкція:

 1. Запускаю месенджер.
 2. Відкриваю “Налаштування”.
 3. Знаходжу вкладку WhatsApp Web.
 4. Дивлюся список підключених девайсів.
 5. Тапаю на клавішу «Вийти з усіх пристроїв».

Якщо ви не маєте доступу до телефону, вимкніть програму з комп’ютера. Якщо сеанс активний, клацніть по 3 точках над чатами. Натисніть кнопку “Вийти”. Щоб назавжди деактивувати увімкнену з десктопу сесію, поверніться до інструкції, наведеної вище. Якщо смартфон втратив, видаліть обліковий запис після відновлення SIM або напишіть в техпідтримку з проханням заблокувати обліковий запис.

Як відключити Ватсап на час: закрити або заблокувати програму на телефоні андроїд або айфоні при увімкненому інтернеті

Тимчасова зупинка роботи програми.

Зупинення програми

Гібернація WA може призвести до збою програмного забезпечення. Відключайте месенджер тільки якщо не збираєтеся ним користуватися. На Android достатньо зайти в налаштування додатків, знайти «Ватсап» і натиснути на опцію «Зупинити».

Якщо ви спілкуєтеся в WA на «айфоні», скористайтеся завантаженням. Розумна функція тимчасово зупиняє програми, зберігаючи дані. Видаливши «Ватсап» із системи, можна перевстановити його з хмари з дозакачуванням чатів, контактів та медіа.

Через сторонній софт

Програми з доступом до WA небезпечні, але функціональніші, ніж сам месенджер. Hide Status допоможе приховати статус “В мережі”, WhatsApp Recovery – перевірити вміст архівних копій перед вимкненням. Альтернативні клієнти дозволяють читати мережеві повідомлення у режимі «невидимки».

Перед тим як вимкнути «Ватсап» на час, задайте пріоритети, щоб не забути про функції, які можуть вимкнутись. У цьому випадку деактивація месенджера не вплине на поточні завдання та роботу інших програм.

Огляд

nBook
Додати коментар