Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду 4К

Цифрові технології швидко розвиваються, особливо сфера інтернет-послуг. Сьогодні практично кожна людина має доступ до високошвидкісної мережі Інтернет. Це дозволяє швидко завантажувати великі файли і дивитися в режимі онлайн відео високої якості. Багатьох цікавить, яка швидкість інтернету потрібна перегляду 4К. Адже далеко не завжди провайдери можуть організувати з'єднання, яке забезпечило б комфортний перегляд настільки якісного відео.

Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду 4К

Перегляд відео в інтернеті у форматі 4К: переваги та недоліки

Якість відео постійно покращується. Ще зовсім недавно найпоширенішим був Full HD дозвіл. Проте з появою нових моделей телевізорів та моніторів якість відео почала покращуватися. Зараз все частіше в інтернеті зустрічаються 4К-ролики з роздільною здатністю 3840 Х 2160 пікселів.

Варто зазначити, що для перегляду такого відео доведеться придбати високошвидкісний інтернет. Також знадобиться і відповідний ТВ або монітор з високою роздільною здатністю. На старіших моделях без підтримки 4К такі відео можна не дивитися, тому що не будуть помітні відмінності від FullHD.

Відеоролики, зняті в 4К, мають ряд переваг і недоліків. До основних переваг такого відео можна віднести:

  • Деталізоване зображення. Однією з головних переваг відео в роздільній здатності 4К є чіткіша картинка, на якій можна без проблем розглянути навіть дрібні деталі. Щоб помітити, наскільки все чіткіше виглядає в 4К, такі ролики потрібно дивитися на ТБ з діагоналлю не менше 50 дюймів.
  • Висока частота кадрів. Відео записані в 4К можуть мати частоту кадрів, яка становить 120 FPS. Це дозволяє зробити зображення дуже плавним.
  • Виразне відображення затемнених ділянок. Це досягається за рахунок того, що при зйомці 4К в рази збільшується динамічний діапазон кольорів. Також завдяки цьому зображення виглядає більш натуральним і природним.
  • Покращений звук. Багато хто вважає, що у відеороликах з роздільною здатністю 4К покращилася тільки картинка, але це не так. Зміни зачепили і аудіо. У таких відео якісніший звук за рахунок підтримки багатоканальності.

Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду 4К

Незважаючи на всі перераховані вище переваги, є у 4К роликів і недоліки. Головний мінус полягає в тому, що для їх перегляду в режимі online знадобиться високошвидкісне з'єднання з мережею Internet. Далеко не всі мають можливість підключити такий інтернет.

Ще один недолік — високі вимоги до техніки, що програє. Справа в тому, що далеко не всі телевізори зараз підтримують 4К. Тільки топові моделі зі Смарт ТВ зможуть продемонструвати всі переваги 4К.

Додаткова інформація! Люди, які вирішили придбати собі телевізор для перегляду відео та кіно у високій якості, повинні серйозно підійти до вибору техніки. Необхідно звертати увагу лише на моделі ТБ, які мають наклейку з написом «UltraHD». Це свідчить у тому, що вони підтримують дозвіл 4К.

Швидкість інтернету для перегляду Full HD та 4K контенту: мінімальні рекомендації

Багато людей при виборі нового провайдера цікавить, яка швидкість інтернету потрібна для перегляду фільмів онлайн в 1080 та 4К. Сьогодні багато хто звикли до перегляду відеороликів без будь-яких затримок та підвантажень.

Якщо під час відтворення відеоролик зупинився, значить швидкості інтернету не вистачає для швидкого підвантаження потокового відео. Щоб уникнути таких проблем, необхідно визначити оптимальну швидкість завантаження.

Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду 4К

Перш ніж визначитися із швидкістю, необхідно розібратися, у чому вона вимірюється. Раніше для виміру використовувалися кілобіти. Проте згодом якість інтернету покращала і через це швидкість зросла в рази. Саме тому зараз передача даних вимірюється у мегабітах.

Для онлайн-перегляду звичайного відеоролика з роздільною здатністю FullHD достатньо інтернету, що працює на швидкості 5 Мбіт/с. У такому випадку відео підвантажуватиметься без проблем і не гальмуватиме. Однак для роликів, знятих у 4К, цього не вистачатиме. Щоб вони не гальмували, доведеться потурбуватися про те, щоб швидкість не опускалася нижче 30 Мбіт/с. Ідеально, якщо вона буде на рівні 40-50 Мбіт/с. У такому випадку відео точно не гальмуватиме і періодично підвантажуватиметься.

Чи можна дивитися онлайн-ТВ за низьких швидкостей

Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду 4К

Часто людей цікавить, чи зможуть вони переглянути онлайн-ТВ з повільним інтернетом. Насправді, за дуже низької швидкості можуть виникнути проблеми з переглядом телебачення в режимі онлайн. Відео почне гальмувати та періодично зупинятися. Через це комфортно подивитися ТБ не вдасться.

Якщо підключений високошвидкісний інтернет, а швидкість все одно низька, треба розібратися, чому виникла проблема. Є кілька причин, серед яких можна виділити таке:

  • Неправильні установки маршрутизатора. Іноді у роутерів злітають налаштування через перепади напруги. Щоб вирішити цю проблему, потрібно перезапустити пристрій.
  • Робота програм, що навантажують мережу. Деякі програми на ПК можуть завантажувати щось у фоновому режимі. Це негативно впливає на завантаження відео.
  • Багато підключених пристроїв до роутера. Іноді люди дивляться онлайн-ТВ за допомогою Wi-Fi. Якщо маршрутизатор буде перевантажено, швидкість завантаження почне різко погіршуватися.
  • Слабкий сигнал від роутера. Якщо телевізор знаходиться у віддаленій кімнаті, то прийом Wi-Fi занадто слабкий. Це призводить до того, що онлайн-ТВ починає гальмувати.

Яка швидкість інтернету потрібна для перегляду 4К

Багато людей користуються інтернетом, щоб за його допомогою дивитися онлайн-відео у високій якості. При цьому деякі стикаються із ситуаціями, коли відеоролики починають гальмувати. Найчастіше таке трапляється через повільне підключення до мережі. Щоб такого більше не було, необхідно розібратися, який Інтернет потрібен для перегляду відео в роздільній здатності 4К.

nBook
Додати коментар