Ватсап Бот: самостійно створити для чату, безкоштовні конструктори, налаштування

Створені у месенджері “Ватсап”-боти полегшують комунікацію з клієнтами для підприємців. Людина може самостійно оформити замовлення, сплатити за покупку, вибираючи потрібні пункти у листуванні зі штучним інтелектом.

Що таке чат-бот для WhatsApp

Чат-бот є програмним забезпеченням, за допомогою якого імітується спілкування менеджера з покупцями. Людина вводить запит, а механізм з урахуванням запрограмованого сценарію видає варіанти відповідей. Віртуального помічника використовують для бронювання столиків, місця у черзі до лікаря, записи до майстрів б’юті-сфери.

Чат-бот у WhatsApp Business

Програму найчастіше використовують компанії, зареєстровані у сервісі “Ватсап Бізнес”.

Обмеження

Є низка обмежень для використання технології:

  1. Реєстрація в WhatsApp Business API доступна лише юридичним особам. Потрібно мати ТОВ чи ИП.
  2. Перше шаблонне повідомлення доведеться погодити з Facebook.
  3. Кожне вихідне повідомлення слід оплачувати окремо. Ціна 1 СМС становить 4 руб. З іншого боку, щомісяця стягується абонентська плата, приблизно 30 000 крб.

Плюси і мінуси

До переваг ВО «Ватсап»-ботів відносять:

  • автоматизацію низки процесів;
  • моментальна відповідь клієнтам у час доби;
  • можливість надсилати персональні розсилки, повідомлення про знижки, акції;
  • можливість у ігровій формі за допомогою вікторин проаналізувати цільову аудиторію.

Є також ряд недоліків:

  • дороге обслуговування;
  • необхідність оплачувати кожне СМС;
  • неможливість використовувати голосові повідомлення із боку покупця.

Крім того, бот не закриває заперечення потенційних клієнтів. При живому спілкуванні менеджер міг би переконати людину зробити покупку чи замовити послугу.

Ватсап Бот: самостійно створити для чату, безкоштовні конструктори, налаштування

Ватсап Бот: самостійно створити для чату, безкоштовні конструктори, налаштування

Інструкція зі створення чат-бота

Встановити віртуального помічника можна в домашніх умовах. Знання в галузі програмування не будуть потрібні, з конструктором розбереться навіть новачок.

Щоб настроїти програмне забезпечення, підключіться до WhatsApp Business API. Визначте підключеного робота, перейдіть у вкладку «Структура». Встановіть варіант відповіді. Можна вибирати вже готові, редагувати їх за потреби.

«Привітальна серія» являє собою низку питань, пропонованих користувачеві після активації програми, що використовується для ознайомлення з функціями.

«Стандартна відповідь» програма видасть, якщо клієнт поставить запитання, відповідь на яке не передбачено сценарієм. Серія «Після відписки» запускається у разі відмови людини продовжувати спілкування зі штучним інтелектом.

Додати потрібні тригери: вітання, оформлення замовлення або доставки, ціни. Потім створіть ланцюжок повідомлень. Тут можна написати тексти зі змінними (наприклад, вказувати ім’я клієнта).

Налаштуйте збір даних. Для цього встановіть прийом та аналіз відповідей на низку запитань. Можна з’ясувати ім’я людини, адресу електронної пошти, номер телефону, за бажанням підключати додаткові блоки для продовження сценарію. Робот запропонує співрозмовнику ознайомитись з каталогом, розповісти про компанію, оформити доставку.

Ватсап Бот: самостійно створити для чату, безкоштовні конструктори, налаштування

Налаштування робота.

Найкращі конструктори чат-бота для «Ватсапу»

Є кілька сервісів для створення програмного забезпечення.

SaleBot

Цей конструктор підходить не тільки для WhatsApp. З його допомогою створюють роботів для Telegram, Facebook, Viber, ВК, «Авіто». Тестовий період триває 3 доби, потім користувач обирає тарифний план (від 799 руб.). Сервер збирає статистику, завдяки чому представникам компанії простіше аналізувати ЦА.

BotKit

Сервіс додатково пропонує створити лендінг для WhatsApp. Проводить аналітику за конверсією, може надсилати та отримувати медіафайли. Крім того, за допомогою програми, зібраної через цей конструктор, можна першим відправляти СМС покупцю. Тестовий період завершується за добу, доступні тарифи від 920 руб.

WatBot

Сервіс для створення лендингів. Інтегрується з іншими, зручним для аналізу ЦА. Повідомляє менеджерів компанії про заявки. Безкоштовний період відсутній, тарифи починаються від 2900 руб. за місяць.

Ватсап Бот: самостійно створити для чату, безкоштовні конструктори, налаштування

Сервіс WatBot.

Інші

Сервер Aimylogic пропонує безкоштовний тестовий період протягом 2 тижнів. Потім користувач вибирає тарифний план (від 990 до 59000 руб. Щомісяця).

При використанні Chat2Deck плата за перший місяць складе 8500, за кожен наступний – 5500 руб. За будь-яке повідомлення доведеться платити по 3,8 руб.

Номери ботів для спілкування у «Ватсапі»

За допомогою месенджера можна спілкуватися з помічником банку ВТБ, магазином «Ельдорадо», московським метро та іншими великими компаніями. Знайти номери роботів можна на офіційних сайтах вибраних підприємств.

Огляд

nBook
Додати коментар