Китайський Ватсап: як називається, опис та можливості

WeChat у перекладі означає «мікроповідомлення», це найпотужніший мегамессенджер, задуманий у 2010 р. розробниками компанії Tencent як китайський «Ватсап».

За кількістю користувачів (більше 1,3 млрд) він посідає 2-е місце у світі. Це пояснюється тим, що у Піднебесній для його розвитку було створено унікальні умови.

Всі сильні іноземні конкуренти: Telegram, Facebook, Instagram, WhatsApp – рішенням уряду в країні заблоковані, а місцева QQ поступилася йому місцем, розпавшись і подарувавши новачкові понад 300 млн своїх передплатників.

Аналог «Ватсапа» у Китаї – WeChat

На початковому етапі, з січня 2011 р. по 2015 р., програма розвивалася лише як китайський «Ватсап», забезпечуючи передачу коротких текстових та голосових повідомлень.

Проте з 2016 р., коли у зв’язку з посиленням у Китаї правил цензури та контролю за інформацією країну почали залишати великі закордонні месенджери, «Вічат» негайно відреагував і почав планомірно освоювати всі ніші, що звільнилися.

Вже за рік кількість його передплатників у КНР наблизилась до 800 тис., а комунікативний обмінник став виконувати функції соціальної мережі, інтернет-маркету та платіжної системи.

До 2021 р. WeChat став для мешканців Китаю настільки ж необхідним, як гаманець, посвідчення особи або ключі від квартири.

З виходом на міжнародний ринок було змінено назву. Замість початкового Weixin месенджер став називатися WeChat. Представництва компанії є у всіх великих містах світу: Нью-Йорку, Москві, Лондоні, Берліні, Гонконгу, Парижі та ін.

Проте іноземні користувачі, зокрема росіяни підписуються на «Вічат» в основному під час відвідування Піднебесної. Це з особливостями внутрішньої політики сервісу.

Китайський Ватсап: як називається, опис та можливості, безкоштовне скачування

WeChat має багато передплатників.

Принцип роботи WeChat

Головною перешкодою для розвитку програми за кордоном є його прозорість для органів держконтролю КНР. Відповідно до закону про Безпеку в інтернеті та національній розвідці країни, материнська компанія зобов’язана ділитися з цими організаціями будь-якою інформацією, що запитується.

Окрім відсутності приватності, іншим недоліком стає обмеженість функцій за межами держави. У всьому світі «Вічат» підтримує лише їх базовий набір.

Лише при в’їзді до Китаю передплатник отримує доступ до повноцінного обслуговування та можливості користуватися всім пакетом передбачених сервісів.

Як зареєструватися в «ВіЧаті»

Для реєстрації потрібно:

 • скачати програму, після чого процес запускається автоматично;
 • запровадити ім’я, країну, номер телефону;
 • придумати пароль та натиснути на клавішу «Реєстрація за №»;
 • підтвердити згоду з умовами ліцензійної угоди;
 • одержати код підтвердження на телефон;
 • ввести капчу та код.

З 2020 р. правила посилилися, тепер як додатковий крок необхідно підтвердити реєстрацію через активного користувача WeChat зі стажем не менше 6 місяців.

Китайський Ватсап: як називається, опис та можливості, безкоштовне скачування

Реєстрація в «ВіЧат».

Особливості використання

Для туристів та бізнесменів, які відвідують Китай, наявність «Вічата» – необхідність. Він пропонує користувачеві низку сервісів за принципом «все в одному».

Це засіб зв’язку, система оплати (за допомогою сканування QR-коду, що оновлюється), посвідчення особи, перекладач, чат знайомств.

З його допомогою можна організувати будь-які повсякденні послуги:

 • викликати таксі;
 • замовити готельний номер, доставку їжі;
 • придбати залізничні та авіаквитки;
 • зняти/купити квартиру;
 • зайнятися шопінгом;
 • орендувати автомобіль.

Де скачати WeChat

Завантажити програму на будь-який пристрій можна з офіційного сайту WeChat в інтернеті. Комп’ютери на платформі Windows не передбачають інших варіантів, у той час як власники ПК на Mac OC та iPhone можуть скористатися, крім цього, послугами App Store, а власники телефонів з оперативною пам’яттю Android – магазину Google Play.

При роботі з комп’ютером потрібно:

 • у браузері запустити файл інсталяції;
 • тапнути по Install WeChat;
 • запустити програму натисканням кнопки Run.

На мобільні телефони установка здійснюється автоматично.

Китайський Ватсап: як називається, опис та можливості, безкоштовне скачування

Завантаження сервісу.

Огляд

nBook
Додати коментар