Як підключити роутер до ноутбука – через вай-фай або кабель

Щоб безперешкодно виходити в інтернет, потрібно знати, як підключити роутер до ноутбука. Є два способи з'єднання пристроїв: за допомогою кабелю та мережі Wi-Fi. Кожен із двох способів має особливості, про які бажано дізнатися перед початком роботи.

Як підключити роутер до ноутбука - через вай-фай або кабель

Де встановити роутер для оптимального сигналу

Щоб зрозуміти, де краще встановлювати роутер для оптимального сигналу, необхідно визначитися з типом з'єднання. Якщо вибрано тип підключення через кабель, то немає необхідності шукати певне місце для розташування девайса, оскільки сигнал буде стійким у будь-якій точці квартири.

Більше перешкод виникне, якщо користувач бажає встановити зв'язок між ноутбуком та роутером (наприклад, моделі Mercusys) через Wi-Fi з'єднання. Оптимальне місце для установки роутера – біля робочого столу, на якому розташований сам ноутбук. На це є кілька причин:

 • розетка для підключення електроживлення завжди знаходиться поблизу, тому користувач має вільний доступ для включення або вимикання роутера;
 • чим менше перешкод на шляху вай-фай сигналу, тим стабільнішим буде зв'язок з інтернетом.

Ситуація ускладнюється, якщо девайс розташований на відстані від комп'ютера. У разі неправильного розміщення Wi-Fi роутера швидкість підключення до мережі значно погіршиться, користувач зіткнеться з розривами з'єднання, а також отримає нестабільний або дуже слабкий сигнал у сусідніх кімнатах.

Найбільш стабільний сигнал можна забезпечити тільки в тому випадку, якщо бездротова мережа не долатиме різні перешкоди у вигляді перегородок (стіни). В ідеалі потрібно вибрати таке місце, щоб сигнал від маршрутизатора безперешкодно переходив через дверні отвори.

Важливо! Найсильніший сигнал буде у приміщенні, де власне розташований сам роутер. Оптимальна точка установки пристрою – середина квартири (у разі, якщо потрібно підключити до роутера кілька ПК).

Бажано встановлювати маршрутизатор у коридорі, оскільки якщо відчинити всі двері, буде доступна пряма видимість з будь-якої кімнати. У такому разі роутер буде оточений усіма необхідними девайсами, які підключають до спільної домашньої мережі. А тому сигнал йтиме впевненіше.

Як підключити роутер до ноутбука - через вай-фай або кабель

Фахівці також радять встановлювати роутер якомога вище, бажано покласти його на шафу, або закріпити на стіні з відстанню 2 метри від підлоги. У такому разі покриття сигналу Wi-Fi буде максимально ефективним.

Необхідно враховувати, що маршрутизатор потрібно правильно розгорнути до ноутбука (моделі Асус або аналогічні), оскільки навіть найменший поворот або зсув може знизити або покращити якість сигналу (це особливо актуально зі старими моделями).

Щоб встановити максимально якісний сигнал передачі Wi-Fi, бажано ознайомитись ще й з місцями, де не рекомендується встановлювати роутер:

 • різні заглиблення (ніші) стін;
 • області за диваном, шафою або акваріумом (будь-які обмежені простори);
 • під столом чи підлозі;
 • електроприлади можуть перебивати сигнал Wi-Fi, тому установка біля них небажана;
 • радіатори опалення та місця, де відсутня вентиляція (іноді роутер і сам нагрівається під час роботи, тому не рекомендують його встановлювати в тих місцях, де температура повітря піднімається до 40 градусів).

Користуючись цими порадами, вдасться оптимально вибрати місце для роутера.

Важливо! Сучасні пристрої роздачі вай-фай сигналу, за наявності двох антен і більше легко покривають простір стандартної квартири до 100 кв. м., при розміщенні у передпокої.

Як підключити роутер до ноутбука

Є лише два способи підключення роутера до ноутбука: Wi-Fi або через кабель. У більшості випадків вибирають перший варіант, оскільки кабелі вже практично вийшли з ужитку, через їхню незручність. Однак установка через провід буває стабільнішою через відсутність перешкод при передачі даних.

Через Wi-Fi без дротів

Як налаштувати ноутбук на вай-фай роутер – порядок дій:

 1. На панелі завдань клацнути на іконку «Підключення», яка зображується у вигляді хвиль, що збільшуються.
 2. Знайти мережу, натиснути на підключення.
 3. У більшості випадків необхідно ввести пароль, вказаний на наклейці роутера.

Це всі дії, які необхідно зробити для підключення роутера Wi-Fi.

Як підключити роутер до ноутбука - через вай-фай або кабель

Через кабель

Цей спосіб набагато простіше, ніж налаштування Wi-Fi. В ідеальній ситуації інтернет почне працювати на ноутбуці відразу після того, як обидва пристрої будуть підключені один одному за допомогою спеціального мережевого кабелю.

Найчастіше при покупці роутера відразу кладуть в упаковку необхідний мережевий шнур, тому окремо його купувати немає необхідності. Для з'єднання потрібно вставити один кінець у LAN-порт роутера, а інший у ноутбук. Якщо порт відсутній, необхідно додатково придбати USB-LAN-перехідники, наприклад, TP LINK UE300.

Необхідні налаштування мережі на ноутбуці або персональному комп'ютері

Якщо користувач використовує підключення по кабелю, але інтернет відсутній після з'єднання двох пристроїв, необхідно перейти до центру керування мережами, використовуючи головне меню ноутбука. Там потрібно знайти вкладку зі змінами параметрів адаптера, що підключається. Натиснути на локальну мережу, знайти вкладку з властивостями, клацнувши правою клавішею миші.

У цій ситуації необхідно встановити автоматичне підключення до IP, а також адресу DNS та натиснути клавішу OK. Залишиться перезавантажити ноутбук і спробувати знову вийти в мережу.

Зміна статичного IP на динамічний

Як підключити роутер до ноутбука через вай-фай для чайників – зміна статичного IP на динамічний:

 1. Перейти в налаштування ноутбука.
 2. Знайти вкладку Інтернет, вибрати Wi-Fi або Ethernet.
 3. Вибрати пункт із мережевим з'єднанням.
 4. Клацніть по розділу налаштування IP, а потім “Налаштування”.
 5. У меню змінити настройки IP, вибрати параметр Автоматичний (DHCP).

Після цього залишиться зберегти налаштування.

Запуск DHCP-клієнта

Для запуску DHCP-клієнта слідують покроковій інструкції:

 1. Перейти в налаштування ноутбука.
 2. Вибрати вкладку з панеллю керування;
 3. Знайти параметр “Мережа”.
 4. Клацніть на TCP/IP.
 5. Натиснути “Властивості”, вибрати вкладку з IP-адресою.
 6. Активувати клавішу «отримати IP-адресу автоматично».

Конфлікт мереж

Для вирішення конфлікту Wi-Fi мереж необхідно переконатися, що в будинку використовується менше 13 Wi-Fi каналів, оскільки це максимальна дозволена кількість, які можна використовувати на території Росії.

Якщо в багатоквартирному будинку використовується дуже багато мереж, що працюють на одному каналі з певним Wi-Fi, виникне конфлікт сигналу. Щоб усунути проблему, необхідно скоригувати частотний відрізок, на якому роутер (наприклад, моделі TP-Link) безпосередньо функціонує. Для цього можна перейти в будь-який браузер, щоб ввести в адресному рядку IP-адресу маршрутизатора, і перейти за посиланням.

Як підключити роутер до ноутбука - через вай-фай або кабель

Стандартні IP-адреси:

 • 192.168.1.1;
 • 192.168.0.1.

Цифри можна уточнити на звороті купленого девайсу.

Відкриється нове вікно, де необхідно ввести особистий пароль та логін. Вся необхідна інформація має бути у документації.

Після входу, знайти вкладку меню, щоб перейти до основних налаштувань з'єднання через Wi-Fi. У пункті «Канал зв'язку», необхідно поставити автоматичне регулювання (у списку, що відкрився). Таким чином, пристрій почне пошук потрібних параметрів і вибере не завантажений діапазон.

Можливі проблеми та їх вирішення

При підключенні ноутбука до роутера, часто користувачі стикаються з певними проблемами, які можна швидко усунути за інструкцією.

Як підключити роутер до ноутбука - через вай-фай або кабель

Слабкий, нестабільний сигнал

Ситуацію легко виправити, переставивши роутер інше місце. Можливо, сигнал «зіштовхується» із надто великою кількістю перешкод.

Нескінченне отримання мережевої адреси

Основною причиною є помилки в налаштуваннях методів шифрування. Також можлива ситуація, де користувач неправильно вибрав тип безпеки з'єднання. Для вирішення проблеми необхідно використовувати WPA/WPA2, а також автоматичний перемикач AES та NKIP. Ці методи шифрування мають вирішити проблему.

Відсутнє підключення до мережі

Ця проблема може означати, що на ноутбуці просто немає потреби. У такому разі необхідно додатково придбати спеціальний адаптер.

Якщо користувач впевнений, що все необхідне обладнання є на пристрої, необхідно оновити або завантажити драйвера. Ця проблема найчастіше трапляється з ОС Віндовс 10 (іноді на Vista), що автоматично встановлює набір необхідних драйверів. Якщо з якоїсь причини операційна система не зробила потрібних операцій, необхідно зайти в інтернет з іншого пристрою та завантажити драйвер бездротового адаптера.

Користуючись наведеними вище інструкціями, можна без особливих зусиль протягом декількох хвилин підключити свій ноутбук до інтернету двома способами . При цьому налаштовувати практично не потрібно. Достатньо підключитися до свого Wi-Fi маршрутизатора.

Підключити ноутбук, нетбук або планшет до роутера нескладно. Як правило, всі необхідні дії виконують сервісні спеціалісти провайдера. Але навіть якщо виникли проблеми надалі, виправити ситуацію зможе будь-який користувач.

nBook
Додати коментар