Ватсап та Вайбер: що краще для смартфона

Люди нерідко скачують на мобільний пристрій відразу кілька месенджерів, серед яких популярнішими за інші «Телеграм», «Ватсап» і «Вайбер». У кожному користувачі можуть спілкуватися за допомогою текстових, голосових та відеоповідомлень.

Загальна інформація про програми

Обидві програми безкоштовні для користувачів, які працюють при підключенні до мережі інтернет.

WhatsApp

Додаток розробили у 2009 р. Ян Кум, Брайан Ектон. У 2014 р. його власником стала компанія Facebook, яка виплатила програмістам $16 млрд. У 2021 р. оновлення політики безпеки призвело до невдоволення користувачів. На офіційному сайті довелося пояснювати людям, що їхні особисті дані, як і раніше, у безпеці. Зараз месенджер залишається найпопулярнішим у світі.

Ватсап та Вайбер: що краще для смартфона, відмінності та порівняння безпеки месенджерів

Ян Кум – один із засновників WhatsApp.

Viber

Додаток у 2010 р. розробили програмісти з Ізраїлю Талмон Марко, Ігор Магазинник. У 2014 р. його власником стала компанія Rakuten Group, яка заплатила творцям $900 млн. До 2020 р. сервіс співпрацював із Facebook, але потім розірвав зв’язок.

Ватсап та Вайбер: що краще для смартфона, відмінності та порівняння безпеки месенджерів

Програміст Талмон Марко.

Основні відмінності

Програми мають низку відмінностей:

  1. Версія для ПК. Є лише у WhatsApp.
  2. Максимальна кількість учасників групової бесіди. У Viber становить 250 осіб, у WhatsApp збільшено до 256.
  3. Секретні чати. Доступні лише користувачам Вайбера.
  4. Можливість дзвонити на незареєстровані номери. У користувачів “Ватсапа” відсутня. Через Вайбер такий виклик можливий, але він буде платним.

Порівняння «Ватсапа» та «Вайбера»

Вибираючи, що використовувати, Viber або WhatsApp, порівняйте програми, з’ясуйте, чим одна відрізняється від іншої.

Зручність для новачків

Встановлення програм на смартфон відбувається за загальним алгоритмом. Завантажити їх можна в Google Play або App Store. Оволодіти обома програмами неважко навіть новачкові, який не знає англійської мови, не має навичок програмування, дитині або людині похилого віку.

Ватсап та Вайбер: що краще для смартфона, відмінності та порівняння безпеки месенджерів

Легко завантажити та встановити.

Якість зв’язку

Користувачі Вайбера нерідко скаржаться на проблеми зі зв’язком. Звук може пропадати або бути занадто тихим з вини месенджера. Іноді дзвінки перериваються. При зв’язку з відео картинка може «зависати», переставати завантажуватися.

У «Ватсапі», як і у «Вайбері», теж трапляються перебої, але набагато рідше. Повідомлення не доходять до абонента, а дзвінки перериваються через нестабільне з’єднання з боку відправника.

Наявність реклами

У порівнянні з Viber у WhatsApp реклама повністю відсутня. Користувачів не турбують спливаючі банери, розсилки від програми. Спам може відправити лише інша людина, але це трапляється нечасто.

У Viber рекламні оголошення є, але їх небагато. Найчастіше це сповіщення у «Бізнес-чатах». Надіслати їх можуть інтернет-магазини, програмами яких людина користується або в яких зареєструвала особистий профіль. Також у верхній частині дисплея є один банер, який додає сама програма.

“Вайбер” займає на телефоні в 2 рази більше місця. “Ватсап” ж вимагає більшої кількості оперативної пам’яті, трохи сильніше навантажує центральний процесор мобільного пристрою.

Ватсап та Вайбер: що краще для смартфона, відмінності та порівняння безпеки месенджерів

Вага програм.

Безпека та конфіденційність даних

Проблеми із конфіденційністю у «Ватсапі» спостерігалися неодноразово. Брайан Ектон перед відходом із компанії заявив, що Facebook збирається продавати дані користувачів рекламодавцям.

Людина в програмі може настроїти видимість мережного статусу, аватара, дозволити або заборонити запрошення до груп та надсилання геоданих.

У «Вайбері» додатково можна керувати параметрами переглядів, щоб співрозмовники не дізнавалися, коли їхнє повідомлення було прочитано. Крім того, месенджер пропонує секретні чати, увійти в які можна лише за PIN-кодом.

Підсумок

З’ясувавши, в чому різниця між програмами, виберіть те, що краще для вас. У «Вотсапі» рідше спостерігаються помилки, немає нав’язливої реклами, але «Вайбер» безпечніший.

За статистикою, першим месенджером однаково часто користуються люди будь-якого віку по всьому світу, другий віддає перевагу аудиторії 40–60 років.

Огляд

nBook
Додати коментар