Нормальна швидкість 3G та 4G інтернету

Від швидкості інтернету залежить комфорт споживання та передачі інформації. Причому неважливо, про який різновид доступу йдеться (домашній кабельний, бездротовий Wi-Fi або мобільний 3G/4G). Сьогодні люди висувають підвищені вимоги до швидкості, нерідко вибирають провайдера, спираючись саме на цей показник. Можливостей 4G цілком достатньо для комфортного серфінгу у глобальній мережі. Але такий мобільний інтернет є далеко не у всіх регіонах країни.

Нормальна швидкість 3G та 4G інтернету

Швидкість мобільного інтернету – від чого залежить

Зрозуміло, що мати швидкісний мобільний інтернет – це чудово, але ціна за таке задоволення теж немаленька.

Сучасні тарифи значно різняться, стартуючи від 200 рублів/місяць. Але якісний інтернет можна отримати, тільки заплативши 400, 550, 700 і навіть 1200 рублів у МТС, Білайн, Мегафон і т.п. Скільки коштує пакет, залежить від швидкості передачі даних та загальної кількості заздалегідь передплаченого трафіку. Але тут треба розуміти, що сьогодні на прості відеоролики в соцмережах або на ютубі, як правило, достатньо 2 Гбайт трафіку. Якщо є бажання переглядати повноформатні фільми, то стільки важитиме кожен.

Швидкість мобільного інтернету не скрізь однакова, вона залежить від цілого ряду факторів:

 • технологій (3G/4G), що застосовуються оператором на його базових станціях;
 • діапазонів та смуг частот;
 • поточного одноразового навантаження у межах конкретної мережі;
 • відстані до базової станції оператора та можливих перешкод;
 • якості транспортного каналу до базової станції;
 • занедбаного функціоналу на базових станціях;
 • використовуваних абонентами мобільних пристроїв.

Для довідки! Саме радіочастотний ресурс — найважливіша частина мережі з точки зору гарантій високошвидкісного мобільного інтернету. Пов'язано це з тим, що швидкість інтернету в мережі безпосередньо залежить від фізичних характеристик каналу передачі інформації, а саме, від смуги частот.

Нормальна швидкість 3G та 4G інтернету

Яка вважається нормальною для 4G

Швидкість мобільного інтернету 4G забезпечує завантаження даних до 750 Мбіт/с та передачі – до 100 Мбіт/с. Перед запуском зв'язку четвертого покоління оператори повідомляли, що швидкість зросте у 5–7 разів у порівнянні з 3G (максимум цього стандарту – 42,2 Мбіт/с). Нормальна швидкість мережі мобільного інтернету 4G менша за максимальну через різні фактори.

У чому відмінність від 3G та 5G

Мережа 3G у всьому світі пропонує, крім більш високої швидкості, більшу безпеку, ніж попередні покоління.

Деякі з початкових проблем, з якими стикалися люди, які хотіли підключитися до покриття 3G, полягали у відсутності покриття цієї нової сполуки та високої комісії, яку доводилося платити за тариф 3G.

Але з іншого боку, була передача голосу та даних з найвищою якістю, і, крім того, швидкість з'єднання була дуже високою.

Для довідки! Технології розвиваються швидкими темпами: зараз уже 3G йде у минуле, а йдеться про нові терміни, такі як 4G+ або 5G. Це стандарти, які відносяться до швидкості інтернет-з'єднання та якості сигналу.

Таким чином, після появи 3G люди заговорили про покриття 4G, яке є чимось іншим, як технологіями наступного покоління, які дозволяють обивателям виходити в інтернет. Його реалізація дозволяє мати доступ до швидше інтернету навіть у тих областях, де мало покриття і більше немає переривань сигналу, тому кожен може насолоджуватися відеодзвінками або потоковою передачею. Нова технологія 4G була перейменована на 4G+ і означала ще більшу швидкість з'єднання.

Тепер оператори спрямовують свої зусилля на впровадження технології 5G навіть швидше, ніж 4G+. Час відгуку буде мінімальним, а завантаження даних стане практично миттєвим, але доведеться почекати, поки всі пристрої будуть сумісні, і щоб цей тип покриття охопив більшу частину національної географії.

Нормальна швидкість 3G та 4G інтернету

Що впливає на фактичну швидкість, основні фактори

Кожному власнику смартфона доводилося стикатися з проблемами повільного інтернету як на iOS, так і Android. Існує безліч причин, через які інтернет на телефоні може працювати повільно, тому така ситуація є такою поширеною проблемою. Ось кілька причин повільних даних.

 • Занадто багато програм або активних вкладок. Високі вимоги до Інтернет-підключення для передачі даних призведуть до загального зниження швидкості. Навіть найшвидший тарифний план мобільної передачі даних не може обробляти десятки вкладок та програм у фоновому режимі. Якщо швидкість використовуваного 4G інтернету повільна, це може бути причиною.
 • Погане з'єднання. При поганому прийомі (ні «смуга»), підключення до послуги мобільної передачі даних не дасть належного ефекту. Також, якщо споживач перебуває у незахищеній загальнодоступній мережі Wi-Fi, він конкурує з іншими користувачами за пропускну спроможність. У будь-якому випадку може бути найкращий варіант для досягнення швидшого інтернету.
 • Кеш наповнений. Браузер зберігає дані в кеші, що дозволяє веб-сайтам, що часто відвідуваються, завантажуватися швидше. Хоча ця технологія має прискорити роботу в інтернеті, кеш також здатний уповільнити роботу телефону, якщо він стане надто заповненим.
 • Необхідно скинути налаштування мережі. Налаштування телефону можуть призвести до повільного інтернету. Іноді ці налаштування можуть збити людину з пантелику, і у нього буде набагато повільніше мобільне з'єднання (або навіть відбудеться дисконнект).

Нормальна швидкість 3G та 4G інтернету

Чи можна якось збільшити швидкість

Тепер, коли зрозуміло, чому все може працювати повільніше, ніж зазвичай, слід розібратися, як збільшити швидкість мобільного інтернету. Коли все відновиться до звичних значень, можна буде повернутися до перегляду контенту та гри де завгодно.

Далі різні варіанти збільшення швидкості передачі даних як на пристроях Android, так і на iOS:

Швидке перезавантаження може вирішити більше проблем, ніж вважає пересічний обиватель. І якщо пощастить, це також прискорить 4G на Android або iOS. Багато хто скептично ставиться до прохання перезавантажити пристрій, але цей метод дійсно може спрацювати, тому треба починати з нього.

 • На iOS слід натиснути та утримувати кнопку живлення. З'явиться піктограма живлення зверху. Його потрібно перетягнути праворуч. Після вимкнення телефону знову натисніть та утримуйте кнопку живлення, щоб знову увімкнути телефон.
 • Щоб перезавантажити телефон Android, доведеться натиснути та утримувати кнопку живлення: користувач побачить варіанти вимкнення або перезавантаження.

Як і при перезавантаженні, увімкнення та вимкнення режиму польоту також може відновити підключення мобільного пристрою до Інтернету. У режимі польоту вимикаються бездротові можливості будь-якого пристрою, включаючи передачу мобільних даних та підключення до Wi-Fi. Слід активувати його, деактивувати знову і подивитися, чи тепер інтернет працює швидше.

Іноді налаштування мережі телефону можуть бути збиті з пантелику і негативно вплинути на інтернет-з'єднання. Якщо якийсь телефон підтримує 4G згідно з посібником користувача, але здається, що він знаходиться під 3G або навіть 2G, це може спричинити проблеми. Скидання мережевих установок може бути хитрощом, що дозволяє збільшити швидкість завантаження на такому пристрої Android або iOS.

Якщо користувач використовує мережу 4G у завантаженій зоні, також можливо, що під час підключення іноді виникають проблеми з обробкою всього трафіку. У цих випадках перехід на менш завантажену 3G мережу може прискорити процес.

Скидання мережного підключення повертає налаштування інтернету телефону до їхнього заводського стану, дозволяючи пристрою «почати заново». Після цього власник смартфона зможе вибрати 4G чи 3G, залежно від ситуації.

Увага! Слід бути готовим, тому що доведеться повторно вводити паролі Wi-Fi та іншу збережену інформацію, оскільки всі ці дані будуть видалені як частина процедури.

Як скинути налаштування мережі в iOS:

 1. Відкрити «Установки» та вибрати «Загальні» (Відкриття загальних налаштувань у iOS 13.4.1).
 2. Прокрутити вниз і вибрати “Скинути” (Перехід до параметрів скидання в загальних параметрах iOS 13.4.1).
 3. Натисніть «Скинути налаштування мережі».
 4. Коли з'явиться запит, введіть свій код і виберіть «Скинути налаштування мережі» для підтвердження.

Як скинути установки мережі на Android може залежати від конкретної моделі телефону. Ось інструкції для Google Pixel 2:

 1. Відкрити меню «Налаштування» та натиснути «Система» (на інших пристроях Android воно може називатися «Спільне керування»).
 2. Клацніть поле Advanced.
 3. Натисніть «Скинути Wi-Fi», «Сотові дані» та «Bluetooth».
 4. Натиснути «Скинути налаштування» у нижній частині екрана, потім вибрати OK для підтвердження.

Увага! Багато програм залишаються активними у фоновому режимі, використовуючи дані, системні ресурси, простір для зберігання та смугу пропускання. Тому навіть якщо власник смартфона не використовуєте його, програма може продовжувати уповільнювати роботу. Слід деінсталювати усі непотрібні програми.

Реальна швидкодія інтернету 4G у вітчизняних операторів

Нормальна швидкість 3G та 4G інтернету

Як показали виміри в Росії за допомогою Speedtest, найвища середня швидкість 4G інтернету (до 56 Мб/с) у МТС це відмінний показник.

Перевірити швидкість свого оператора дуже легко, і це триватиме менше хвилини. Слід закрити відкриті вкладки або програми, ігри, програми та ін. Вони можуть вплинути на вимірювання швидкості інтернету в конкретний момент часу. Краще використовувати Chrome або Firefox, це найшвидші браузери. Далі зайти на speedtest.net та натиснути СТАРТ. Через якийсь час сервіс покаже швидкість. Краще провести виміри кілька разів, з інтервалом у 5-10 хвилин, тоді показання будуть усередненими та реальнішими.

Сьогодні стандарт зв'язку 4G активно запроваджується усіма операторами. Пересічним користувачам треба знати, що швидкість інтернету в такій мережі помітно вища. Тому є сенс дещо переплатити за відповідний тариф.

nBook
Додати коментар