Забув пароль від вай-фай роутера – що робити

Мало хто пам'ятає пароль від своєї бездротової мережі напам'ять, а записи можна втратити. Але трапляються випадки, що потрібно підключити до Wi-Fi мережі новий бездротовий пристрій, а код безпеки забутий. Чи, наприклад, на роботі потрібно скористатися хорошим, а головне, безкоштовним інтернетом із власного смартфона? При перевстановленні операційної системи всі дані також доводиться вводити заново. Як відновити пароль від вай-фаю? Для цього не потрібно викликати спеціаліста. Існує кілька способів відновлення підключення.

Забув пароль від вай-фай роутера – що робити

Забув пароль від вай-фай роутера - що робити

Найбільш відомий спосіб отримати код від вай-фай – це дізнатися його в налаштуваннях роутера. Цей спосіб просто незамінний, особливо у випадках, коли немає інших пристроїв, що працюють з даною точкою доступу.

Для цього комп'ютер необхідно з'єднати з роутером за допомогою кабелю Ethernet. Після цього в будь-якому веб-браузері слід ввести IP-адресу маршрутизатора. Переважно для даних пристроїв використовується наступна IP-адреса: 192.168.1.1, але може бути і 192.168.0.1.

Також трапляються випадки, коли вони не підходять. Якщо таке сталося, відкривається командний рядок, в якому набирається ipconfig. У вікні командного рядка з'явиться IP-адреса маршрутизатора.

До відома! Для виклику командного рядка можна натиснути клавіші Win+R і ввести команду cmd.

Отримана IP-адреса вводиться у браузер. У вікні необхідно ввести ім'я користувача та пароль роутера. Далі, у веб-інтерфейсі маршрутизатора, що відкрився, слід знайти такий параметр, як:

 • “Бездротова мережа”;
 • “Wireless”;
 • Безпека;
 • SSID;
 • Security.

Тут можна знайти потрібні дані.

Забув пароль від вай-фай роутера - що робити

Дізнатися стандартний пароль

Що робити, якщо забув пароль від вай-фаю? Потрібно зайти в інтерфейс маршрутизатора та подивитися його. Але для цього потрібно ввести вже логін та пароль від роутера. Добре, якщо вони відомі. Якщо ні, то для початку необхідно перевірити, чи підійдуть стандартні зв'язки.

Якщо при налаштуванні мережі заводські налаштування не були змінені, вони спрацюють. За негативного результату слід зробити скидання налаштувань роутера (про це буде розказано нижче) і вже потім зробити вхід зі стандартним логіном паролем.

Від Web-інтерфейсу та особистого кабінету

Для того, щоб дізнатися про стандартний пароль від інтерфейсу маршрутизатора, можна:

 • знайти його у посібнику з експлуатації;
 • подивитися на задній стінці або наклейці на пристрої;
 • на сайті виробника необхідні дані можна переглянути за номером моделі.

Найчастіше більшість виробників як стандартний логін використовують admin.

Забув пароль від вай-фай роутера - що робити

Як пароля найімовірніші наступні варіанти;

 • admin;
 • password;
 • 1234;
 • без пароля (поле не треба заповнювати).

Чи можливо відновити пароль від вай-фаю, якщо забув

Забути код доступу від бездротової мережі – прикро. Однак, існує кілька способів, щоб відновити підключення. Наприклад, якщо є інший підключений до цієї мережі пристрій або доступ до WEB-інтерфейсу роутера, проблема вирішується досить просто.

Якщо дані про підключення знаходяться у смартфоні на Android, то є варіант підключитися, використовуючи QR-код. Для цього потрібно зайти в меню “Поділитись Wi-Fi”, телефон виведе на екран QR-код з даними підключення. На другому смартфоні вже має бути встановлений сканер QR-кодів, це програма QR Code Reader, яка доступна і в PlayMarket, і AppStore. Сканер зчитує код, після чого смартфон підключається до Wi-Fi.

На замітку! Замість другого смартфона можна застосувати ноутбук.

Забув пароль від вай-фай роутера - що робити

Відновити пароль від Wi-Fi точки доступу засобами Windows

Як швидко відновити пароль від вай-фай роутера, якщо є комп'ютер, підключений до цієї активної мережі? Найбільш просто впізнати його дозволяє машина, що працює на операційній системі Windows 7.

Почати потрібно з входу в «Центр управління мережами та загальним доступом», потім відкривається активна мережа, у ній слід вибрати меню «Властивості бездротової мережі». У верхньому правому куті відкривається закладка «Безпека». Поставивши позначку в вікні «Відображати знаки, що вводяться», можна побачити пароль даної мережі.

Забув пароль від вай-фай роутера - що робити

На замітку! Для відновлення пароля можна використовувати утиліту Wireless Key View.

На Windows 7 є можливість дізнатися паролі не тільки від активної мережі, але й будь-якої іншої, до якої підключався комп'ютер.

Для цього вибирається «Центр управління мережами», потім слідує перехід на «Управління бездротовими мережами», звідти в «Властивості бездротового з'єднання» тієї мережі, яка цікавить. У розділі «Безпека» натисніть на дозвіл, щоб показати введені символи. Таким чином можна отримати доступ до будь-якої мережі зі списку.

Важливо! У цьому випадку необхідно входити із правами адміністратора.

У Windows 8 процес відображення пароля від мережі, активної в даний момент, аналогічний Windows 7:

 • відкриваються мережі та загальний доступ;
 • вибираються параметри адаптера;
 • знаходиться потрібна мережа;
 • відкривається папка із властивостями мережі;
 • у вікні безпеки робиться запит на введення символів;
 • доступ відкрито.

Слід зазначити, що у Віндовсі 8 не можна безпосередньо подивитися мережі, до яких машина була приєднана раніше.

У Windows 10 дії для отримання коду доступу проводяться за такою ж схемою.

Скидання настройок роутера та пароля на стандартні

Якщо відновити доступ до Wi-Fi не вдалося, можна скинути установки роутера. Для цього слід натиснути і утримувати кнопку скидання (Reset) на задній частині маршрутизатора. На деяких моделях ця кнопка знизу.

На замітку! У більшості випадків вона втоплена для захисту від випадкового натискання, тому доведеться використовувати скріпку або стрижень від ручки.

Утримувати необхідно доти, доки не замигають індикатори роутера. Тепер маршрутизатор повернувся до заводських настройок.

Далі на комп'ютері можна побачити, що з'явилася нова мережа вай-фай, назва якої — модель роутера. Підключитись до неї можна, ввівши PIN-код, надрукований на задній стінці роутера або в інструкції до нього.

Далі відкривається веб-інтерфейс, де можна змінити пароль на новий, а можна залишити старий.

Пам'ятайте! Краще скинути стандартний пароль, тому що він не відповідає вимогам безпеки, і підключитися до Wi-Fi можуть сторонні люди.

Що робити, якщо немає пароля в налаштуваннях роутера

Деякі виробники маршрутизаторів використовують для своїх пристроїв у базовій настройці лише логін. Поле під пароль залишається незаповненим. У цьому випадку обов'язково слід при налаштуванні мережі вказати свій. Це дозволить захистити мережу від несанкціонованого доступу, який може істотно впливати на трафік, а також швидкість роботи.

Якщо з якоїсь причини не вдалося знайти ключ до вай-фаю в налаштуваннях роутера, то маршрутизатор можна також підключитися за допомогою WPS. Для цього необхідно скористатися кнопкою WPS на роутері та бездротова мережа підключиться без пароля. Його потім можна буде переглянути в налаштуваннях мережі на комп'ютері.

Підключитися через WPS можна зі смартфона на Android. Для цього потрібно одночасно утримувати кнопку WPS на корпусі пристрою та на екрані смартфона. Доступ до Інтернету буде відкрито без додаткових кодів.

Які існують вимоги до паролю для Wi-Fi

Забув пароль від вай-фай роутера - що робити

Бездротова передача даних діє в межах 20-60 метрів, тому якщо не поставити захист, нею може скористатися стороння людина, яка знаходиться поруч. При цьому з кожним новим підключенням знижуватиметься швидкість передачі даних.

Пароль бажано вибирати складний. Рекомендується використовувати 12-15 символів. Допускаються англійські літери, цифри, символи, все вводиться без прогалин. Замість нього використовується символ “_”. У деяких моделях можна застосовувати як великі, так і малі літери. Не бажано використовувати як ключове слово імена, дні народження, 123456789 і т.д.

Головне – постаратися більше не забувати його. Досить просто створити замітку з паролем, і він завжди буде під рукою всередині пристрою. А отримані навички у відновленні підключення завжди стануть у нагоді як на роботі, так і в повсякденному житті.

nBook
Додати коментар