Резервна копія WhatsApp на iPhone

Створення резервних копій WhatsApp на iPhone – це автоматичний процес, який дозволяє відновити всі дані месенджера навіть після переустановки програми або перенести інформацію з одного пристрою на інший. Архівування листування та вкладених медіафайлів можна відключити, проте я не раджу робити це: такий підхід підвищує ймовірність втрати доступу до діалогів.

За необхідності створити додатковий архів можна самостійно будь-якої миті. Так чинять, наприклад, при трансфері листування або необхідності термінового збереження інформації.

Функція резервного копіювання потрібна захисту інформації. Періодичне створення архівів запобігає випадковому видаленню важливих даних. Якщо налаштовано передачу файлів у хмарне сховище iCloud, користувач може синхронізувати 2 пристрої, відновити листування на новому смартфоні за кілька кліків.

Де знаходиться і як подивитися резервну копію на смартфоні

Щоб побачити системні файли WhatsApp на смартфоні, зробіть таке:

  1. Відкрийте файловий менеджер.
  2. Вручну або за допомогою пошукового рядка знайдіть папку WhatsApp.
  3. Відкрийте каталог Database. У ньому зберігається копія особистих даних користувача.

Найчастіше в папці знаходяться 5-7 файлів. Програма створює бекапи щодня. На випадок пошкодження системних записів програма не замінює всі старі архіви на нові, а залишає частину з них для аварійного відновлення.

Резервна копія WhatsApp на iPhone: як створити копію даних через iCloud, а також де її знайти та подивитися

Папки у каталозі Database.

Інструкція, як виконати резервне копіювання

Щоб створити додатковий архів, дотримуйтесь наступного алгоритму дій:

  1. Запустіть “Ватсап”.
  2. Відкрийте головне меню та увійдіть до панелі налаштувань.
  3. Перейдіть до категорії «Чати».
  4. Натисніть кнопку «Резервна копія чатів».
  5. Клацніть по «Створити».

У цьому розділі ви також можете настроїти автоматичне архівування листування. Бажано підключити до «Ватсапу» iCloud, тому що файли в хмарному сховищі менш схильні до пошкоджень.

Однак для того, щоб завантажити бекапи на зовнішній накопичувач, пристрій буде споживати більше трафіку, тому такий варіант може не підійти користувачам із лімітованими тарифами.

Резервна копія WhatsApp на iPhone: як створити копію даних через iCloud, а також де її знайти та подивитися

Створюємо резервну копію.

Як відновити копію даних месенджера

Процедура поновлення інформації залежить від обставин. Наприклад, якщо у вас вже є резервна копія WhatsApp на iPhone, але ви видалили програму раніше, просто встановіть месенджер повторно. «Ватсап» самостійно запропонує вам відновити дані після авторизації, вам залишиться лише погодитись та трохи почекати.

Якщо ви хочете відновити інформацію на іншому пристрої, передайте вміст папки Database у нього безпосередньо або скористайтеся сторонніми програмами для синхронізації.

З цим завданням здатний впоратися, наприклад, iTunes. При підключенні пристрою він зможе створити повну копію всіх відомостей, що зберігаються на девайсі, а потім завантажити її на інший смартфон. Цей спосіб має недолік: синхронізуються всі додатки.

Якщо відновити “Ватсап” потрібно на Android, а до цього ви використовували iPhone, доведеться застосувати програму Tenorshare iCareFone Transfer або її аналоги.

В крайньому випадку можна експортувати потрібні чати та переслати їх на пошту, однак діалоги відображатимуться в окремому текстовому документі, а не в месенджері.

Резервна копія WhatsApp на iPhone: як створити копію даних через iCloud, а також де її знайти та подивитися

Використовуємо сторонні програми.

Видалені системні записи “Ватсапа” можна повернути через внутрішню функціональність iPhone. Для цього у програмі «Файли» відкрийте вкладку «Огляд», виберіть «Місця» та натисніть «Нещодавно видалені».

Тут можна вибрати та відновити будь-який файл. Однак існує обмеження: через 30 днів після видалення вміст папки Database автоматично стирається з «Кошика».

Для відновлення давно віддаленого архіву “Ватсапа” на Айфоні знадобиться iTunes із заздалегідь створеною копією всіх даних. Додатково потрібно завантажити утиліту iPhone Data Recovery. Вона здатна працювати з архівами iTunes, відновлювати попередній стан телефону, зокрема точково повертати віддалені бекапи.

Через утиліту також завантажують файли, що зберігаються на iCloud. При підключеному хмарному сховищі системні записи зберігаються поза смартфоном на сторонніх серверах, тому отримати доступ до них можна у будь-який момент, авторизувавшись через свій обліковий запис. Однак у «Айклауді» також є функція автоматичного видалення. Повернути давно втрачені бекапи за його допомогою не вдасться.

Огляд

nBook
Додати коментар