Як підключити інтернет до ноутбука – якщо немає роз'єму для кабелю

Власники нових ноутбуків часто стикаються з проблемами підключення пристрою до інтернету. Однак насправді вийти в мережу за допомогою такого комп'ютера є досить просто. Щоб не виникало жодних труднощів, необхідно заздалегідь розібратися, як підключити інтернет до ноутбука і що для цього може знадобитися.

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

Варіанти технологій кабельного інтернету

Найчастіше люди підключаються до мережі Internet з допомогою кабелю. Є дві основні технології, які дозволяють безпосередньо з'єднати ноут або нетбук із мережею.

Кабель

Особливою популярністю користується варіант із використанням Ethernet-кабелю. На сьогоднішній день це найпоширеніша технологія організації домашньої мережі.

Головною перевагою даного способу підключення є те, що за його допомогою вдасться досягти високої швидкості з'єднання. Якщо все правильно налаштувати, інформація передаватиметься на швидкості близько 100 Мбіт/с. Цього цілком достатньо, щоб дивитися відеоролики онлайн та швидко завантажувати навіть великі файли. Єдиний серйозний недолік – використання додаткового шнура, який доведеться підключати до LAN роз'єм.

Додаткова інформація! Якщо при підключенні дротового інтернету низька швидкість, треба уважно перевірити шнур. Перегини або механічні пошкодження можуть негативно вплинути на пропускну здатність і зменшити її в рази.

ADSL-модем

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

Ще один спосіб підключення ноута до мережі, який є популярним серед користувачів – використання ADSL-модему. Перш ніж скористатися цією технологією, треба ознайомитися з її перевагами та мінусами.

Серед переваг можна виділити:

 • Простота використання. Людям не доведеться самостійно налаштовувати модем, оскільки він робить це автоматично.
 • Дешевизна Щоб підключити такий інтернет, не доведеться витрачати велику кількість грошей.
 • Надійність. Такі модеми дуже довговічні і рідко виходять із ладу.

Незважаючи на всі наявні переваги, є дана технологія і свої недоліки. До них можна віднести наступне:

 • Залежність від якості дроту. Щоб інтернет працював на максимальній швидкості, до нього треба підключатися через кручену пару.
 • Обмеження швидкості. Максимальний показник становить 25 Мбіт/с.

Саме через повільну передачу кабелю сьогодні все рідше використовуються мережеві ADSL-модеми.

Порядок підключення кабелю до лептопу

Багато людей не знають, як провести кабель до ноутбука та підключитися за його допомогою до мережі Internet. Особливості приєднання багато в чому залежать від використовуваної технології:

 • Dial-Up. Спершу треба через спеціальний порт приєднати телефонну лінію. Після цього від модему до ноутбука підключають кабель мережі.
 • Виділений канал. При використанні цієї технології увімкнути інтернет на ноутбуці досить просто. Потрібно просто провести кручену пару до Ethernet входу на ноуті.
 • DSL. У цьому випадку використовується кабель телефону. Він приєднується до модему, який, у свою чергу, підключають до ноутбука.

Важливо! При використанні виділеного каналу кабель можна спочатку з'єднати з роутером і від нього провести шнур до комп'ютера.

Настроювання прямого підключення

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

Дехто вважає, що для з'єднання ноутбуків з інтернетом обов'язково використовувати роутери. Насправді, це не так, підключити ноут будинку до мережі можна і без маршрутизатора.

Динамічний чи статичний IP

Перш ніж розпочати налаштування, необхідно розібратися, який саме тип підключення використовується. Для цього треба ознайомитись з інформацією у договорі між абонентом та провайдером. Якщо це не вказано, доведеться зателефонувати до служби підтримки.

Користувачі, які мають статичний IP, повинні самостійно встановити DNS та адресу в налаштуваннях ОС Віндовс. Зробити це можна так:

 1. Натиснути клавішу Win+R.
 2. У вікні, що відкрилося, ввести «cpl».
 3. Натисніть на підключення ПКМ і перейти у властивості.
 4. Вибрати IPv4 та увійти до параметрів.
 5. У відповідні рядки прописати DNS та IP-адресу. Дізнатися про них можна у провайдера.

Додаткова інформація! При динамічному IP нічого налаштовувати не доведеться, оскільки це робиться автоматично.

PPPoE та PPTP/VPN

Це поширений тип підключення, який використовують багато популярних інтернет-провайдерів. При створенні такого з'єднання люди можуть виникнути складнощі. Щоб їх не було, необхідно ознайомитись з основними нюансами зміни настройок підключення PPPoE.

Для початку треба перейти до Центру управління мережами. Потім натисніть на рядок «Налаштування нового підключення або мережі». Після цього треба ввести логін та пароль. Цю інформацію потрібно заздалегідь дізнатися у провайдера.

Що робити, якщо немає роз'єму для підключення кабелю

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

Багато людей стикаються з ситуаціями, коли на їхньому ноутбуку відсутнє гніздо для під'єднання інтернет-кабелю. Такі люди не знають, як підключити ноутбук до інтернету через кабель і чи взагалі це можливо зробити. Насправді вирішити цю проблему можна.

Щоб приєднати інтернет-шнур до ноуту, доведеться скористатися спеціальним перехідником. Він оснащується портом RJ-45, через який здійснюється з'єднання шнура. Щоб такий перехідник запрацював, його доведеться встановити USB вхід і поставити на ноутбук драйвера.

Додаткова інформація! Деякі перехідники обмежують пропускну спроможність. Тому не варто дивуватися тому, що швидкість трохи нижча за заявлену провайдером.

Інші варіанти підключення

Якщо ви не бажаєте підключати пристрій до мережі через кабель, можна скористатися іншими методами.

Бездротове підключення

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

Спеціальний Wi-Fi приймач повинен бути в кожному сучасному ноутбуці. Саме з його допомогою пристрій вдасться підключати до бездротової мережі без використання додаткових шнурів.

Перш ніж приєднувати ноут, треба організувати домашню бездротову мережу. Для цього доведеться поставити та запустити вдома роутер. Він відповідає за передачу Wi-Fi сигналу підключеним пристроям. До вибору роутера слід поставитися серйозно. Рекомендується купувати пристрої від відомих виробників.

Для довідки! Особливою популярністю користуються моделі, випущені компаніями D-Link, TP-Link та Xiaomi.

мобільний зв'язок

Люди, які мешкають у селах, часто не мають доступу до високошвидкісного інтернету. Єдиний вихід – використання мобільного зв'язку для виходу у глобальну мережу.

3G-модем

Цей пристрій найчастіше використовується для підключення ноутбука до мобільного інтернету . Воно оснащується спеціальним роз'ємом, у який вставляється сімка обраного оператора. Модем встановлюється в один із USB-роз'ємів на пристрої.

Важливо! Щоб підключений модем запрацював, доведеться інсталювати драйвера. Найчастіше це відбувається в автоматичному режимі. Однак якщо вони не встановилися, доведеться завантажувати їх на офіційному сайті виробника та ставити вручну.

3G-роутер

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

3G роутер – пристрій, який за своїми функціональними можливостями нагадує модем. При цьому він має одну відмінну особливість — можливість роздачі інтернету по бездротовій мережі Wi-Fi. Це дуже зручно, тому що дозволяє надати інтернет усім пристроям, які можна підключити до Wi-Fi.

Звичайно, 3G роутери мають свої недоліки. Головний мінус полягає в тому, що швидкість передачі даних через роутер трохи гірша. Якщо рівень сигналу низький, пропускна здатність значно зменшиться. Тому, щоб інтернет працював без урвищ, доведеться перебувати неподалік роутера.

Телефон як точка доступу

Самсунг, Айфон та інші моделі смартфонів можна використовувати як точку доступу. Такий варіант підійде для людей, які не хочуть витрачати гроші на придбання додаткових роутерів та модемів. Щоб за допомогою смартфона підключити ноутбук до інтернету, треба зробити таке:

 1. Перейти до установок телефону.
 2. Вибрати пункт “Мережа”.
 3. Зайти до «Режиму модему».
 4. Поставити галочку навпроти “Точка доступу”.

Після цього смартфон почне роздавати Wi-Fi, до якого можна підключити інші пристрої.

Що робити, якщо інтернет не з'явився

Як підключити інтернет до ноутбука - якщо немає роз'єму для кабелю

Якщо при підключенні всього обладнання інтернет все одно не з'явився, треба звертатись за допомогою до провайдера. Можна зателефонувати або написати технічну підтримку, щоб вони вислали спеціаліста. Він зможе точно визначити причину, через яку інтернет не запрацював.

Багатьом здається, що підключити ноутбук до інтернету дуже просто, але це не так. Люди стикаються з труднощами під час налаштування нового з'єднання. Щоб уникнути виникнення проблем, треба заздалегідь розібратися з основними нюансами підключення до Інтернету.

nBook
Додати коментар