Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

Маршрутизатор є мережевим обладнанням, яке роздає інтернет із одного джерела на кілька гаджетів. При цьому підключення може бути через кабель (мережевий порт RJ-45), так і по Wi-Fi. Тобто до пристрою підводиться основний провід, а потім мережа поширюється по інших кабелях або «повітряним» шляхом. Проте бувають ситуації, коли роутер не підключається до Інтернету. Відразу виникає запитання, що може бути причиною такої проблеми? І які дії варто вжити.

Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

Типові ситуації, коли роутер не підключається до мережі

Мережеве обладнання присутнє практично в кожній квартирі або приватному будинку через кілька пристроїв, яким потрібно дати доступ до інтернету. Можна виділити дві основні причини відсутності мережі.

Перша з них криється в самому провайдері і такий варіант перевірити легко – достатньо підключити кабель мережі безпосередньо до комп'ютера або ноутбука. І якщо інтернет, як і раніше, відсутній, значить, проблему вже виявлено. У цьому випадку необхідно звернутися до служби підтримки.

Важливо! Перш ніж зайнятися конкретними причинами, слід переконатися, що дроти підключені і лише потім вирішувати, що робити далі.

Друга причина проста – кабель не підключений до роутера або ПК (ноутбука). У маршрутизаторах є спеціальний порт, що позначений синім кольором для підключення кабелю з інтернетом. Можливо, він був випадково вимкнений або він підключений до іншого гнізда, в чому слід переконатися і при необхідності виправити.

Але це далеко не всі причини і можуть бути інші, чому раптом роутер не бачить кабель.

 • Неправильне налаштування мережного обладнання. Це найпоширеніша причина, чому відсутнє підключення до Інтернету. Точну інструкцію, як налаштувати роутер можна взяти у свого провайдера. Варто врахувати, що якогось універсального рішення просто немає, оскільки кожен оператор має суто свої налаштування підключення.
 • Несправність або фізичні ушкодження роутера. Всередину корпусу може потрапити волога, внутрішні елементи іноді нагріваються і часом сильно. Також не можна виключати перенапруги. Все це в результаті негативно позначається на працездатності пристрою. У цьому випадку обладнання потрібно віднести до сервісного центру для ремонту або придбати новий девайс, залежно від ситуації.
 • Програмна помилка роутера. Ситуація виправляється елементарним перезавантаженням мережного обладнання, що виконується у його налаштуваннях. Зазвичай це має допомогти, але іноді такий варіант не спрацьовує. Тоді залишається скинути налаштування до заводських параметрів. Оптимально заздалегідь на жорсткому диску зберегти налаштування, щоб після операції скидання швидко відновити їх.

У тому випадку, коли не працює інтернет на комп'ютері через роутер і самостійно не вдалося вирішити проблему, а підключення до інтернету через маршрутизатор, як і раніше, немає, слід звернутися в технічну підтримку.

Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

Перевірка налаштувань пристрою

Залежно від моделей роутера є кілька джерел інтернет-з'єднання:

 • кабель;
 • USB-модем;
 • Wi-Fi.

У налаштуваннях мережі необхідно правильно вибрати джерело. Але щоб відкрити налаштування роутера, необхідно спочатку підключитися безпосередньо до нього. Зазвичай для цього оптимально використовувати кабель, який з'єднує між собою маршрутизатор і персональний комп'ютер (ПК) або ноутбук LAN.

Тепер потрібно запустити веб-браузер (будь-який, який зазвичай використовується) на комп'ютері, ноутбук, телефоні та ввести в адресний рядок http://192.168.1.1 або http://192.168.0.1. Точна IP-адреса прописується на етикетці до кожної моделі. Там же знайдеться серійний номер, а також пароль та логін, щоб увійти до веб-інтерфейсу.

Додаткова інформація. У мережевого обладнання моделей TP-Link адреса – http://192.168.0.1.

Після переходу на IP адресу відкриється вікно, де потрібно ввести логін з паролем. У всіх моделях від TP-Link це admin (обидва значення). У головному меню потрібний рядок “Мережа”, потім розділ “WAN” і далі – “Динамічна IP-адреса”. Після введення нових даних варто обов'язково натиснути на кнопку «Зберегти», інакше нові параметри не запрацюють і роутер як не бачив інтернет, так і не виявить його присутність.

У деяких випадках замість динамічного IP вибирається PPPoE і в цьому випадку необхідно вказати логін та пароль, які надаються під час укладання договору на послугу.

У категорії «Мережа» можна побачити стан підключення. При виявленні напису Disable це свідчить про відсутність сигналу з боку постачальника інтернету.

Обнулення параметрів маршрутизатора

Іноді не вдається відкрити панель мережного обладнання через веб-браузер, тоді є можливість скинути налаштування іншим – фізичним способом. Процедура наступна:

 • Вимкнути всі дроти, крім живлення.
 • Знадобиться тонкий предмет (голка, шпилька, шматок дроту). Їм потрібно натиснути кнопку в тонкому отворі на корпусі і утримувати 10 секунд.
 • Світлова індикація роутера покаже, що почалося його перезавантаження.

Зверніть увагу! У деяких моделях така кнопка не захована в отворі, а виступає, що дозволяє обходитися без сторонніх предметів.

Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

Після цього всі параметри будуть скинуті до заводських параметрів. Якщо ж така процедура не допомагає і все одно інтернет через роутер не працює, а пристрій відразу ж відключається, це вагомий привід відвідати сервісний центр. Як правило, це очевидна ознака несправності апаратного характеру. І якщо заміна обладнання допомагає та інтернет підключається , отже, проблема була у несправному пристрої.

«Невідома мережа без доступу до інтернету»

Багато користувачів стикаються з такою ситуацією – на моніторі з'являється повідомлення щодо відсутності доступу до інтернету і що мережа не впізнана. Таке трапляється внаслідок виконання власником машини або ноутбука налаштування доступу до мережі або Wi-Fi роутера і все скидається. При цьому вся вина покладається на провайдера чи на саму техніку.

Проблема з інтернетом визначається декількома проявами:

 • відсутність Інтернету;
 • сторінки надто довго вантажаться;
 • у нижньому правому куті монітора з'являється знак оклику жовтого кольору.

Причин, чому може зникнути мережа безліч і більшість їх можна усунути своїми руками. Причому рішення не забирає багато часу.

Зверніть увагу! Іноді провиною усьому може стати проста переустановка операційної системи.

Причини появи повідомлення «Без доступу до Інтернету»

Для початку слід перевірити підключення до мережі через маршрутизатор у інших пристроїв. І якщо вона функціонує, значить, провайдер тут явно ні до чого. В іншому випадку, коли на комп'ютері немає інтернету через роутер, події можуть розвиватися за двома сценаріями:

 1. Є повідомлення “Без доступу до Інтернету”, проте самої мережі немає у списку.
 2. Повідомлення з'являється повністю при наведенні на відповідну мережу.

Перший варіант викликаний безпосередньо постачальником послуги, а другий вказує на проблеми роутера. Внутрішні причини можна усунути такими діями:

 • Перезавантажити комп'ютер або ноутбук, де з'явилося повідомлення про відсутність інтернету.
 • Виконати перезапуск мережного обладнання, для чого відключити його від мережі та почекати щонайменше 10 секунд. Після цього можна вмикати.

Варто враховувати, що комп'ютер або ноутбук можуть перестати підключатися до мережі через оновлення операційної системи на пристрої. Те саме стосується і встановлення антивірусного програмного забезпечення (ПЗ), яке було завантажено з джерела невідомого походження.

Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

Шляхи усунення проблеми

Існує кілька способів, які дозволяють усунути проблему відсутнього Інтернету, залежно від конкретних обставин. Все, що розглянуто нижче, можна зробити самостійно.

Неправильні параметри IPv4

До такої проблеми зазвичай призводить шкідливе програмне забезпечення, через що змінюється адреса мережі. В результаті ПК або ноутбук не може отримати доступу до інтернету. Для виправлення ситуації слід скористатися алгоритмом:

 • Зайти в “Панель управління” (через меню “Пуск”).
 • Далі “Центр керування мережами…”, де знайти рядок “Зміна параметрів адаптера”.
 • У списку підключень знайти невідому мережу, клікнути по ній правою кнопкою мишки (ПКМ) і з меню, що випадає, потрібен пункт «Властивості».
 • Виділити «Протокол Інтернету версії 4 TCP/IPv4», натиснути на кнопку «Властивості» (вона трохи нижче та правіше).
 • Переконайтеся, що IP-адреси та DNS-сервери вибиралися автоматично. Тільки це не стосується корпоративної мережі.

У вирішенні проблеми, чому роутер не підключається до інтернету, є сенс змінити тип IP, змінити останню цифру, а також очистити кеш DNS. Зміни, що вносяться, необхідно зберігати, інакше вони не набудуть чинності. Після цього проблема зникне за умови, що причиною став саме цей збій.

Важливо! Якщо причиною відсутності мережі інтернет є апаратна поломка, то проблема усувається лише зверненням до сервісного центру.

Проблеми в TCP/IP

Проблема полягає у програмній несправності. Рекомендується скинути налаштування TCP/IP. Виконується це так:

 • Запускається командний рядок, причому від імені адміністратора через меню Пуск.
 • У чорному вікні, що відкрилося, ввести: netsh int ip reset resetlog.txt, після чого підтвердити дії натисканням клавіші Enter.

Або можна ввести послідовно три команди:

 • Netsh int ip reset.
 • Ipconfig/release.
 • Ipconfig/renew.

Виконання цих команд передбачає переписування ключів реєстру системи. І щоб вони набули чинності, необхідно обов'язково перезавантажити комп'ютер (ноутбук) після завершення процедури.

Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

В усьому винен постачальник послуг

У деяких випадках проблема з інтернетом виникає через некоректну роботу саме провайдера. Це можна виявити при підключенні кабелю мережі до іншого пристрою. Якщо там теж немає мережі, причина очевидна.

Щось не так із драйверами

Найчастіше з такою проблемою стикаються власники ноутбуків після нещодавньої процедури переустановки Windows або будь-якої іншої операційної системи. Якщо зайти в диспетчері пристроїв, то буде видно, що потрібні драйвера встановлені, хоча інтернет все одно немає.

Слід зайнятися переустановкою драйверів, причому завантажувати їх слід лише з офіційного сайту виробника ноутбука чи материнської плати до нього.

Несправності фізичного характеру

Що ж робити, коли я не можу підключитися до роутера? У більшості випадків користувачі, задаючись таким питанням, навіть не підозрюють про елементарні несправності. Тобто причиною може бути пошкодження кабелю або порт, що розбовтався.

Зверніть увагу! Необхідно перевіряти цілісність проводів щодо перегинів, розривів.

Завжди стежити, щоб штекери були вставлені в гнізда щільно.

Чому роутер не підключається до інтернету – як виправити проблему.

Що ще може спричинити

Крім усього перерахованого, існують інші фактори, які не потрібно скидати з рахунків:

 • Баланс — якщо послуга не була оплачена (з різних причин), не варто дивуватися з відсутності інтернету. Необхідно регулярно перевіряти баланс наприкінці кожного місяця.
 • Технічні роботи – тут залишається зачекати, можливо, заплановано профілактичні заходи чи усунення наслідків грози. Дзвінок на гарячу лінію прояснить ситуацію. Як правило, постачальники послуг намагаються повідомити клієнтів про планові роботи на офіційному ресурсі.
 • Випадкове вимкнення мережного адаптера – варто перевірити його активність у розділі «Мережа та Інтернет». Залишається активувати його при відключенні.
 • Зараження вірусами є ПЗ, яке не дає ПК або ноутбуку підключитися до мережі інтернет. Слід встановити антивірусну програму та регулярно проводити сканування.

У деяких випадках навіть системний файрвол здатний перешкоджати доступу до Інтернету. Варто вимкнути його на якийсь час і знову підключиться до мережі.

Причин, що у Tp-Link немає підключення до інтернету, може бути багато, як і способів усунення проблеми. Не все можна зробити самостійно, але пробувати у будь-якому випадку варто.

nBook
Додати коментар