WhatsApp Web не сканує QR-код: як вирішити проблему

Для авторизації у «Ватсапі» на ПК необхідне підтвердження через смартфон, тому в тому випадку, якщо WhatsApp Web не сканує QR-код, користувач втрачає доступ до десктопної версії месенджера. Це незручно, особливо якщо ви ведете у додатку ділові листування і хочете залишатися на зв'язку, зокрема з комп'ютера. Однак ситуація можна виправити, достатньо лише провести діагностику і спробувати усунути найбільш поширені проблеми.

Основні причини, чому не сканується QR-код у WhatsApp Web

До основних причин, через які телефон не сканує код, відносять:

 • відсутність з'єднання з Інтернетом;
 • апаратні проблеми із камерою;
 • використання сторонніх сканерів.

Зрідка помилки можуть бути пов'язані з паралельним запуском відразу кількох сесій WhatsApp з одного облікового запису. У цьому випадку програма найчастіше попереджає про вхід з іншого пристрою та перенаправляє вас у вікно авторизації. Однак деякі користувачі стикалися з неможливістю сканування QR-коду та відсутністю специфічної помилки.

Погане інтернет-з'єднання або воно зовсім відсутнє

Для сканування коду та передачі інформації на сервер потрібно якісне інтернет-з'єднання. При його відсутності або надто повільному завантаженні даних авторизуватися в WhatsApp Web не вдасться.

WhatsApp Web не сканує QR-код: як вирішити проблему

Помилка може бути пов'язана із відсутністю інтернет-з'єднання.

Якщо програма видає помилку на етапі сканування, спробуйте зробити таке:

 1. Перезавантажте смартфон. Найчастіше цього достатньо, щоб поліпшити якість з'єднання. Після перезавантаження вдається виправити частину програмних помилок. Додатково вимикаються зайві програми.
 2. Перевірте налаштування. Причиною відсутності інтернет-з'єднання може стати, наприклад, активований режим “У літаку” або обмеження трафіку. Іноді під час перевірки виявляється, що телефон просто не підключений ні до роутера, ні до мережі передачі даних оператора.
 3. Змініть розташування. Якщо ви використовуєте Wi-Fi, підійдіть ближче до роутера. Перешкоди по дорозі сигналу погіршують якість зв'язку. При використанні мережі оператора тримайтеся подалі від низовин та великих будівель. Найгірше смартфони «ловлять» інтернет у підвалах.
 4. Підключіться до іншого джерела підключення. Спробуйте змінити кілька роутерів або перейти на мережу оператора. Іноді з'ясовується, що причиною збою в роботі “Ватсап” стала поломка обладнання або аварійні роботи з боку провайдера.
 5. Перезавантажте роутер. Іноді після цього якість з'єднання покращується, що дозволяє авторизуватись у «Ватсапі».
 6. Закрийте всі програми, які можуть використовувати трафік. У поодиноких випадках проблема криється не в неякісному інтернет-з'єднанні, а в надто високому навантаженні на канал. Останнє може бути пов'язане із фоновою роботою додатків. Спробуйте закрити зайві програми через менеджер. Змініть установки: вимкніть фонову роботу програм та завантаження оновлень операційної системи. Після авторизації у “Ватсапі” повторно активуйте ці опції.

Одночасно запущено кілька сесій

Месенджер дозволяє запустити лише 1 сесію одночасно. Якщо ви хочете зайти з ПК, доведеться закрити програму на смартфоні після авторизації. У деяких випадках при системних збоях програма не закривається автоматично, що призводить до помилок під час спроби зайти до облікового запису. Щоб усунути збій, потрібно закрити зайві сесії.

Для цього зробіть таке:

 1. Зайдіть у месенджер та відкрийте головне меню.
 2. Натисніть на рядок “Пов'язані пристрої”.
 3. Натисніть «Вийти з усіх пристроїв».

Очистити список сесій можна у т. ч. через WhatsApp Web.

Якщо ви часто бачите підозрілі пристрої у списку, змініть пароль: ця ознака може свідчити про несанкціонований доступ до облікового запису.

Проблеми з камерою на смартфоні

Якщо WhatsApp Web не сканує QR-код, причина може полягати у несправності камери. Найпоширеніша проблема – відсутність дозволу у «Ватсапу» на сканування.

WhatsApp Web не сканує QR-код: як вирішити проблему

Причиною збою може бути відключена камера.

Щоб усунути несправність, зробіть таке:

 1. Відкрийте загальні параметри смартфона.
 2. Перейдіть до розділу із встановленими програмами.
 3. Знайти WhatsApp.
 4. Відкрийте вкладку з дозволами та поставте галочку навпроти рядка «Камера».

Якщо це не допомогло, протріть скло об'єктива. Вимкніть фільтри та будь-які програми, які можуть вплинути на роботу камери. Спробуйте трохи збільшити різкість. Якщо пристрій придбано давно, доведеться змиритися: деякі моделі просто не здатні розпізнавати коди.

Використовується сторонній сканер

Використання сторонніх сканерів може стати причиною появи помилки, так і способом її виправлення. Якщо у вас встановлено додаткове програмне забезпечення, спочатку видаліть його: воно може заважати перевірці коду.

У разі відсутності результату встановіть сторонній сканер. Підійде, наприклад, QR Code Reader. Цей спосіб допомагає не завжди, але є шанси.

Поради та рекомендації, як правильно вважати QR

Переконайтеся, що QR-код відображається коректно. Якщо браузер не показує зображення, перезавантажте сторінку. Скористайтеся іншим браузером, вимкніть і повторно увімкніть ПК.

Іноді позитивний результат дає наближення об'єктива до екрану. Можна спробувати збільшити масштаб зображення у браузері. Для цього затисніть клавішу Ctrl і прокрутіть колесо миші у напрямку від себе.

Якщо нічого не допомогло, а зайти в WhatsApp з комп'ютера потрібно, встановіть емулятор Android: NoxPlayer, BlueStacks або аналог. Вони месенджер працює так само, як на телефоні. Він не вимагає сканування коду для авторизації.

Огляд

nBook
Додати коментар