Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Сучасні віяння в галузі інтернету спрямовані переважно у бік розвитку бездротової технології. Однак на відміну від мереж Wi-Fi провідне з'єднання лідирує за якістю та швидкістю передачі даних на будь-яку дистанцію. Адже саме відстань і є ахіллесовою п'ятою бездротових комунікацій. У той самий час в організацію системи передачі з «повітря» зовсім без кабелю не обійтися. Найчастіше використовується кручена пара і в більшості випадків не завжди можна розрахувати довжину дроту або з тих чи інших причин його просто не вистачає. Тоді доводиться думати, як подовжити інтернет кабель.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

На щастя, є кілька способів подовжити кабель, щоб його довжини вистачало на потрібні цілі. Деякі з варіантів можуть виявитися корисними в довгостроковій перспективі, інші послужать непоганим тимчасовим рішенням. Адже сьогодні складно собі уявити, як можна, перебуваючи вдома чи на роботі, обійтися без всесвітньої мережі, хоча раніше люди чудово жили і без інтернету.

Що може спричинити нарощування дроту

Вагомий привід, який змушує подовжити мережевий кабель – перенесення персонального комп'ютера, ноутбука або телевізора (з Smart TV) до дальньої кімнати (з різних причин). Якщо квартира має залізобетонні стіни і такі ж перекриття (а таких житлових площ більшість) мережа Wi-Fi працює незадовільно. І тут справжнім порятунком є лише провідне з'єднання. А для цього спочатку потрібно зробити кабель довшим.

Інша причина – елементарний розрив, що потребує ремонту. Особливо це відноситься до ситуацій, коли кручена пара не прокладена потай (під гіпсокартоном або в стіні), а лежить на підлозі, нічим не захищена. Тоді пошкодити кабель справа часу і можна просто придавити його ніжкою стільця.

Якщо в сім'ї є маленькі діти, то в ігровому пориві можуть порвати провід. А тварини взагалі люблять гризти все, що залишається безхазяйним – кабелі, шнури та інше. Можливо, домашні вихованці знаходять у цьому свої інтереси.

Ті власники комп'ютерної техніки, які віддають перевагу економним витратам, замість покупки одного довгого «шнура» намагаються пробрести кілька коротких відрізків, що за підсумками виявляється дешевшим. А далі лишається з'єднати їх разом. Наприклад, з тих же трьох двометрових відрізків виходить повноцінний робочий 6-метровий провід.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Зверніть увагу! Навіть коли просто переставляється роутер на нове місце, у будь-якому випадку потрібно подовжити кабель, що йде з під'їзду в квартиру.

Способи подовження кабелю для інтернету

Щоб зростити провід не потрібно залучення сторонніх спеціалістів, оскільки можна легко виконати самостійно. Особливих знань та навичок не потрібно, як і якогось спеціального місця чи обладнання. Далі розглянуто кілька способів, куди входять суто побутові маніпуляції. А який краще використати, буде зрозуміло з опису.

Просте скручування

Ті майстри, які колись у минулому брали участь у маніпуляціях з електричними проводами, чудово знають, як робиться елементарне скручування. Цим «грішать» багато старих електриків (у межах розумного).

Суть – з'єднати між собою жили одного призначення шляхом їх скручування з подальшою ізоляцією. Такий спосіб широко поширений у розділенні проводів по розподільних коробках, щоб підключати розетки та вимикачі.

Щоб зробити Ethernet кабель довшим, з країв відрізків, що з'єднуються, потрібно прибрати частину ПВХ-ізоляції, відкривши для доступу жили (власне по них і проходить сигнал). Ці жили, у свою чергу, закриті власною ізоляцією, причому для кожної з них передбачена оболонка певного відтінку.

Покроковий алгоритм, як з'єднати кабелі між собою:

 1. Для початку потрібно видалити зовнішній захисний шар з обох дротів приблизно на 30-40 мм від кожного краю.
 2. Всі проводки скручені попарно і їх слід розкрутити і розвести в сторони подальшої маніпуляції.
 3. З кожного проведення зрізається ізоляція в межах від 15 до 30 мм (більше не потрібно) з метою оголити жили.
 4. Скрутити між собою оголені ділянки методом зірочка одного відтінку.
 5. Нарізати припій на невеликі відрізки та обмотати ними кожну з'єднану пару жил.
 6. Нагріти вогнем кожен із обмотаних кінців припоєм до його розплавлення. Це дозволить збільшити якість з'єднання.
 7. Коли «пайка» охолоне, на кожну пару скручених жил надіти по шматку термоізоляційної трубки і теж нагріти їх.
 8. На завершальному етапі обмотати проводки ізолентою 2-3 шари.
 9. При такому способі втрата сигналу буде невеликою, але за умови, що все було зроблено правильно.

Зверніть увагу! Обірваний інтернет-кабель виявляє себе у вигляді зниження швидкості передачі пакетів, а в іграх часто росте пінг або відгук.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Спосіб скручування має ряд плюсів. По-перше, не потрібно використовувати спеціальний інструмент. По-друге, особливих умінь також не потрібно. По-третє, досягається висока ефективність у подовженні дроту або Ethernet подовжувача. Однак саме з'єднання за методом скручування не можна вважати ефективним, оскільки сигнал може згасати, хоча працездатність дроту зберігається.

Тому такий спосіб підходить як тимчасовий захід. Як тільки з'явиться можливість придбати цілу кручену пару. Тільки так можна гарантувати безпеку та стійкість сигналу.

Метод спайки

Метод скрутки працює, проте бажано все ж таки спаяти провідні жили. Причому використати не вогонь, а паяльник. Працювати з ним нескладно і тут особливих навичок також не потрібно.

Для довідки! З'єднання шляхом термічної обробки дозволяє підняти якість з'єднання, чого може вистачити тривалий час.

Інструкція за такого способу теж проста:

 • Насамперед з кожного кінця обох кабелів потрібно зняти шматок весняної ізоляції. Хоча її необов'язково зрізати, а лише надрізати вздовж оболонки, а коли робота буде закінчена, повернути її на місце.
 • Як при способі скручуванням розібрати пари проводків і зачистити їх від ізоляції, оголивши жили на 1,5-3 см по краях. Використовувати можна будь-що, але краще взяти стрипер, щоб уникнути пошкоджень струмопровідної частини.
 • Пари проводків одного кольору обох кабелів скручуються між собою. Все зайве обрізається.
 • Нагрівати припій, після чого наносити його на скручені жили. Причому простежити, щоб припій рівномірно розподілився по всьому скручуванні. У результаті виходить майже цільне та нерозривне з'єднання.
 • Ізолювати кінчики спочатку кожен окремо, потім все разом замотати ізолентою якомога щільніше. Можливо доведеться обмотати більш ніж у 3 шари. Простежити, щоб не залишилося оголених ділянок.

Тепер провід готовий до подальшого використання.

Важливо! Вкрай не рекомендується виводити подовжений Ethernet кабель назовні або укладати в приміщенні з високим рівнем вологості.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Якщо ж потрібна прокладка мережевого шнура на вулиці, то необхідно використовувати рукави ПВХ з метою максимальної герметизації ділянки, що «ремонтується».

Використання мережевого джойнера

Ще одна проста методика, яка широко поширена серед більшості монтерів комунікаційних мереж та монтажників інтернет-провайдерів. Суть такої методики полягає в наступному – на обох кінцях проводів кріпляться конектори RJ-45, які, в свою чергу, підключаються до двостороннього спеціального перехідника з 8-жильними LAN роз'ємами.

Такий адаптер деякі називають спліттером (трійником), що неправильно, оскільки у останнього один вхід і два виходи.

Залишається купити необхідну кількість таких перехідників і конекторів RJ-45, за допомогою чого створюється ланцюжок з відрізків дротів потрібної довжини. Головне після оголення проводів з обох кінців правильно обтиснути їх. Зазвичай використовується наступний стандарт (за кольором, починаючи з лівого боку конектора):

 1. помаранчевий із білим;
 2. помаранчевий;
 3. білий із зеленим;
 4. синій;
 5. синій з білим;
 6. зелений;
 7. білий із коричневим;
 8. коричневий.

На відміну від методу скручування, використання джойнера показує себе з кращого боку, оскільки дозволяє зберегти швидкість передачі даних. Тільки самі кабелі, що з'єднуються, потрібно обов'язково обтиснути, інакше вставити в джойнер не вийде. Без спеціальних щипців, це можна зробити плоскою викруткою.

Coupler

Обтискання інтернет-кабелю позитивніше позначається на його працездатності. Однак далеко не кожен користувач має інструмент або відповідні навички. Тоді варто звернути увагу на каплер. Це один з видів перехідників, з яким працювати набагато простіше, ніж кріпити до проводів конектори RJ-45.

Додаткова інформація. Пристрій виглядає як коробочка з кришкою та спеціальними різцями-роз'ємами.

На вигляд coupler найбільше нагадує звичайну електричну розетку. Тільки тут більше контактів – 16 штук (по 8 з кожної сторони для 8-жильних дротів). У ці контакти вставляються оголені жили. При цьому необхідно дотримуватися відповідності за кольором.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Такий спосіб знаходить все більше застосування серед професійних монтажників різних інженерних мереж через те, що не потрібно використовувати спеціальний інструмент. До того ж подовжений таким чином дріт зберігає високу швидкість передачі даних нарівні з методом обтиску кабелів, тільки все набагато простіше.

Каплери зазвичай виготовляють у двох виконаннях корпусу:

 • пилозахищений – для використання всередині приміщень;
 • вологозахищений – для експлуатації у вуличних умовах.

Тому такий спосіб подовжувати дроти може виявитися недешевим.

Розетка

Такий спосіб рятує, коли під рукою нічого немає, а зв'язок потрібний прямо тут і зараз. У цьому випадку рятує звичайна розетка, яку можна використовувати не за прямим призначенням. Це ефективний спосіб збільшити кабель LAN для інтернету на необхідну довжину. Розетка коштує недорого, а для таких цілей краще взяти варіант із двома гніздами. Вже точно вона обійдеться дешевше, ніж пристрій Coupler.

Комутація виконується затискачем жил кабелю всередині розетки. Жили дроту з одного кінця заправляються в контакти (легше це зробити плоскою викруткою), а до іншого стискається в конекторі. На завершення операції подовжений провід готовий до подальшого використання.

Скотч-лок (клеми)

На відміну від усіх розглянутих вище способів подовження крученої пари, використання скотч-локів можна вважати більш ефективним варіантом. У силовій електриці перевага надається переважно таким спеціальним клем. По суті це одноразові пластикові з'єднувачі, всередині яких є металеві контакти. Скотч-локи протистоять впливу розчинників, а внутрішня частина заповнена гелем для захисту від проникнення вологи.

Зверніть увагу! При використанні скотч-лок бажано ховати провід після операції подовження в кабель-каналах або трубах.

Щоб збільшити довжину стандартного 8-жильного інтернет-кабелю, знадобиться 8 клем. З інструментів потрібні лише плоскогубці.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Інструкція, як подовжити провід інтернету за допомогою клем:

 • З обох кінців дроту зняти невеликий відрізок зовнішньої оболонки.
 • Розкрутити парні внутрішні проводки, випрямити їх пальцями або за допомогою спеціального інструменту. Оголювати жили не треба.
 • Скрутити між собою проводки двох кабелів згідно кольору.
 • Після скручування пари вставити її в скотч-лок, після чого плоскогубцями обтискаються клеми.
 • Аналогічно процедура повторюється з іншими проводками. Простежити, щоб жили міцно утримувалися в клемах після обтиснення.

Готовий дріт після операції подовження своїм виглядом нагадує гірлянду — клеми «дивляться» у різні боки, а тому сховати для надання компактності не вдасться. Проте щодо герметичності можна не переживати. Незважаючи на не найпрезентабельніший вид мережевого шнура забезпечується висока надійність з'єднання. Працездатність кабелю стане такою ж, як при способі зі скручуванням, а то й краще.

Перевірка працездатності кабелю після подовження

Незалежно від обраного способу подовження інтернет-кабелю після закінчення процедури рекомендується обов'язково перевірити його працездатність щодо якості виконаної роботи. Для цього також є кілька варіантів:

 • Використання кабельного тестера. Дане обладнання сумісне з багатьма типами конекторів. Обидва кінці дроту потрібно вставити у відповідні порти, після чого спеціальний індикатор повідомить наявність з'єднання між частинами діагностичного пристрою.
 • Мультиметр. Такий прилад точно має кожен, хто цікавиться електрикою і тут він також не завадить. Особливих труднощів у перевірці немає і добре, якщо мультиметр оснащений продзвоном. Щупи приладу прикладаються до кожного кінця дроту і таким чином продзвонюють кожен колір. Якщо сигнал надсилається, з'явиться звуковий сигнал.
 • Найпростіше — підключити шнур до мережевого штекеру комп'ютера або ноутбука. Про успіх процесу свідчить відсутність червоного хрестика біля піктограми мережевих підключень.

Зверніть увагу! Якщо якийсь із способів не дає результату і з'єднання з інтернетом відсутнє, можливо, неправильно обтиснуто кінець кабелю або проводки були з'єднані не за кольором. Або зовсім очевидний виробничий шлюб.

Як подовжити інтернет кабель своїми руками

Щоб наростити LAN-кабель необов'язково залучати якогось фахівця з боку – користувач здатний зробити все самостійно. Залишається закупити все необхідне, виходячи з обраного способу. А бажано вибирати той варіант, який гарантує збереження швидкості передачі даних.

nBook
Додати коментар