Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

У будинку практично кожної сучасної людини розміщується велика кількість електронних пристроїв. Деякі їх потрібно об'єднати у спільну мережу для виходу до Internet або передачі файлів та інших даних. Щоб з'єднати кілька комп'ютерів у єдину локальну мережу, потрібно дотримуватись конкретної інструкції. Додатково буде надано посібник користувача, який бажає створити локальну мережу без проводів, використовуючи мережу Wi-Fi.

Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

Локальна мережа через інтернет

Для об'єднання кількох комп'ютерів у єдину мережу потрібно використовувати комунікатор, який також має назву свитч. У цьому пристрої є кілька портів або роз'ємів, за допомогою яких можна підключати кручену пару для з'єднання декількох пристроїв разом. Віта пара з двох сторін повинна бути відпресована спеціальними конекторами типу RJ-45. Ця технологія дістала назву Ethernet.

Важливо! Провід для підключення комп'ютерів до єдиної мережі можна знайти у будь-якому магазині електронної техніки. Також операцію з опресування крученої пари можна провести самостійно, якщо є подібний досвід.

Вся операція триває не більше 15 хвилин. Для підключення кількох комп'ютерів до локальної мережі потрібно включити потрібні пристрої в маршрутизатор, використовуючи кручені пари з конектором rj-45.

Перший кінець кабелю приєднується до порту комп'ютера або ноутбука. Другий необхідно підключити до вільного порту, розташованого на звороті комутатора.

Використовуючи подібний метод зв'язку двох комп'ютерів у єдину мережу, можна обмінюватися інформацією між пристроями – передавати будь-які файли. Але вихід у мережу поки що буде недоступний.

У продажу можна знайти комутатор із різною кількістю портів, залежно від того, скільки комп'ютерів необхідно з'єднати між собою. Якщо на пристрої залишаються вільні роз'єми, їх можна використовувати в майбутньому, щоб додати нові обладнання до вже створеної мережі.

Важливо! Щоб свитч почав працювати, до нього слід підвести живлення, тому бажано ставити його біля розетки, щоб не протягувати довгі дроти через весь будинок.

Щоб новостворена локальна мережа мала доступ до інтернету, потрібно використовувати мережу LAN, яка буде внутрішньою. Крім цього, існує зовнішня глобальна комп'ютерна мережа під назвою WAN, але в даний момент вона не знадобиться.

Щоб з'єднані комп'ютери могли виходити в інтернет, потрібно використовувати маршрутизатор або роутер, який додатково підключається до обладнання.

Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

На роутері має бути окремий порт WAN, за допомогою якого вдасться з'єднати кручену пару. Через порт локальна мережа буде пов'язана з Інтернетом. Залежно від моделі маршрутизатора, на ньому може бути різна кількість портів LAN для з'єднання по локальній мережі. Зазвичай роутер має чотири або більше портів, що цілком вистачить для домашнього використання на двох або трьох комп'ютерах.

Важливо! Щоб у домашніх умовах організувати локальну мережу, достатньо одного маршрутизатора. Якщо на пристрої занадто мало портів, то доведеться додатково купити комутатор.

Кабель провайдера зв'язку необхідно з'єднати з Wan-портом на роутері, а інші дроти підключити до пристрою для об'єднання в локальну мережу.

Як приклад можна розглянути таку схему: об'єднання кількох комп'ютерів, мережного накопичувача та телевізора, за допомогою якого можна виходити в інтернет. У цьому випадку моноблок комп'ютера, а також мережевий накопичувач, необхідно з'єднати з портом LAN на роутері, порт, що залишився, потрібно залишити в якості резерву, якщо знадобиться приєднати додаткові пристрої до мережі. В останній мережевий порт необхідно вставити кручену пару, що має вільний кінець від комутатора.

Усі підключені до мережі електронні пристрої необхідно підключити до портів комутатора. Якщо в майбутньому доведеться додати ще кілька пристроїв у спільну локальну мережу, але роз'ємів уже не вистачає, можна підключити ще один додатковий комутатор для з'єднання з вже наявними пристроями. Подібні схеми використовують для організації мережі в котеджах, коли на загальному поверсі є окремий свитч.

Локальна мережа через інтернет створена та готова до використання.

Важливо! Для прикладу можна купити маршрутизатор, що має більшу кількість портів – для з'єднання комп'ютерів в мережу. В цьому випадку комутатори будуть не потрібні.

Використовуючи цю конфігурацію, можна з будь-якого підключеного пристрою виходити в інтернет по одному каналу, який використовує інтернет-провайдер.

Особливості налаштування локальної мережі для Windows 7, 8, 10

Необов'язково шукати в інтернеті інформацію про те, як налаштувати спільну мережу, використовуючи ОС різних версій – 7, 8, 10 – оскільки алгоритм дій завжди практично ідентичний.

Насамперед необхідно перейти в налаштування наявного роутера або маршрутизатора. Активувати адміністративну панель з персонального комп'ютера та будь-якого браузера, який підключено до роутера. Для цього в порожньому рядку необхідно ввести IP-адресу маршрутизатора, яка вказана в інструкції з експлуатації.

Якщо таких даних немає, можна ввести такі значення:

Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

Важливо! Точні дані повинні бути вказані на табличці, де розміщені відомості про пароль та логін (задня сторона роутера).

Далі діяти так:

 1. Знайти вкладку під назвою “Мережа”.
 2. Вибрати спосіб з'єднання – LAN.
 3. Знайти dhcp-сервер і поставити галочку напроти слова «Дозволити».

З такими налаштуваннями ip-адреса буде лунати автоматично всередині єдиної мережі та на ті комп'ютери, які приєднані до одного маршрутизатора.

Якщо вже була створена єдина Wi-Fi мережа, то це все одно бажано перевірити в розділі «Wi-Fi», де необхідно поставити галочку навпроти пункту з включенням бездротового з'єднання. Таким чином, можна буде з будь-якого локального пристрою переходити до мережних папок, і мати доступ до загальних даних або інтернету. Перед тим, як закрити вікно, потрібно зберегти всі налаштування.

Після налаштування роутера необхідно перейти до параметрів локальної мережі Windows, щоб переконатися, що підключені комп'ютери належать до єдиної робочої групи:

 1. Натисніть клавіші Windows і R.
 2. У вкладці «Робоча група» подивитися назву — вона має бути єдиною на кожному ПК, інакше організувати зв'язок між ними не вдасться.

Щоб перевірити правильність роботи протоколу tcp IP/v4, необхідно курсором мишки клацнути в області повідомлень і зайти до центру управління спільними мережами або доступом. Там з'являється вкладка “З'єднання по локальній мережі”. У вікні необхідно клацнути по значку у властивостях, і перейти в необхідний розділ, де вказується потрібний протокол.

Наступний крок – створення домашньої групи:

 1. Відкрити директорію.
 2. Знайти папки, яким слід надати доступ.
 3. Натисніть ПКМ та відкрити доступ.
 4. Вибрати будь-який із запропонованих варіантів.
 5. Створити домашню групу, коли система запропонує цю дію.

Якщо пропозиція зі створенням групи не з'являється, значить вона вже була створена раніше і доведеться лише трохи змінити її налаштування.

У разі успішного виконання попередніх дій на екрані з'явиться повідомлення з паролем від групи. Його треба записати. Якщо пароль не потрібен, його можна скасувати у розділі Домашня група — Загальний доступ. Там можна скасувати вхід паролем.

Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

Наступний крок — відкрити спільний доступ до всіх файлів, до яких матимуть доступ усі комп'ютери в домашній локальній мережі:

 1. Наново відкрити директорію розміщення на локальному диску.
 2. Натиснути на будь-який файл, щоб вибрати спільний доступ.
 3. Поставити дозвіл на читання та запис.

Важливо! До цінних відомостей не варто відкривати вільний доступ. Достатньо поставити обмежені дозволи – читання або перегляд.

На цьому налаштування локальної мережі в домашніх умовах завершено. Щоб перевірити, чи є спільний доступ до папок, необхідно перейти в «мій комп'ютер», у вкладку «Мережа» та переконатися, що всі папки на з'єднаних комп'ютерах відображаються однаково. Після цього можна зайти в них з іншого ПК та переконатися, що все налаштовано правильно.

Як створити та налаштувати за допомогою роутера

Щоб з локальної мережі можна було виходити в інтернет, потрібно підключити до загальної лінії роутер та провести його налаштування:

 1. Зайти в майстер підключень.
 2. Вибрати розділ WAN та натиснути «Додати».
 3. Наявний кабель з'єднати з роутером.
 4. Варіант налаштування – ручний.
 5. Ввести особисті дані.
 6. Поставити галочку навпроти вкладки з мережевим екраном або фаєрволом.
 7. Прийняти налаштування і перезавантажити маршрутизатор.

У разі виникнення проблем при підключенні інтернету через роутер необхідно зробити кілька простих маніпуляцій, щоб виправити можливі помилки.

Як створити локальну мережу через інтернет – усунення дрібних помилок:

 • Якщо не вдається отримати доступ до папок локальної мережі, які мають бути повністю активними, необхідно перезавантажити комп'ютер або ноутбук для повторного підключення та активації настройок. Як правило, параметри роутера в цьому випадку заносити наново не потрібно, оскільки система автоматично вибере робочі та раніше встановлені налаштування.
 • Додатково потрібно зайти до брандмауера та відключити Firewall. Це вбудований захисник операційної системи, який перешкоджатиме проникненню в загальне з'єднання вірусів. Але ця система іноді не дозволяє отримати доступ до спільних файлів, підключених через роутер, тому бажано відключити брандмауер.

Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

Якщо додатково до персонального комп'ютера потрібно підключити смартфон або планшет на операційній системі Android, потрібно встановити спеціальну програму під назвою ES-Провідник.

Вона є у вільному доступі до Google Play. Після встановлення необхідно підключити телефон до наявної мережі Wi-Fi, тієї самої, на якій кілька з'єднаних комп'ютерів. Після цього перейти в меню програми і знайти підрозділ «мережа».

У вікні вибрати розділ Wlan, де будуть виявлені всі комп'ютери, підключені до локальної мережі. Натиснувши на одному з них, можна отримати доступ до інформації, розміщеної всередині жорсткого диска.

Якщо якийсь персональний комп'ютер входить до домашньої групи, але захищений паролем, то потрібно пройти авторизацію в додатку. Після цього відкриються всі папки, які розміщуються на персональному комп'ютері.

Використовуючи можливості програми, користувач зможе відправляти на друк будь-які документи зі свого гаджета, якщо він також з'єднаний з ПК локальною мережею.

Налаштування домашньої мережі за допомогою Wi-Fi

Зв'язок по Wi-Fi зручніший тим, що для підключення до роутера не доведеться використовувати велику кількість проводів, які захаращують приміщення. Для створення локальної мережі по Wi-Fi, необхідно у вільний порт маршрутизатора, використовуючи виту пару, підключити новий пристрій, який роздає точку доступу.

Таким чином, можна обмінюватися інформацією з кількох комп'ютерів, при цьому не використовуючи дроти. Додаткова перевага: користувач зможе виходити в інтернет не лише з ноутбука чи персонального комп'ютера, а також зі смартфона та планшета, які будуть підключені до спільної мережі через вай-фай.

Важливо! Якщо наявні віртуальні покриття Wi-Fi занадто маленькі, їх можна збільшити, створивши додаткову точку доступу.

Для об'єднання комп'ютерів спільним з'єднанням вони повинні перебувати в єдиній робочій групі. Для перевірки необхідно натиснути клавішу Windows + R, і у вікні ввести команду sysdm.cpl, після чого натиснути клавішу ОК.

Локальна мережа між двома комп'ютерами через інтернет

У робочої групи має бути назва workgroup, щоб решта комп'ютерів входили в цю ж робочу групу. Щоб змінити налаштування, необхідно натиснути на відповідну клавішу (редагувати) та вибрати потрібне з'єднання.

Усунення проблем

При налаштуванні домашньої мережі можуть виникнути проблеми. Але їх просто усунути, якщо дотримуватися інструкції:

 • ПК у мережі не видно. Потрібно переглянути налаштування загального доступу в розділі з мережами. Можливо, один із ПК не отримав доступу. Якщо спосіб не допоміг, потрібно перевірити маршрутизатор та підключення до нього.
 • Загальна папка недоступна. Збилися налаштування доступу або антивірус блокує сигнал (потрібно його відключити).
 • Жодного пристрою немає у створеній мережі. Необхідно перевірити статус мережі та для якого профілю вона працює на даний момент.

Для створення локальної мережі в будинку не потрібно спеціальних знань, користувачеві навіть не знадобиться адреса маршрутизатора, якщо він хоче зробити все за допомогою проводів. В даному випадку досить легко з'єднати кабелі в потрібному порядку.

Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти, як у домашніх умовах створити vpn з'єднання між двома комп'ютерами через інтернет або локальне з'єднання своїми руками, використовуючи Wi-Fi роутер або дротовий метод з'єднання (на вибір користувача).

nBook
Додати коментар