Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Щоб наростити довжину кабелю, не обов'язково викликати спеціаліста. Скориставшись розгалужувачем, кожному під силу провести процес самостійно. Нижче можна ознайомитися з описом пристрою та дізнатися, як поділити інтернет на кілька комп'ютерів.

Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Що таке розгалужувач для інтернет-кабелю

Розгалужувачем інтернет кабелю вважається пристрій, який дозволяє з'єднати необхідні сегменти кабелю. З його допомогою можна нарощувати довжину ліній і правильно організувати кабельні вставки.

При використанні розгалужувача якість сигналу не втрачатиметься. Найбільш функціональними вважаються пристрої з великою кількістю роз'ємів.

Зверніть увагу! Більшість комутаторів з портом на 1 Гбіт/с працюють із 1 підключенням, розбиваючи його у своїй на 2.

Опис пристрою

У мережному кабелі може бути 4 пари або 8 проводів. Максимально допустима швидкість передачі сягає 1000 Мбіт/с. У деяких випадках доцільне підключення лише 2 пар.

Розгалужувач можна використовувати для підключення двох комп'ютерів одним кабелем. При цьому 4 проводки підуть на один пристрій, інші на другий. Нерідко власники комп'ютерів цікавляться, чи можна до трійника підключити кабель і по проводах розвести інтернет відразу на 2 пристрої. Фахівці вважають, що так робити не можна.

Для підключення кількох пристроїв до мережі рекомендується користуватися домашнім роутером, який виконуватиме функції шлюзу, що приймає інтернет сигнал.

Пристрій функціонує на основі таблиці маршрутизації, тому при його використанні не виникатиме збоїв та зниження швидкості інтернету. Додатковою перевагою є можливість застосування вай-фай з'єднання. У такому випадку апарат побудує бездротову локальну мережу навколо себе і користувач, який володіє телефоном/планшетом/ноутом, оснащеним вай-фай модулем, зможе підключитися до інтернету.

Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Основні характеристики

UTP кабелі можуть підтримувати швидкість передачі даних до 1000 Мбіт/с. Однак, на практиці, їх використовують у менш швидкісній мережі. Розглядаючи роботу домашньої мережі, варто враховувати, що швидкість її буде обмежена комп'ютерним пристроєм, який є найповільнішим.

Також на швидкість передачі та способи управління впливає тип обладнання. У сучасних апаратних засобів швидкісний режим обмежуватиметься автоматично, а в застарілих моделях працювати не зовсім коректно та вимагатиме ручного налаштування.

Моделі, вартість яких досить висока, здатні самостійно підлаштуватися до якості лінії. В інших випадках на прийомі-передачі виникають проблеми. Пакети даних між пристроями зникають, що негативно впливає на швидкість передачі. Техніка у своїй зависає.

У житлових приміщеннях повинна використовуватися кручена пара (5 категорія), яку можна розділити на пару каналів. З двох сторін дроти поділяють (по 2 пари на кожен пристрій). Далі потрібно їх обжати 4 конекторами. Від світчу повинні бути задіяні 2 гнізда LAN. З другого боку дроту потрібно підключити до комп'ютерної мережі 2 пристроїв. Цей спосіб не є стандартним методом підключення. Однак для того, щоб передавати дані на швидкості 100 Мбіт/с, достатньо використовувати 2 пари. 2 пари, що залишилися, можна використовувати для того, щоб підключити пару пристроїв.

Зверніть увагу! Застосування такого способу підключення в деяких випадках може спричинити зниження швидкості.

Чи можна розгалужити інтернет по одному кабелю

Для вирішення подібного завдання слід скористатися трійником. Одним із найпопулярніших роз'ємів вважається RJ-45. Однак можна скористатися і трійниками, маркування яких позначено інакше.

Встановлення та приєднання виконується своїми руками. Варто враховувати, що на вигляд роз'єми можуть відрізнятися за кількістю проводів, підключених всередині.

Дуже важливо правильно виконати обтискання двох кабелів, щоб приєднати їх до пристроїв. Дозволяється переобжати наявний кабель, для того щоб можна було підключити додаткові пристрої.

Щоб реалізувати поставлене завдання, фахівці рекомендують використовувати 4 вільні жили. Відповідним рішенням стане з'єднання з другим комп'ютером.

Також можна встановлювати додатковий адаптер мережі всередині пристрою. Головною перевагою подібного методу вважається стабільність та швидкість з'єднання.

Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Як поділити інтернет на кілька комп'ютерів

Щоб розділити інтернет на кілька комп'ютерів, варто скористатися інструментами, доступними в ОС Віндовс. Важливо, щоб кожен пристрій був підключений до однієї мережі. Найважливішими елементами вважаються кабелі та мережні карти. Без них розгалужувачі не зможуть функціонувати.

За допомогою відповідного кабелю користувачі з'єднують усі комп'ютери. Головний пристрій, що надає доступ до мережі, забезпечують парою мережевих карт. Дуже важливо перед проведенням процесу задати кожному ПК індивідуальне ім'я. Для налаштування параметра користувачі клацають правою кнопкою миші на значку Мій комп'ютер і в контекстному меню вибирають розділ Властивості. Перевірити інформацію можна в закладці Ім'я комп'ютера. У цьому розділі слід встановлювати однакову робочу групу всім пристроїв.

Поетапний процес:

 1. Щоб відкоригувати ім'я ПК, користувачі натискають команду “Змінити”.
 2. Обліковий запис слід назвати інакше, ніж пристрій. Для перевірки даної інформації користувачі топають на Пуск, відкривають Установки та клацають на розділ Панелі керування.
 3. Після цього власники пристроїв вибирають категорію Облікових записів користувачів і приступають до встановлення ідентичних протоколів на ПК, які стосуються мережі. З цією метою відбувається перехід до значка із підключенням, який знаходиться в категорії Панелі керування.
 4. Клікнувши на з'єднання правою кнопкою миші, власники пристроїв топають на властивості. Усі учасники підключення повинні мати однакові компоненти. Таким чином, спліттер для інтернету на 2 комп'ютери виявиться максимально ефективним.
 5. Потім виконується перехід на властивості іншої карти, яка встановлена на комп'ютері. Для дозволу двох видів підключення, доступних на даний момент, власники ПК топають на категорії Додаткових параметрів.
 6. Тепер можна кожному користувачеві з'єднатись з інтернетом, який роздає головний комп'ютер.
 7. Для підтвердження внесених змін натискають кнопку Ок. Після цього переходять до заповнення IP-адреси. Маска підмережі буде виставлена автоматично. Шлюз залишатиметься порожнім за замовчуванням.

У цьому процес поділу інтернету кілька комп'ютерів вважається завершеним. При бажанні навпроти рядка Автоматичного отримання сервера DNS можна поставити галочку. Також можна вибирати ручне введення IP-адреси, яке пов'язане з мережевою картою. Це поле отримало назву сервера DNS. Після цього користувачеві достатньо увімкнути дільник.

Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Джойнер та патч-корд: роз'ємні з'єднання

Цей варіант відрізняється простотою. Кожен власник пристрою може самостійно впоратися з процесом, адже наявності спеціальних знань та умінь не потрібно. Щоб подовжити довжину кабелю потрібно відвідати спеціалізований магазин з метою придбання патч-корду, відповідних розеток, вилки RJ-45, що отримала назву джойнера. Вартість перерахованих комп'ютерних з'єднувачів невисока.

Дуже важливо уважно вибирати розгалужувач lan для інтернету, адже на вигляд він схожий на телефонний перехідник. Щоб не сплутати їх, слід звернути увагу на кількість контактів. У комп'ютерного спліттера для інтернету RJ-45 їх 8, а у телефонних перехідників лише 7.

Для довідки! Істотним недоліком даного методу вважається необхідність використання спеціального обладнання для обтиску роздвоювача RJ-45, який у магазинах може називатися не лише кримпером, а й обтискними кліщами.

Також варто зазначити, що площа контакту буде меншою, ніж у інших методів. Показники надійності та герметичності теж залишають бажати кращого.

Наступний прийом стане виходом у ситуації, якщо власник пристрою бажає досягти хорошої надійності роздільника. У цьому випадку знадобиться лише вміння тримати в руках ніж та користуватися ізолентою. Пристосування прослужить довгі роки. На ділянках кабелю до 100 м зберігатиметься швидкість до 100 Мбіт/с.

Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Скрутки потрібно виконувати на одному рівні. Кожен із проводків ізолюється окремо. Все б нічого, але системним адміністраторам, монтажникам і телефоністам, які часто самостійно займаються подовженням кабелю, потрібен надійніший спосіб з'єднання проводів. У цій ситуації доцільно з'єднати кабелі на різних рівнях для унеможливлення контакту між проводами, які були зачищені.

Покроковий процес:

 1. Насамперед користувачі звільняють від зовнішньої оболонки 8-10 см дроту. У внутрішній частині кабелю виробник розміщує розрізну капронову нитку. Надрізавши оболонку, власники пристроїв знаходять нитку, за допомогою якої очищається оболонка.
 2. Аналогічну процедуру виконують із другим відрізком кабелю. Розрізана вздовж дроту оболонка остаточно не відрізається. Нею можна скористатися повторно після того, як з'єднання буде готовим.
 3. Кожен із проводків кручений пари зачищають на 1 см. При цьому важливо пам'ятати, що за розташуванням скрутки вони не повинні стикатися між собою.
 4. Проведення зачистки вимагає від майстра не тільки терпіння, а й акуратності, щоб не підрізати мідні жили. Відрізати дроти теж потрібно поступово, після завершення чергового скручування. У разі коли подібний процес виконується вперше, фахівці рекомендують потренуватися на відрізку кабелю, який вже не буде використовуватися.
 5. Пару зачищених кінців прикладають хрест-навхрест і акуратно закручують пальцями. У результаті має вийти щось схоже на кіску.
 6. При з'єднанні мідних жил варто акуратно скручувати проводки між собою. Неприпустимо залишати один провід прямим, а другим обмотувати його.
 7. Після завершення процесу скручування, необхідно зігнути заготівлю навпіл і притиснути за допомогою плоскогубців. Це дозволить забезпечити виробу механічну міцність.
 8. Кожна зі скруток має бути ізольована. З цією метою використовується ізоляційна стрічка, що підвищує герметичність та надійність.

Наприкінці дроту укладають в оболонку кабелю та накривають другий. Область з'єднань міцно стягується ізолентою, що додасть кабелю додаткову міцність та завершений зовнішній вигляд.

Як поділити кручену пару на двопортову розетку

Після завершення процесу запресування необхідно встановити модуль. Якщо пристрій відноситься до зовнішніх, потрібно основу розетки прикрутити до відповідного майданчика. Підводити кабель у разі доцільно зверху. Роз'єм під хаб (двійник), розміщують знизу.

У випадках, коли майстер приступає до встановлення внутрішньої розетки, фахівці рекомендують монтувати основу у підготовленій склянці. Після цього фіксація може бути завершена, а лицьова частина прикручена.

Після завершення монтажу потрібно приступити до перевірки працездатності. І тут доцільно скористатися спеціальними тестерами, які показують відмінний результат. Також можна просто підключити ноутбук/ПК та перевірити, чи з'явилося з'єднання.

Зверніть увагу! Насамперед, у разі виникнення проблем, користувачі повинні перевіряти правильність розпинування. Саме на цьому фоні нерідко виявляються неполадки.

Розгалужувач для інтернет-кабелю на 2 і більше комп'ютерів

Жителі багатоповерхових будинків найчастіше потребують подовження інтернет-кабелю. Проведення даної процедури допомагає посилити наявний сигнал або полагодити несправність, що виникає на лінії. Скориставшись запропонованим покроковим керівництвом, кожен користувач зможе самостійно впоратися з подовженням кабелю, не вдаючись до допомоги фахівців. Однак, щоб не помилитися, необхідно дотримуватися рекомендацій фахівців, які перераховані в статті. У процесі роботи важливо не поспішати і максимально акуратно виконувати скручування дротів.

nBook
Додати коментар