Чому не скачується Ватсап: причини

Недосвідчені користувачі цікавляться питанням, чому не скачується “Ватсап”. Швидко усунути неполадку можливо, проте месенджер не завжди виводить код помилки на екран. Якщо збій не пов’язаний із роботою серверів WhatsApp і софт не вантажиться через відмову в доступі, проблему усувають з урахуванням рекомендацій розробника.

Типи помилок скачування та способи їх усунення

Оновлений WhatsApp Messenger для iPhone та Android працює стабільно, проте завантаженню програми заважають системні вразливості. Часті причини збою – несумісність оболонки з ОС, заводські блокування на встановлення софту, особливості програмного забезпечення телефонів та планшетів. Спосіб усунення помилки залежатиме від її причини.

Нестача пам’яті

З подібним збоєм користувачі стикаються постійно. Ресурси смартфонів обмежені: якщо не очищати пам’ять від системного сміття, ОС попередить про нестачу вільного місця для програми.

Якщо не встановлюється WhatsApp, я запускаю на телефоні бустер Clean Master. Програма чистить кеш і видаляє забуті файли великих розмірів. Якщо пам’яті не вистачає навіть на встановлення клінера, почистіть пристрій вручну.

Інструкція:

 1. “Знесіть” непотрібні файли в менеджері додатків, натиснувши на кнопку “Видалити” навпроти ярлика, що не використовується. Кеш, який забиває оперативну пам’ять, зберігається браузерами, відеоплеєрами, фоторедакторами. Оновіть улюблені програми, очистивши збережені дані.
 2. Забороніть автозавантаження в магазині програм. Зайдіть у Play Market/App Store, видаліть непотрібні пакети оновлень.
 3. Якщо формат софту є APK, почистіть сховище Downloads. Відкрийте диспетчер файлів, видаліть забуті папки, завантаження.

За необхідності виконайте “бекап” системи до заводських установок. Попередньо збережіть контакти та фото на знімній картці SD. Резервне копіювання даних та програм прискорить процес. Після перезавантаження пристрою завантажте месенджер із «Плей Маркета», підключивши старий обліковий запис.

Чому не скачується Ватсап: причини, з яких не встановлюється програма після видалення, проблеми з Плей Маркетом

Видаляємо всі непотрібні програми.

Не скачується через Google Play

Помилка виникає на “андроїдах” версії нижче 4.1. При невідповідності ОС вимогам до установки відображається повідомлення типу “Програма несумісна з пристроєм, що використовується”.

Якщо не вдається встановити WhatsApp, я відкриваю параметри системи та сканую смартфон на наявність оновлень: виробники передбачають дистанційну підтримку клієнтів. Завантажую запропонований файл згідно з інструкцією на екрані.

Так, наприклад, на популярних «Самсунгах» та ZTE можна оновити не лише системне ПЗ, а й версію «Андроїда». Якщо ж ОС емульована на Android, але софт завантажується у фірмовій Галереї, як у Хуавея і Nokia, проблему вирішують за допомогою установки APK-файлу. Оскільки WhatsApp може заборонити розповсюдження месенджера поза Play Market, завантажте запасну APK для швидкого зв’язку.

Чому не скачується Ватсап: причини, з яких не встановлюється програма після видалення, проблеми з Плей Маркетом

Проводимо очищення.

Збій «Диспетчера завдань»

Якщо при скачуванні «Ватсапа» вилітає помилка сумісності, роблю так:

 1. Відкриваю «Диспетчер завдань», знаходжу розділ «Управління програмами» та налаштовую системні утиліти – лаунчер ОС, Android Auto.
 2. Включаю їх у разі блокування.
 3. Налаштовую дозвіл доступу до файлів на смартфоні. Після перезавантаження “Ватсап” встановлюється без відмови.

Збій «Диспетчер задач» може бути пов’язаний із призупиненням сервісів Google Play, коли обліковий запис на пристрої блокується. Якщо ОС виводить попереджувальне сповіщення, клацніть по хрестику. В цьому випадку файл APK завантажиться.

Для коректної роботи дозвольте установку софта із сторонніх джерел.

На пристроях iOS “Диспетчер задач” відкривається подвійним натисканням кнопки Home. Переглянувши список програм, запустіть неробочий App Store або інший менеджер завантажень. Альтернативний варіант – скидання всіх налаштувань із збереженням даних у iCloud.

Несумісність ОС

Якщо користуєтеся смартфоном впевнено, але не знаєте, чому не завантажується “Ватсап”, оновіть версію системи. Мінімальні вимоги до ОС – четвертий “Андроїд” Jelly Bean, “Айос” 4.3, “Блекберрі” 4.6, “Віндоус Фоун” 7.5.

Недоступність у країні

Щоб завантажити заблокований WhatsApp в офіційному магазині, встановлюють VPN/Proxy, а також змінюють геолокацію, реєструючи новий обліковий запис Google. Простий варіант – встановити месенджер у форматі APK після видалення “Гугл Плея”. Знайти оновлену версію без вірусів можна на TrashBox.

Програма вже встановлена

Якщо месенджер не завантажується через магазин додатків, а замість кнопки «Завантажити» є «Оновити», файл вже є в системі. Видаліть стару оболонку без робочого ярлика, завантажте офіційний “Ватсап”.

Чому не скачується Ватсап: причини, з яких не встановлюється програма після видалення, проблеми з Плей Маркетом

Видаляємо стару версію месенджера.

Особливості завантаження WhatsApp

У разі встановлення месенджера на смартфон або планшет враховують вимоги до софту.

На iPhone

Обліковий запис Apple ID передбачає встановлення месенджера з офіційного магазину «Епл». У разі джейлбрейку системи «Ватсап» завантажують за допомогою стороннього ПЗ або за допомогою перенесення файлу IPA з комп’ютера на девайс USB.

На Android

Користувачі “Андроїда” не обмежені у виборі постачальника програмного забезпечення. Єдиною умовою стає формат APK. При цьому версію “Ватсапа” обирають на розсуд. Чим новіша прошивка, тим більше вільної пам’яті потрібна для месенджера (до 1 Гб). Розмір файлу становить 50 Мб.

Коди помилок у «Ватсапі»

У разі встановлення WhatsApp може видавати системні звіти. Вони вказується код Error з описом.

Перелік:

 1. 101, 498, 919 – недостатньо місця на пристрої.
 2. 403, 495, 504, 911, 920, 923 – збій завантаження / установки.
 3. 413, 481, 491, 492, 505, 907, 910, 921, 927, 941 – проблема з обліковим записом.
 4. 490 – збій передачі даних/мережі.
 5. 11 – некоректна робота сервісів Google Play.
 6. 24 – незавершена установка.

Після видалення WhatsApp помилка не усувається. Скористайтеся наведеною вище інструкцією, щоб перевстановити робочу версію месенджера. Усунення неполадки триватиме 5-10 хвилин.

Огляд

nBook
Додати коментар