Ватсап не надсилає повідомлення: причини

Якщо “Ватсап” не надсилає повідомлення, насамперед перевіряють інтернет-з’єднання. Його відсутність чи низька якість – найбільш очевидна причина збою. Однак це не єдиний фактор, що може спровокувати виникнення проблеми.

Затримка при надсиланні буває викликана заповненням оперативної або постійної пам’яті, великим обсягом кеша WhatsApp, додаванням користувача до чорного списку і т. д. Я розповім, чому може виникнути збій і що робити, щоб його усунути.

Можливі причини, чому не надсилаються повідомлення в WhatsApp

До основних причин, з яких не надсилаються повідомлення в WhatsApp, відносяться:

  • неякісне інтернет-з’єднання;
  • неправильні установки телефону;
  • внутрішній збій програми «Ватсап»;
  • переповнений кеш або нестача вільного місця у пам’яті смартфона;
  • додавання співрозмовника до чорного списку;
  • апаратні чи програмні помилки телефону.

Іноді СМС довго не йдуть одержувачу через аварійно-профілактичні роботи з боку розробників. Подібне може спостерігатися, наприклад, у разі проблем із серверами.

Щоб виключити цей варіант, поговоріть зі знайомими, які користуються Ватсапом, або перевірте присвячені месенджеру паблики, а також офіційні блоги розробників.

Якщо останні розмістили попередження про збої в роботі програми або багато хто скаржиться на затримки, доведеться почекати кілька годин.

Погане інтернет-з’єднання або його відсутність

Для надсилання повідомлень через WhatsApp користувач повинен бути підключений до інтернету. В іншому випадку зв’язок із серверами месенджера буде відсутній, а програма не зможе надсилати та приймати SMS.

При нестабільному з’єднанні або низькій швидкості передачі будуть виникати затримки, частина повідомлень може не дійти до одержувача.

Ватсап не надсилає повідомлення: причини, з яких не надсилаються смс за наявності інтернету

Перевірка стабільності з’єднання.

Помилки в роботі програми

Під час роботи алгоритмів WhatsApp часто виникають збої. Наслідки більшості з них ми не бачимо, але іноді вони призводять до критичних помилок, наприклад, неможливості передачі та отримання повідомлень.

Помилки роботи програми можуть виникнути після оновлення.

Іноді збій провокується встановленням стороннього програмного забезпечення, що перешкоджає коректному функціонуванню WhatsApp. Часто проблеми з месенджером виникають під час використання застарілих версій.

Ватсап не надсилає повідомлення: причини, з яких не надсилаються смс за наявності інтернету

Виникнення проблем у роботі месенджера.

Нестача вільного місця в пам’яті пристрою

Вільний обсяг на накопичувачі потрібен для зберігання тимчасової інформації, завантаження аудіофайлів, проведення розрахунків тощо. У разі нестачі пам’яті програма перестає працювати коректно. Воно може гальмувати, різко відключатися, відмовляти у доступі до деяких функцій. Це стосується не лише постійної, а й оперативної пам’яті.

Чорний список

Якщо проблема виникає лише з одним контактом, перевірте, чи ви не маєте користувача в чорному списку. У цьому випадку всі ваші останні повідомлення позначатимуться 1 сірою галочкою.

Це означає, що SMS було надіслано серверами та отримано співрозмовником, проте текст не був прочитаний. Заблокований користувач не бачить, коли інша людина була в мережі востаннє. Якщо співрозмовник вніс вас у НС, при дзвінку йому через WhatsApp ви не чутимете гудки.

Ватсап не надсилає повідомлення: причини, з яких не надсилаються смс за наявності інтернету

Можлива наявність блокування.

Помилки роботи телефону

Якщо інтернет-з’єднання є, а «Ватсап» не надсилає повідомлення, слід розглянути версію загального системного або апаратного збою. Він може виникнути, наприклад, через несправність окремих комплектуючих, помилок при оновленні системи або несумісності додатків.

Варіанти вирішення проблеми

Насамперед спробуйте перезавантажити смартфон. Це найпростіший варіант вирішення проблеми, який допомагає здебільшого.

Перезавантаження усуває частину програмних помилок, сприяє очищенню оперативної пам’яті та змушує пристрій перепідключитися до мережі. В результаті месенджер може почати надсилати повідомлення.

Якщо це не допомогло, перевірте якість підключення до Інтернету. Можна спробувати зайти на інший сайт або програму, виміряти швидкість передачі інформації.

Якщо ви підключені до Wi-Fi, перезавантажте роутер або виберіть іншу мережу. Підійдіть ближче до маршрутизатора: стіни частково поглинають та відбивають сигнал.

При підключенні до Інтернету через мобільний оператор вийдіть на відкриту місцевість або височину. Перевірте зону покриття мережі: якщо ви перебуваєте за її межами, стабільне з’єднання не гарантується.

Вимкніть всі функції та програми, які можуть негативно вплинути на підключення. Це стосується, наприклад, режиму «В літаку», ПЗ для обмеження споживання трафіку, автоматичного оновлення програм тощо. Якщо це не допомогло, зверніться до провайдера і запитайте, чи не ведуться аварійні роботи.

Закрийте усі зайві програми через менеджер. Якщо вільної пам’яті на смартфоні не залишилося, видаліть частину програм та файлів вручну або через вбудовану утиліту.

Очистіть кеш “Ватсапа”:

  1. Зайдіть у загальні налаштування смартфона.
  2. Відкрийте розділ «Програми».
  3. Знайдіть WhatsApp у списку і клацніть по цьому пункті.
  4. Натисніть кнопку «Очистити кеш».

Ватсап не надсилає повідомлення: причини, через які не надсилаються смс за наявності інтернету

Очищення кешу програми.

Часто вирішити проблему допомагає переустановка програми. Спочатку видаліть WhatsApp через перетягування ярлика в «Кошик» або розділ програм у налаштуваннях, потім повторно завантажте месенджер у маркеті.

Не завантажуйте збірки зі сторонніх сайтів. Найчастіше вони або заражені вірусами, або просто застаріли і працюють некоректно.

Огляд

nBook
Додати коментар