Політика конфіденційності Ватсап: як прийняти нові умови угоди або відмовитися від них, чи перестане працювати у 2022 році

У січні 2021 р. до умов надання послуг та політики конфіденційності «Ватсапу» було внесено зміни. Основне нововведення – поява в угоді користувача пункту про можливість обміну інформацією з Facebook. Обидві компанії є частиною корпорації Meta, тому WhatsApp вважав, що інтеграція з іншими платформами входить до рамок співпраці.

Кого зачіпає нова політика конфіденційності “Ватсапа”

На практиці оновлений документ лише закріпив існуючий стан справ – обмін даними розпочався ще 2014 р., коли «Фейсбук» став основним власником акції месенджера. З одного боку, злиття компаній здавалося благом – після об'єднання WhatsApp впровадив на платформі сучасну функцію подвійного шифрування, яка дозволила додатково захистити контент – листування та дзвінки у додатку.

Але в той же час тепер на Facebook стала передаватися інформація, яка раніше вважалася конфіденційною:

  • реєстраційні дані облікового запису;
  • відомості про смартфон або інший мобільний пристрій, куди встановлено положення;
  • адреси IP;
  • повідомлення про взаємодію приватних користувачів та компаній.

У 2016 р. власникам облікового запису було надано можливість відмовитися від передачі інформації. Але оновлення політики конфіденційності не передбачає права відкликати згоду на передачу інформації. Тепер і ті користувачі, які пройшли реєстрацію до 2014 р., та нові змушені підписати змінені умови.

Політика конфіденційності Ватсап: як прийняти нові умови угоди або відмовитися від них, чи перестане працювати у 2022 році

Політика конфіденційності месенджера.

В основному це стосується не звичайних учасників, а тих, хто використовує як інструмент просування сервіс WhatsApp Business. Адже основна інформація, що передається у Facebook, – це дані про транзакції та взаємодії між компаніями всередині системи. Нове становище дозволяє бізнес-акаунтам легше підключитися до маркетингової системи “Фейсбуку”.

Чи буде відключено «Ватсап», якщо не прийняти нові умови

Користувачам, які реєструвалися в месенджері раніше січня 2021 р., компанія дала час для вирішення. Аж до травня вони могли підписати угоду або відмовитись від пропозиції. До цього терміну жодних обмежень не запроваджувалося. Далі ті, хто відмовився приймати нові умови, зіштовхнулися з обмеженнями. Хоча їх облікові записи не були видалені, більшість основних функцій для них виявилися недоступними. Практично “Ватсап” для них перестав працювати.

Нові користувачі такого вибору не мають. Реєструючись у додатку, вони зобов'язані підписати користувальницьку угоду, прийняти запропоновані умови. Інакше у доступі до WhatsApp їм буде відмовлено.

Чи сильно впливають нові правила на звичайних користувачів

Для переважної кількості звичайних абонентів, які використовують месенджер як спілкування, становище не змінилося. Їхні чати та дзвінки надійно захищені подвійним шифруванням. При цьому можливість переглядати їх відсутня і у самих власників WhatsApp, і у материнської компанії Facebook, і у соцмережі Instagram, що теж входить до екосистеми Meta. Теоретично треті особи можуть дізнатися особисті дані, якщо вони передаються у вигляді резервних копій у хмарі Google Drive або iCloud. Але адміністрація корпорації «Мета» не має доступу до цих сховищ.

Безпосередньо зміни стосуються лише облікових записів, зареєстрованих у WhatsApp Business. Список інформації, яку адміністрація компанії передає до «Фейсбуку»:

  • відомості про вхідні та вихідні дзвінки;
  • номери телефонів та інші дані контактів;
  • модель мобільного пристрою або веб-браузер (для браузерної версії);
  • IP-адреси виходу до мережі;
  • геолокацію;
  • вироблені усередині системи транзакції.

На практиці більшість програм та онлайн-сервісів можуть вимагати дозволу на доступ до цих відомостей. Тільки у випадку з «Ватсап» тепер дані стали доступні не тільки власникам месенджера, але й іншим компаніям, що входять до корпорації Meta.

Політика конфіденційності Ватсап: як прийняти нові умови угоди або відмовитися від них, чи перестане працювати у 2022 році

Ухвалення політики конфіденційності.

Чи варто ухвалювати нову політику конфіденційності WhatsApp

Таким чином, зміна умов угоди не позначається на рядових користувачах. Конфіденційні відомості, якими вони обмінюються всередині чатів, як і раніше, нікому не доступні, включаючи власників WhatsApp і материнської компанії.

Тому тим, хто бажає спілкуватися з друзями та колегами, можна без побоювання підписувати умови використання.

Ті, хто не має акаунту на Facebook (з березня 2022 р. визнано екстремістським і заборонено на території РФ), взагалі ніяк не відчують наслідків обміну інформацією між платформами. А хто зареєстрований у соцмережі, згідно з заявою адміністрації Meta, завдяки повнішій інформації зможуть отримувати релевантну рекламну продукцію на підставі вивчення кола їхніх інтересів.

Як прийняти або відхилити нові умови користувальницької угоди

У кого вже був обліковий запис у додатку до травня 2021 р., отримали від WhatsApp повідомлення з повідомленням про зміни у політиці конфіденційності та пропозицією прийняти нові умови. Відмова від угоди означає поступове відключення облікових записів від основних функцій месенджера та у разі невикористання профілю довше 120 днів автоматичне видалення.

Усі, хто реєструвався пізніше, приймають нові правила автоматично. Під час створення облікового запису програма вимагає підтвердження згоди з умовами використання та політикою конфіденційності.

Огляд

nBook
Додати коментар