На чому заробляє Whatsapp: звідки месенджер бере гроші на розвиток

Мені завжди було цікаво, на чому заробляє WhatsApp. Сьогодні у сервісі зареєстровано понад 1,5 млрд людей, при цьому всі вони користуються мобільним додатком безкоштовно.

На чому заробляє Whatsapp: звідки месенджер бере гроші на розвиток

У WhatsApp зареєстровано понад 1,5 млрд людей.

Історія створення «Ватсап»

У 2009 р. у США було створено систему миттєвого обміну текстовими повідомленнями, що підтримує голосовий та відеозв'язок. Назва месенджера походить від американської ідіоми What's up? («Вацап») та перекладається «Як справи?».

«Ватсап» придумали 2 інженери – Ян Кум та Брайан Ектон. Спочатку вони створювали розумну програму, синхронізовану з телефонними контактами.

За допомогою опції повідомлень програма вітала учасників за списком та повідомляла всім, що абонент зайнятий та не може відповісти на дзвінок. Поступово розробка перетворилася на популярний у всьому світі засіб спілкування та була продана власникам соціальної мережі Facebook у 2014 р.

У 2015 р. на платформах Android та iOS у месенджері встановлено додаткову функцію IP-телефонії. Незабаром можливість здійснювати безкоштовні дзвінки з'явилася і власники Windows Phone. З цього часу WhatsApp служить основним способом електронного зв'язку на території Росії та більшості країн світу.

На чому заробляють власники WhatsApp

Кінцева мета будь-якого бізнесу – дохід.

На чому заробляє WhatsApp:

  1. Перепродаж компанії – найбільший озвучений заробіток. Для покупця угода коштувала 19 млрд доларів.
  2. Facebook при покупці безкоштовної програми отримав доступ до даних користувачів. Це дозволило точніше налаштовувати таргетовану рекламу в соцмережі, а значить підвищити прибуток від неї.
  3. Комісія за переказ платежів. З 2020 р. через WhatsApp абоненти пересилають гроші, оплачують послуги та товари (поки що лише на території Бразилії).

На чому заробляє Whatsapp: звідки месенджер бере гроші на розвиток

Facebook придбав месенджер та отримав доступ до величезної бази користувачів.

Особливості заробітку

У найближчому майбутньому компанія планує зберегти свої особливості заробітку:

  1. Прибуток без реклами. Зміна політики конфіденційності дозволить використати відомості про передплатників Facebook у платних повідомленнях від фірм.
  2. Довгостроковими вкладеннями у майбутнє називають нинішні власники WhatsApp інвестиції у програму. Вони наголошують, що у пріоритеті залишається розширення аудиторії. Її надалі і використовують для монетизації.

Джерела доходу для користувачів

Оскільки в додатку не можна розміщувати рекламу та проводити комерційні операції, користувачі знайшли незаборонені способи заробити:

  1. Пропозиція послуг чи товарів. У програмі використовують функцію «Список розсилки». Вона дозволяє автоматично надсилати до 15 тис. повідомлень на добу з описом продукту та посиланням на відповідний сайт.
  2. Онлайн-конференції, семінари дозволяють поділитись комерційною інформацією з великою аудиторією. У сервісі передбачені групові відеодзвінки, де у режимі реального часу зацікавлені учасники спілкуються між собою. Доступ до відеотрансляції надають тим, хто здійснив оплату через платіжну систему PayPal.
  3. Онлайн-консультації. WhatsApp дає можливість спілкуватися у відеочаті, відсилати зображення товарів, вирішувати проблеми безпосередньо з торговим представником.
  4. Отримання грошової винагороди за залучення клієнтів великих компаній. У особистих повідомленнях надсилають позитивні відгуки про продукт, посилання на спеціальні пропозиції та заходи. Свої послуги автори пропонують керівникам відомих ресторанів, готельних мереж.
  5. Співпраця із місцевими інформагентствами. Фотографії або відео про незвичайні події надсилають через програму та отримують за них оплату.

Однак слід враховувати, що при масових рекламних розсилках службу підтримки месенджера можуть надходити скарги, після чого повідомлення блокують як спам. Крім того, не всі інформагентства готові платити стороннім особам за надану інформацію.

Огляд

nBook
Додати коментар