Чому не працює інтернет через кабель

Власники персональних комп'ютерів часто підключаються до Інтернету за допомогою кабелю Ethernet. З ним вдається забезпечити якнайшвидше з'єднання з мережею. Однак, незважаючи на стабільність кабельного підключення, деякі користувачі часто стикаються з тим, що не працює інтернет через кабель.

Чому не працює інтернет через кабель

Чому не працює мережа на ПК за кабелем

Є кілька поширених причин, через які міг зникнути інтернет:

 • Обрив на лінії. Кабельний інтернет проводиться до будинку та квартири за допомогою проводів. Можливо, один із шнурів розірвався і через це не вдалося підключитися до мережі.
 • Поломка роутера. Іноді Internet підключається до ПК чи ноуту не безпосередньо, а через маршрутизатор. Якщо він вийде з ладу, мережа не працюватиме.
 • Несправність мережної плати. Адаптер, встановлений на ПК, може зламатися або зависнути. Це призводить до відсутності підключення.
 • Віруси. В окремих випадках не вдається скористатися інтернетом через шкідливі програми на ПК.

Додаткова інформація! Ще одна причина, через яку пропав інтернет на комп'ютері, а Wi-Fi працює – розрив усередині Ethernet кабелю, який підключений до ПК та роутера.

Що робити, якщо немає підключення

Чому не працює інтернет через кабель

Багато хто не знає, що робити насамперед, коли не працює дротовий інтернет. Якщо зникло підключення до мережі, необхідно зробити таке:

 • Перевірити кабель. Треба оглянути його і переконатися, що він не пошкоджений.
 • Повторно підключити кабель. Для цього треба кілька разів витягнути його з LAN роз'єму та вставити назад.
 • Перевстановити драйвер. Можливо, обладнання неправильно працює через драйвери. Тому треба їх видалити та встановити повторно.

Якщо вищезазначені рекомендації не допомогли, треба звернутися до техпідтримки провайдера.

Чому не вдається ідентифікувати мережний кабель

У випадку, коли шнур підключено до ноутбука або ПК, пристрій не може ідентифікувати кабель. У цьому випадку біля піктограми з'єднання з мережею з'являється червоний хрест. Причини, через які таке може статися, поділяються на дві основні групи:

 • Апаратні. До цієї категорії можна віднести, наприклад, пошкодження портів або дроту, що підключається.
 • програмні. Це може бути неправильне налаштування роутера або карти мережі. Також до програмних причин належать відсутність драйверів.

Додаткова інформація! Є ще одна причина, через яку не вдається підключити мережу – невідповідний тип кабелю. Для з'єднання з мережею треба використовувати спеціальні дроти з перехресним обтиском.

Найбільш поширені помилки

Чому не працює інтернет через кабель

Деякі користувачі, намагаючись з'єднатися з мережею, стикаються з помилками «Непізнана мережа», «Ідентифікація» та «Без доступу до інтернету». Найчастіше вони з'являються через неправильні установки в Віндовсі. Тому, якщо немає підключення до інтернету на ноутбуці через кабель, необхідно переконатися, що все налаштовано правильно.

Особливу увагу необхідно приділити параметрам, які відповідають за IP та DNS. Якщо вони неправильні, підключитися до глобальної мережі точно не вийде. Щоб змінити налаштування, необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Перейти в Панель керування та зайти до Мережеві підключення.
 2. Клацніть ПКМ по Ethernet адаптеру.
 3. У меню, що випадає, вибрати пункт «Властивості».
 4. У вікні, що відкрилося, виділити рядок «TCP/IPv4» і натиснути на кнопку «Властивості».
 5. У вікні поставити галочки біля рядків, які відповідають за автоматичне отримання IP та DNS.

Після виконання цих дій з'єднання з мережею має відновитися.

Перевірка працездатності плати у Диспетчері пристроїв

Чому не працює інтернет через кабель

Якщо не підключається інтернет на ноутбуці через кабель, необхідно переконатися, що адаптер працює справно. Існує висока можливість, що він несправний. Особливо якщо при підключенні мережевого шнура пристрій взагалі ніяк не реагує.

Є кілька способів перевірки справності карти мережі. Найпростіше переконатися у її працездатності за допомогою Диспетчера пристроїв. Робиться це так:

 1. Відкрити Диспетчер пристроїв.
 2. Перейти до вкладки «Мережні адаптери».
 3. Знайти у переліку пристроїв мережну картку.
 4. Уважно оглянути іконку біля назви адаптера. На ній не повинно бути оклику. Якщо він є, то треба оновити драйвера.

Увага! Іноді адаптер взагалі не відображається в Диспетчері пристроїв. Це свідчить про його фізичну несправність.

Діагностика через командний рядок

Якщо ноутбук не підключається до інтернету через кабель, можна скористатися командним рядком. За її допомогою можна провести діагностику роботи з'єднання. Робиться це так:

 • Натиснути клавіші Win+X.
 • У меню, що випадає, вибрати «Командний рядок».
 • Прописати команду “ping” та адресу сервера.

Якщо мережа працюватиме справно, комп'ютер почне передавати та приймати пакети. Коли підключення немає, на екрані командного рядка з'являється відповідне повідомлення.

Несумісність мережного адаптера та нових оновлень

Чому не працює інтернет через кабель

Користувачі регулярно стикаються з тим, що вай-фай працює, а інтернету на комп'ютері немає. Таке трапляється на пристроях з Windows 10 після встановлення нових оновлень. Вони можуть конфліктувати з мережним адаптером, що призводить до відсутності з'єднання.

Щоб виправити проблему, доведеться позбавитися останніх встановлених оновлень. Для цього необхідно перейти до «Параметри системи». Потім треба зайти в підрозділ «Центр оновлень», вибрати «Журнал» та натиснути на рядок «Видалити оновлення». Тепер працюватиме не лише бездротова мережа Wi-Fi, а й кабельний інтернет на ПК.

Іноді при підключенні комп'ютера до мережі через кабель Ethernet користувачі стикаються з відсутністю інтернету. Щоб вирішити цю проблему, треба розібратися з причинами її появи та методами усунення.

nBook
Додати коментар