Що таке двофакторна автентифікація (2FA)?

Що таке двофакторна автентифікація (2FA)?

В наші дні дуже часто можна почути новини про зламані облікові записи та атаки на сервери. Це робить зміцнення наших заходів безпеки ще важливішим. Оскільки зацікавлені компанії працюють над підвищенням безпеки ваших даних, ви можете зробити свій внесок, просто включивши двофакторну автентифікацію (2FA), яка додає додатковий рівень безпеки.

Двофакторна автентифікація — це процес перевірки, який вимагає двох факторів безпеки, перш ніж ви зможете отримати доступ до облікового запису. Це безпечніше, ніж однофакторна автентифікація (SFA), яка передбачає введення лише пароля або PIN-коду.

Два фактори, що становлять 2FA – це пароль та інший фактор, такий як тимчасовий код безпеки або біометричні дані. Це означає, що захист вашого облікового запису залежить не тільки від вашого пароля, але також проводиться додаткова перевірка безпеки.

Чому двофакторна автентифікація безпечніша, ніж пароль?

Немає гарантії безпеки пароля, навіть якщо ви виявляєте обережність зі свого боку. Оскільки крадіжки баз даних стають все більш поширеними, хакери можуть отримати ваш пароль, зламуючи сервери організації, на яких зберігаються ваші облікові дані.

Двофакторна автентифікація допомагає подолати цю вразливість, вимагаючи додаткової інформації. Оскільки цей додатковий фактор зазвичай є кодом, надісланим на пристрій або програму для аутентифікації, шанси, що хтось отримає доступ до нього та вашого пароля одночасно, невеликі. Таким чином, навіть якщо хтось вкраде ваш пароль, цього буде недостатньо для входу до вашого облікового запису.

Що таке двофакторна автентифікація (2FA)?

А як багатофакторна автентифікація?

Незважаючи на те, що більшість з нас можуть використовувати SFA, є більш безпечні варіанти. Багатофакторна автентифікація (MFA) — один із таких варіантів, що включає два або більше факторів безпеки. Зазвичай онлайн-сервіси надають вам 2FA як найбільш безпечний варіант, але деякі інші, які зберігають суворо конфіденційні дані, можуть забезпечувати аутентифікацію на основі більш ніж двох факторів.

Пароль, PIN-код або питання безпеки, які використовує SFA, є фактором знання. 2FA доповнює це, включаючи фактор володіння, яким може бути особистий ідентифікатор або код пристрою або програми. MFA може також включати інші фактори, наведені нижче:

Чинник часу: як випливає з назви, цей фактор дозволяє доступ до облікового запису лише у вказаному часовому вікні. Він відхиляє будь-який запит на вхід у інший час.

Фактор розташування: він працює залежно від того, звідки надходить запит автентифікації. Це дозволяє лише певним пристроям у певній географічній області отримати доступ до облікового запису. Це стає можливим, якщо перевірити IP-адресу або дані GPS пристрою, зробивши запит на вхід.

Отже, тепер ви знаєте, що таке однофакторна аутентифікація (SFA), двофакторна аутентифікація (2FA) та багатофакторна аутентифікація (MFA). Хоча ніякий захист не є непереможним, 2FA або MFA гарантує, що ваш обліковий запис буде набагато складніше зламати у разі кібератаки.

nBook
Додати коментар