Посилання на Ватсап: створення та використання конструктора

Пряме посилання на “Ватсап” – швидкий спосіб зв’язку, що не вимагає збереження контакту в смартфоні. Лінк на профіль генерують у месенджері або за допомогою онлайн-конструктора. Останній дозволяє створювати «урл» із текстом – вітанням чи реакцією. Такий зворотний зв’язок підходить для бізнес-акаунтів. Щоб поділитися контактом WhatsApp з другом, потрібно скористатися вбудованим сервісом wa.me.

Для чого потрібне посилання на «Ватсап»

Для зв’язку із зареєстрованим користувачем потрібно попередньо зберегти контакт у месенджері. Пряме посилання на чат з абонентом виключає таку потребу. Щоб надіслати повідомлення, достатньо перейти по лінку з номерним ідентифікатором абонента.

Функція прямого зв’язку в WhatsApp має кілька призначень. Я використовую лінки, щоб приховати номер телефону під час розміщення контакту в мережі. Укорочений урл не відображає даних про приналежність до месенджера, приховує ідентифікатор користувача. Ризик спам-розсилок зводиться до мінімуму.

Short-лінк – спосіб привернення уваги аудиторії до соцмереж.

Діалог доповнюють рекламним текстом. Замість привітання клієнту пропонують повідомлення на кшталт «Хочу стати учасником розіграшу», штучно ставлячи тематику звернень.

У бізнес-акаунтах лінки є інструментом для швидкого зв’язку з клієнтами. При переході по «урлу» користувачі потрапляють у діалог, де можуть купити товар/послугу або поставити запитання, що цікавить.

Різновиди посилань

У WhatsApp доступно 2 типи URL.

Кожен із них перенаправляє користувача на індивідуальний/груповий чат:

 1. Прямий URL. Щоб додати співрозмовника в діалог, створюю лінк типу wa.me/number. Номер записую у міжнародному форматі без плюса. Далі маскую контакт за допомогою скорочувача «урлів».
 2. URL із запланованою відповіддю. При переході по «урлу» відкривається діалог, де відображається готове повідомлення. Щоб створити лінк, використовую шаблон wa.me/number?text=description. Після знака “рівно” записую текст кирилицею. Пробіли між словами заміню поєднанням символів %20. Номер вказую у міжнародному форматі без плюса. Вкорочую “урл”, щоб приховати “дискрипшен”.

Оскільки “Прямий зв’язок” через перелінкування wa.me в РФ заблоковано, використовую VPN/Proxy для перевірки веб-адреси. При переході по урлу відкривається вкладка з кнопкою чату. Залежно від способу авторизації користувача перенаправляють на мобільний додаток або веб-версію месенджера.

Конструктори посилань для WhatsApp – як користуватися

Створення “урлів” вручну не завжди зручне. Якщо бізнес просувають у кількох групах одночасно, підійдуть генератори лінків. Це безкоштовні онлайн програми, які автоматично формують посилання на чати з шаблонними відповідями. Щоб згенерувати URL в один клік, достатньо вказати номер облікового запису та написати текст повідомлення.

Перевага посилань, створених за допомогою конструкторів – загальнодоступність. Перехід по лінку не потребує встановлення VPN/Proxy. Діалог відкривають за зовнішнім «урлом» в обхід протоколу wa.me.

Щоб протестувати опцію, рекомендую наступні конструктори:

 1. Chat API робить лінки для облікових записів, зареєстрованих в РФ.
 2. Whatsaps виводить текст зі смайлами та малює QR-логотипи.
 3. Skobelkin генерує URL-адреси на групи з будь-якою геолокацією (оператором).

Посилання на Ватсап: створення та використання конструктора, як скопіювати url контакту для переходу в месенджер

З конструктором посилань робота піде швидше.

Створення посилання через програму

Щоб відправити коннект безпосередньо з месенджера, використовую вбудований генератор лінків. За допомогою нього отримую короткий урл на груповий або бізнес-чат. За відсутності доступу до діалогів скопіювати запрошення не вдасться.

Інструкція, де взяти запрошення до групи:

 1. Відкрийте діалог, клацніть по контекстному меню з 3 точками.
 2. Перейдіть до розділу «Дані групи».
 3. Виберіть опцію «Запросити на посилання».
 4. У вікні, що відкрилося, скопіюйте лінк в буфер обміну.
 5. Надішліть URL-адресу, вставивши вміст у поле введення.

Щоб прикріпити лінк на бізнес-аккаунт, відкрийте програму WhatsApp Business. У вкладці з чатом викличте меню, натиснувши на значок з 3 точками.

Перейдіть до налаштувань та відкрийте розділ «Інструменти для бізнесу». Виберіть вкладку “Коротке посилання”, скопіюйте вміст, тапнувши по зеленій значку. Поділіться контактом, відправивши код до «Директу» або розмістивши на сторінці профілю в соцмережі.

Посилання на Ватсап: створення та використання конструктора, як скопіювати url контакту для переходу в месенджер

Запрошення до групи.

Як укоротити посилання

Створені вручну або за допомогою генераторів коннект я скорочую. Це дозволяє замаскувати домен WhatsApp та номер облікового запису. Щоб скинути гарний урл на Ватсап, рекомендую скористатися безкоштовними конструкторами урлів.

Варіанти:

 • Click Bar;
 • Bitly;
 • Goo.gl;
 • Click;
 • CuttUs та ін.

При виборі укорочувача URL враховують географію користувачів. Перелінкування на WhatsApp не спрацює, якщо конструктор не підтримує доменну зону com.

Сформується неклікабельний, порожній урл. Крім того, укорочений лінк може застаріти, а перехід ним заблокують. Використовуйте перевірені послуги з постійними «урлами».

Посилання на Ватсап: створення та використання конструктора, як скопіювати url контакту для переходу в месенджер

Укорочуємо посилання із сервісом Bitly.

Як зробити посилання у «Ватсапі» з текстом

Оформлення коннектів вручну забирає час, тому використовую онлайн-конструктори.

Інструкція:

 1. Вбийте в пошук запит «генератор посилань WhatsApp», щоб знайти потрібний конструктор.
 2. Прочитайте інструкцію сайту.
 3. У полях для введення вкажіть телефон, поставте вітальне повідомлення.

Згенеруйте URL-адресу та збережіть на пристрої.

Посилання на Ватсап: створення та використання конструктора, як скопіювати url контакту для переходу в месенджер

Посилання з текстом.

Розміщення посилання на WhatsApp

Для швидкого зв’язку коннект має бути активним, тому URL вставляють у спеціальну графу профілю з клікабельною веб-адресою. За часту відправку посилань у «Директі» обліковий запис блокують.

Щоб оформити коннект на чаті WhatsApp, скористайтесь онлайн-конструктором, а потім укоротіть URL, щоб отримати форматний URL.

Його можна надіслати в особистому повідомленні або розмістити у профілі як контакт для зворотного зв’язку. Щоб встановити урл, доступний усім користувачам інтернету, створіть лінк за допомогою генератора посилань Google або Bitly.

Огляд

nBook
Додати коментар