Чи варто використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi?

Оскільки людей приваблюють магазини та ресторани з безкоштовним Wi-Fi, для багатьох компаній стає все більш поширеним пропонувати його. Але як безпечні ці загальнодоступні мережі Wi-Fi?

Чи варто використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi у 2020 році?

У минулому було правилом не користуватися загальнодоступним Wi-Fi, оскільки це було небезпечно. Але сьогодні, завдяки широкому використанню шифрування HTTPS на більшості веб-сайтів, правило про відмову від усіх загальнодоступних мереж Wi-Fi може бути дещо застарілим.

Є два види Wi-Fi, з якими ви можете мати справу. Відкриті мережі Wi-Fi, які не потребують пароля або коду безпеки, вони не зашифровані. Крім того, існують публічні Wi-Fi, для входу в які потрібний пароль. Ці типи з’єднань зашифровані та безпечніші, ніж відкриті.

Чи варто використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi у 2020 році?

Попередні ризики використання публічного Wi-Fi

У минулому більшість веб-сайтів не були зашифровані, тому хакери могли вкрасти ваші паролі або файли cookie для входу в систему і видати себе за вас на веб-сайтах. Сайти, які використовували HTTPS на всіх сторінках, були безпечнішими, але таких сайтів було дуже мало.

У 2010 році Eric Butler випустив розширення Firesheep для Firefox, щоб продемонструвати, наскільки вразливі користувачі у відкритій мережі Wi-Fi. Програмне забезпечення використовувало куки для ідентифікації сеансів. Ідентифікаційні дані відображалися на бічній панелі Firefox, і, просто натиснувши на дані жертви, хакери могли взяти на себе сеанси.

Після демонстрації роботи Firesheep власники сайтів зрозуміли, що їм необхідно впровадити HTTPS, зашифровану версію HTTP на кожній сторінці свого сайту.

Розгортання з використанням https на всіх сайтах зайняло час, але зараз майже повністю розгорнуто на законних сайтах. Це означає, що вся інформація, яку ви надсилаєте та отримуєте з веб-сайту, тепер зашифрована. Це шифрування зберігає вашу інформацію у безпеці.

Чи варто використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi у 2020 році?

Але шифрування HTTPS не означає, що кожна інформація захищена від хакерів. HTTPS захищає вміст ваших повідомлень, але не захищає метадані.

Коли ви відвідуєте захищений сайт HTTPS, будь-хто, хто перебуває на шляху передачі даних, може бачити доменні імена. Однак вони не можуть бачити, які сторінки ви відвідуєте в цьому домені, ваші реєстраційні дані або будь-які інші дані, які ви надсилаєте на сайт. Це дуже схоже на дані, які бачить ваш провайдер, коли ви переглядаєте сайти вдома. Якщо ви готові піти на цей незначний ризик, не турбуйтеся про загальнодоступний Wi-Fi.

Додати додатковий рівень захисту

Ніщо не є ідеальним, хакери можуть отримати вашу інформацію із загальнодоступного Wi-Fi, але шанси на це сьогодні набагато менші, ніж десять років тому, особливо якщо ви вживаєте деякі із запобіжних заходів:

  • Тримайте ваш браузер та операційну систему в актуальному стані.
  • Встановіть надійне програмне забезпечення безпеки на всі пристрої.
  • Використовуйте VPN для шифрування вашого з’єднання.
  • Вимкніть функції автоматичного підключення до невідомих мереж.
  • Вибирайте мережі Wi-Fi, захищені паролем, а не просто відкриті мережі.

Чи варто використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi у 2020 році?

Громадські з’єднання Wi-Fi сьогодні безпечніші, ніж у минулому, але все ж таки краще використовувати ваш мобільний інтернет. Якщо у вас немає мобільної передачі даних, тоді використовуйте громадський Wi-Fi інтернет і не варто думати, що хтось вкраде вашу інформацію.

nBook
Додати коментар